1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 27
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
habi-bek

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 23560

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-04-11, 06:43   Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
Madzia70 dziekuje za odp.
Oby to było to co mowisz, Luby 31 wiosen liczy.

[ Dodano: 2017-04-11, 06:46 ]
Chłopak jest typem sportowca, codziennie ćwiczy, biega itd. Fakt w pracy siedzi ale brak ruchu to na pewno nie Jego problem. Btw sport w tej chorobie bardzo pomaga- każdy .
  Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
habi-bek

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 23560

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-04-10, 13:07   Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
Witajcie,

Usg nic niepokojącego nie wykryło.Kolejne TK w sierpniu.
Kochani, u mego Lubego pojawił się następujący problem :

Kiedy biega ( a biega intensywnie po 10-15 km co drugi dzień) pojawiają się momenty kiedy czuje prądy.
Przechodzą od szyi do nóg, przy jeździe na rowerze czuć "ów" prądy także w rękach.

Znaleźliśmy w internetach coś na ten temat. Piszą, że między 6-8 miesiącem po zakończeniu radioterapii mogą zdarzać się te niemiłe objawy.
Macie jakieś doświadczenia z tym związane?
Co to może być?

z góry dziękuję !
  Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
habi-bek

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 23560

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-02-14, 22:45   Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
Witajcie,

Jesteśmy po pierwszej kontroli (w B-B)
RTH zakończona 17 października 2016 dodam dla przypomnienia.
Wklejam opis TK głowy i szyi, który dzisiaj odebraliśmy.W sumie się ucieszyłam ale lekarka zasiała lekki niepokój kierując na usg wymienionego węzła w opisie ( tego 6mm)... zapytałam czy w TK widać wnękę węzła odpowiedziała, że usg jest lepszym badaniem . Nie wiem co myśleć.... w każdym razie następne badanie "na cito" to usg. Proszę o komentarz jeśli ktoś czuje się na siłach. z góry dzięki !

  Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
habi-bek

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 23560

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-11-27, 18:41   Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
KasiaKasiaKasia - miłe co piszesz, dziękuję.

Mam do Was Kochani pytanie, Chłopaczysko moje kochane jest miesiąc po ciężkiej radioterapii (60 Gy).Baaaaardzo powoli odzyskuje smak... jednak z siłami gorzej.
Co więcej non stop utrzymuje się stan podgorączkowy i często wtórują dreszcze, ogólne osłabienie.( temperatura ok 37.1/37.2)

Cóż może być tego przyczyną? Jakieś rady?

Kontrola laryngologiczna ok, kontrolne TK dopiero w lutym, będę wdzięczna (jak zawsze) za pomoc !
  Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
habi-bek

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 23560

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-10-21, 11:57   Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
od Profesora X usłyszeliśmy, że ten przypadek nie kwalifikuje się na kontrolny PET:( w zasadzie to zostaliśmy zostawieni sami sobie... takie odniosłam wrażenie.
Za 3 miesiące kontrolne TK (ale w Bielsku). Opis jest zwykle czytelny, myślę że gdyby było coś nie tak to drzwiami i oknami do Gliwic.

Gazda - dziękuję za odpowiedź! Niezwykle miłe, że tu zaglądasz. Ba! służysz radą
  Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
habi-bek

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 23560

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-10-17, 22:07   Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
Cześć Kochani,

To się skończyły napromieniania paskudne.
Odczyn popromienny-jest
brak smaku-jest
rany-są
ślina osksztuszana jak to Duch Forum Gazda pisał - jest jak butapren
Ciałka białe - są ale mniej niż powinno

Jak sami widzicie nie ma lekko.
Pytania:

1.Gdzie robicie kontrole, co ile, jakie badania ( lakarz prowadzący z CO z Gliwic sugeruje robić badania w Bielsku-tu mamy bliżej)?
2.Czy kontrole mogą być przeprowadzane w Gliwicach? Jak to wygląda, warto w Gliwicach?(Lekarz z zakładu RTH powiedział, że On kontroli nie przeprowadza i z dniem dzisiejszym kończy się leczenie)


z góry dzięki za odpowiedzi

PS jakieś rady na przyśpieszoną regenerację?
  Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
habi-bek

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 23560

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-09-09, 08:01   Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
Trzymamy się ale sami wiecie .... Chłopak kiedy czeka na RTH jest prawie codziennie pytany czy na kogoś czeka... nie wygląda na chorego i jak tego słucham to serducho łamie mi się na pół....

Dzięki za Wszystkie rady, mój siódmy zmysł podpowiada mi, że nie będzie żadnych ciężkich dolegliwości a jeśli wystąpią na pewno skorzystam z Waszych porad.

Dzięki Kochani, że piszecie
  Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
habi-bek

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 23560

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-09-08, 10:07   Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
pe,

dziękuję za odpowiedź i odsyłacz do wątku.
pozdrawiam!
  Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
habi-bek

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 23560

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-09-07, 07:07   Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
dzięki Dronka82,

Chłpak ma już schemat RTH.
60 Gy loża pooperacyjna,50 Gy węzły - wszystko ma trwać 30 dni.
Jak to jest z tymi naprawami sprzętu w Gliwicach?
Podobno często się to zdarza :(

Ponadto kiedyś czytałam ( to nawet była książka prof. Składowskiego) że nie powinno być przerwy dłuższej niż 1 dzień w RTH.
  Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
habi-bek

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 23560

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-08-30, 14:30   Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
Witajcie,

Zgodnie z sugestią lekarza przeprowadzającego PET Dr M zlecił biopsję węzła.
Biopsja "nie wyszła" nie wiem co dokładnie jest napisane w wyniku- prawdopodobnie niediagnostyczna.

