1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 45
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o interpretację RTG!
hagnoss

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 28729

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-18, 15:00   Temat: Proszę o interpretację RTG!
[*] ::rose:: to już rok...
  Temat: Proszę o interpretację RTG!
hagnoss

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 28729

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-18, 09:47   Temat: Proszę o interpretację RTG!
9 miesięcy... [*] ::rose:: :-(
  Temat: Proszę o interpretację RTG!
hagnoss

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 28729

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-18, 18:56   Temat: Proszę o interpretację RTG!
Dziś miałbyś swoje 61 urodziny i imieniny, a tak...
Pustak, tęsknota, kwiaty i znicz ;(

[*] ::rose:: :heart:
  Temat: Proszę o interpretację RTG!
hagnoss

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 28729

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-17, 13:51   Temat: Proszę o interpretację RTG!
Mam pytanie,
Mama mojego znajomego zachorowała na raka płuc niedrobnokomórkowego, z naciekiem na aortę. Pierwsza opinia lekarska brzmiała 'operacyjny' (węzły były czyste). Później okazało się, że naciek jest zbyt dłuży i wpierw będzie chemia (jeden dzień chemii co 7 dni - nie znam nazwy). Dziś dostała zlecenie na naświetlania. Chciałam zapytać, (prosi mnie o to kolega)

Czy teoretycznie realne jest, aby jeszcze wykonano zabieg operacyjny po chemii i radio? (pytam w teorii, gdyż nie mam żadnych wyników). Chodzi mi o to, czy w ogóle zdarza się taki schemat leczenia - chemia, naświetlania i dopiero operacja.


Pozdrawiam,
Agnieszka.
  Temat: Proszę o interpretację RTG!
hagnoss

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 28729

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-18, 20:00   Temat: Proszę o interpretację RTG!
(*) tato wróć...
  Temat: Proszę o interpretację RTG!
hagnoss

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 28729

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-24, 22:10   Temat: Proszę o interpretację RTG!
Za kilka godzin minie tydzień od śmierci taty. Wciąż się nie mogę z tym pogodzić, nie rozumiem tego wszystkiego. W piątek rano lekarz mówi zarówno tacie, jak i mamie że wyniki się poprawiły, są wręcz bardzo dobre (z wypisu wynika że zagęszczenie w płucu się zmniejszyło, hemoglobina podskoczyła do ponad 13, sód 129, leukocyty też już lepsze blisko 4). Panowano wypis w poniedziałek. Jedyne co było problemem to ból brzucha, i tato wciąż mówiła że nadal ma biegunkę - lekarz zleca usg na poniedziałek!! jakby nie dało się zrobić od razu!! Dziś tak analizując dochodzimy do wniosków że tak na prawdę nikt z rodziny nie widział tej biegunki - jak jeszcze tato miał pampersy to widać było że pampers jest mokry, ale kału nie było. W pt wieczorem przychodzi ogromny ból brzucha, brzuch staje się wzdęty, twardy, po interwencji mamy lekarz zleca rtg brzucha. Przychodzi chirurg na konsultacje - zleca wlewki i rurkę doodbytniczo. Z rtg wychodzi, że tata ma zator i rozdęte jelito, wokół dużo płynów. Jak można mieć zator i biegunkę jednocześnie? Po wielu godzinach jelita przestają być słyszalne. Jelita przestają pracować. Tata umiera na niewydolność porażenną jelit, ze wstrząsem septycznym. Wszystko zostało zgonione na ciężar raka. Ja w to nie mogę uwierzyć i nie wiem co mam myśleć. Przypomnę iż w dniu śmierci mija dopiero miesiąc od postawienia diagnozy!
  Temat: Proszę o interpretację RTG!
hagnoss

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 28729

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-20, 09:18   Temat: Proszę o interpretację RTG!
dziękuję za wyrazy współczucia...
jutro najstraszniejszy dzień w naszym życiu..
;((
  Temat: Proszę o interpretację RTG!
hagnoss