Chłopakowi zrobiono także TK i od 06.09 zaczyna radioterapię.
Nie wiem jeszcze ile Gy na jak długo - na pewno napiszę. Na pewno będą naświetlane węzły.
We wszystkich pracach jakie czytałam ( głównie literatura anglojęzyczna) są podane dawki minimalne. Mam nadzieję, że Gliwice będą w "widełkach".

Kochani, jak pomóc przy RTH?
Jakie mogą być dolegliwości (naświetlana okolica loży pooperacyjnej - ślinianka przyuszna i węzły szyjne)
Jakie kremy, maści zakupić?

Będę wdzięczna za odpowiedź
  Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
habi-bek

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 23560

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-08-12, 19:28   Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
kmis757 dziękuję za odpowiedź.

W takim razie uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy na przyszłotygodniowy kontakt/ wizytę w CO Gliwice.

a na marginesie
prześledziłam Twój wątek od A do Z - mocno kibicuję i trzymam kciuki !!!
  Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
habi-bek

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 23560

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-08-12, 16:46   Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
Witajcie,

Jesteśmy po I PET, załączam wyniki.
Czy ktoś mógł by mi powiedzieć od ilu SUV budzi podejrzenie onkologiczne?
Co prawda wynik miał być nam przedstawiony dopiero przez Dr'a w przyszłym tygodniu ale udało się przekonać Panią aby zrobiła ksero.

mam jeszcze jedno pytanie, do ilu max po operacji powinna odbyć się radioterapia?
TO już długo trwa, martwię się że za długo.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ Dodano: 2016-08-12, 16:48 ]
PET

[ Dodano: 2016-08-12, 16:50 ]
Proszę moderatora o zmianę tematu wątku : lymphoepithelial CA, na ten moment T2NxM0

  Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
habi-bek

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 23560

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-08-06, 10:35   Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
Dronka82,

Dziękuje za odpowiedź.
Mam jednak nadzieję, że będzie prowadził nas jeden lekarz - tak nam mówiono.
życzysz siły? tak przyda się, każdy z nas czerpie na swój sposób.
Dziękuję CI jeszcze raz, że jesteś i się interesujesz !
  Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
habi-bek

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 23560

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-07-22, 07:07   Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
ok odpisuję sobie sama.

Ki 67 w tym typie nowotworu jest niskie.
natomiast margines wąski.

Byliśmy wczoraj w Gliwicach, zrobiono fiberoskopię i mamy skierowanie na PET - 3 tygodnie?!
długo!

Żadnego skierowania na TK i RM ani scyntygrafię?!

Mam pytanie dosyć ważne, sam Dr M. powiedział że ów skorupiak jest rzadki.
Wiem że od raków głowy i szyi wybitnym specjalistą jest Prof Składowski - jak się do profesora dostać?

[ Dodano: 2016-07-22, 07:20 ]
jeszcze jedno jak działają Gliwice?
Trafiliśmy do zakładu Radioterapii a na stronie od ślinianek jest Klinika Radio i chemioterapii właśnie prof. Składowskiego. Czy lekarze między sobą współpracują? mam umówić się na inna konsultację ?
  Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
habi-bek

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 23560

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-07-19, 22:37   Temat: Rak ślinianki przyusznej - nabłoniak limfatyczny
Witajcie,

Niestety potwierdziło się najgorsze:(
10 lat temu na raka piersi zmarła moja kochana mama teraz moja bratnia kochana dusza zmagać się będzie z kolegą CA.

Ok
nie tracąc czasu pojechaliśmy dzisiaj do Doc Majewskiego ( Gliwice ) - ktoś coś o Panu Dr?
W czwartek mamy się stawić w CO Gliwice i zaczynamy dalszą diagnostykę.

Załączam hist pat uzupełniony o IHC
Prośba do Mądrych Głów o wyjaśnienie Ki 67 - ok 15%, to dużo mało? (wiem co to jest ale nie mogę znaleźć żadnych kryteriów)
i czym są tajemnicze: CD 117 oraz CD68.

Ponawiam pytanie sprzed poprzednich postów, czy ktoś może polecić lekarza który zajmował się takim rzadkim przypadkiem ( potwierdził to dzisiaj wymieniony wyżej lekarz)

z góry dziękuję za odpowiedź

[ Dodano: 2016-07-19, 22:44 ]
Oczywiście zabieram szkiełka z Bytomia i wiozę do Gliwic tak jak radziliście z resztą Dr także poparł tę powtórną diagnostykę.



[ Dodano: 2016-07-20, 08:26 ]
jeszcze jedno.
Guz został usunięty z całą ślinianką - skąd zatem taki wąski margines, nie rozumiem tego
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group