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 28729

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-19, 00:14   Temat: Proszę o interpretację RTG!
18.02.2012 - 8.30
  Temat: Proszę o interpretację RTG!
hagnoss

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 28729

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-17, 13:19   Temat: Proszę o interpretację RTG!
brat właśnie pojechał do szpitala, ma porozmawiać z lekarzem w tej sprawie.. wiemy że są różne produkty/leki probiotyczne, tylko nie wiemy czy można je podać, czy to nie zaszkodzi przy chemii, a jeśli już podać to jaki
  Temat: Proszę o interpretację RTG!
hagnoss

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 28729

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-17, 13:05   Temat: Proszę o interpretację RTG!
lekarz prowadzący jest codziennie informowany.

[ Dodano: 2012-02-17, 13:07 ]
A jaki dokładnie Pani lek stosuje?
Czy pozytywnie wpływa na jelita?
  Temat: Proszę o interpretację RTG!
hagnoss

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 28729

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-17, 13:05   Temat: Proszę o interpretację RTG!
Ciocia dziś była u nas i mówiła że była dyskusja o tym w radio.
Tata jest wciąż w szpitalu, to trwa i trwa, i w zasadzie nic nie pomagają, faszerują tatę tylko kleikiem plus stoperan (nawet nie ma się dowiedzieć ile razy dziennie). Nie wiemy jak temu zaradzić. Jeszcze okazało się że dostał grzybicy w przełyku - zalecona nestatyna do płukania i picia. Koszmar:(
  Temat: Proszę o interpretację RTG!
hagnoss

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 28729

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-16, 13:17   Temat: Proszę o interpretację RTG!
stoperan.
W tym czasie co ma biegunkę to tylko kleik, ewentualnie ryż (biegunka się nawraca co 2-3 dzień). Dziś chcemy mu zrobić papkę z ugotowanej marchewki, podobno pomaga plus odżywia. Wczoraj było już dobrze, zjadł zupę mleczną na śniadanie, później lekkostrawną zupę z kaszą manną, i bułkę z masłem i z serem hochland. Niestety w nocy znów pojawiła się straszna biegunka. Teraz ma zalecony tylko ten kleik.

[ Dodano: 2012-02-17, 13:00 ]
Witam,
Tata wciąż z biegunką, jesteśmy przerażenie. I tak zastanawiam się czy nie można by podać leków osłonowych, słyszałam, że są specjalne leki osłonowe podawane tylko po chemii, że są bardzo drogie ale najważniejsze skuteczne. O cenę już nam nie chodzi (rodzina by pomogła), tylko czy faktycznie jest taki lek?
  Temat: Proszę o interpretację RTG!
hagnoss

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 28729

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-16, 12:01   Temat: Proszę o interpretację RTG!
od tygodnia z przerwami,
co drugi dzień powraca
  Temat: Proszę o interpretację RTG!
hagnoss

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 28729

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-16, 11:39   Temat: Proszę o interpretację RTG!
Witam,
Kolejne zmartwienie, tacie znów powróciła biegunka, jest bardzo nasilona, zlecono leki i kleik ryżowy. Nie wiem co robić, jak go odżywić, co podawać aby zahamować biegunkę a jednocześnie dostarczyć Mu wartości odżywcze. A w ogóle skąd ta biegunka? Czy to kolejny etap choroby?:(
  Temat: Proszę o interpretację RTG!
hagnoss

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 28729

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-14, 12:49   Temat: Proszę o interpretację RTG!
Człowiek się chwyta czego może:(
Co do diagnostyki spadku sodu. Rozmawialiśmy w niedzielę z lekarzem, zadaliśmy pytanie dlaczego się wytrąca, i czy nie trzeba tego w jakiś sposób ustalić. Lekarz zdawkowo odpowiedział 'taka to choroba'. Jednak w poniedziałek zlecono dzienną zbiórkę moczu, podobno w celu sprawdzenia przyczyna spadku sodu. Czy właśnie tak się diagnozuje SIADH?
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group