1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 59
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
grazyna484

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 15376

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-17, 14:44   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Dziękuję bardzo kmis757 za odp. :) Będę miała kontrole USG co 3 miesiace.
Jeszcze raz wielkie dzięki :)
Pozdrawiam

[ Dodano: 2016-01-17, 14:52 ]
Gazda Tobie również dziękuję za odp.
Jeśli chodzi o płytę to mam MR, w opisie jest ujęte jako torbiel, ale oczywiście odwiedzę jeszcze onkologa.
Dzięki pozdrawiam
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
grazyna484

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 15376

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-17, 11:38   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Witam
Bardzo proszę o wypowiedź jeszcze inne osoby, które mogły by mi zrozumieć ten opis.
Do onkologa spore kolejki muszę odczekać swoje a do kolejnej wizyty w poradni laryngologicznej mam termin na 31. marzec. Będę wdzięczna za każdą pomoc. :|
Pozdrawiam
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
grazyna484

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 15376

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-15, 19:23   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Dziękuję za pomoc
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
grazyna484

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 15376

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-15, 12:48   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Witam
Przesyłam cały opis przebiegu operacji

Cięcie w kształcie litery " S "w okolicy przyusznej prawej.Uwidoczniono torebkę ślinianki stosując technikę retrograde uwidoczniono gałązkę brzeżną nerwu VII, odpreparowano i usunięto dolną część płata powierzchniowego uwidaczniając duży guz płata głębokiego, o policyklicznym zarysie penetrujący na podstawę czaszki ( wyrostek poprzeczny II kręgu szyjnego ),częściowo na odcinek rylcowaty ( 3x 4 cm). Pień główny nerwu twarzowego całkowicie w torebce guza ( odpreparowano na tępo ). Guz usunięto w całości. Podczas odpreparowania nerwu VII od guza doszło do penetracji poza masą guza.

a to wynik histopatologiczny


mat.I - fragment tkankowy o wymiarach 2,0 x2,0 x 1,4 cm. Na przekroju beżowy, kruchy guz o wymiarach j/w

mat. II Fragment tkankowy o wymiarach 3,5 x 2,5 x 1,5 cm. Na przekroju utkanie ślinianki b/z

Badanie mikroskopowe
Adenoma pleomorphum ( tumor mixtus )
Guz usunięty z najmniejszym marginesem 0,1 cm
( mat. I - guz ślinianki przyusznej prawej )

Gruczoł ślinowy z wykładnikami zaniku tłuszczakowatego oraz węzeł chłonny bez istotnych zmian mikroskopowych.
(mat. II - płat powierzchowny ślinianki przyusznej prawej )

Byłam z wynikiem histopatologicznym i wypisem ze szpitala w poradni laryngologicznej w której stwierdzono że wszystko jest dobrze t/z że nic nie wskazuje na złośliwość guza,

natomiast całą tezę rozwiał mi ordynator szpitala reumatologicznego który stwierdził że z opisu wynika że był naciek, dlatego nie wiem co o tym wszyszystkim myśleć i co robić.

Pozdrawiam
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
grazyna484

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 15376

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-14, 19:47   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Witam po krótkiej przerwie.
Znów jestem po powrocie ze szpitala, ale tym razem z powodu RZS -u
I znów nie mam spokoju ponieważ lekarz ( ordynator szpitala reumatologicznego )powiedział mi o nacieku, który wynika z badania histopatologicznego i z przebiegu operacji guza ślinianki a mianowicie z wypisy zdanie, guz płata głębokiego o policyklicznym zarysie penetrujący na podstawę czaszki ( wyrostek poprzeczny II kręgu szyjnego ) częściowo na wyrostek rylcowaty ( 3x4 cm )

a na wyniku histo -jest opis mat.I - fragment tkankowy o wymiarach 2,0 x2,0 x 1,4 cm. Na przekroju beżowy, kruchy guz o wymiarach j/w

mat. II Fragment tkankowy o wymiarach 3,5 x 2,5 x 1,5 cm. Na przekroju utkanie ślinianki b/z

Badanie mikroskopowe
Adenoma pleomorphum ( tumor mixtus )
Guz usunięty z najmniejszym marginesem 0,1 cm
( mat. I - guz ślinianki przyusznej prawej )

Gruczoł ślinowy z wykładnikami zaniku tłuszczakowatego oraz węzeł chłonny bez istotnych zmian mikroskopowych.
(mat. II - płat powierzchowny ślinianki przyusznej prawej )

To wszytko co ma wskazywać na naciek.
Bardzo Was proszę o pomoc w zrozumieniu takich opisów.
Byłam z Badaniem histo... oraz z wypisem ze szpitala w poradni laryngologicznej gdzie powiedziano że wszystko jest dobrze a tak naprawdę mam wątpliwości czy jest tak naprawdę dobrze :-(
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
grazyna484

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 15376

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-12-12, 00:42   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Dziękuję Ne1a
Pozdrawiam
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
grazyna484

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 15376

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-12-06, 08:18   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Witam
Nie minoł miesiąc od operacji a ja mam silne bóle głowy z którymi sobie nie radzę leki p. bólowe nie pomagają. Operację miałam prawej ślinianki a głowa boli mnie z lewej strony mam wrażenie że to może jakiś nerw, ale co się dzieje to nie mam pojęcia. :-( W wypisie jest wspomniane że guz uciskał na nerw, ale co jest powodem to nie mam pojęcia. proszę jeśli ktoś może coś zasugerować będę wdzięczna.
Pozdrawiam
  Temat: Grazyna484 - komentarze (vf8)
grazyna484

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4753

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-12-03, 17:18   Temat: Grazyna484 - komentarze (vf8)
Dziękuję kochani
|buziaki|
Pozdrawiam
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
grazyna484

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 15376

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-11-30, 19:31   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Witam kochani.
Bardzo dziękuję za wszystko a zwłaszcza za waszą obecność.
Dzisiaj odebrałam wynik histopatologiczny, który nic złego nie wykazał pozostaje się tylko cieszyć :-D no i rehabilitacja po której mam nadzieję że wszystko wróci do normy :)
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Grazyna484 - komentarze (vf8)
grazyna484

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4753

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-11-27, 21:42   Temat: Grazyna484 - komentarze (vf8)
Komentarze dotyczące => tego wątku <=

Witam
W poniedziałek jadę odebrać wynik histopatologiczny, trzymajcie kciuki kochani. Mam cichą nadzieję że będzie dobrze.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
grazyna484

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 15376

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-11-23, 14:52   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Witam
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, jestem już spokojniejsza. Myślę że to nie panika lecz brak wiedzy na ten temat trochę irytuje.Wynik histopatologiczny będzie w przyszłym tygodniu dlatego muszę uzbroić się w cierpliwość :?ale?:
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
grazyna484

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 15376

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-11-22, 21:51   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Dziękuję Ne1a za ciepłe słowa, ale mimo wszystko nie do końca tak bardzo się denerwuję porażeniem jak opisem z przebiegu operacji. załączam ten przebieg może ktoś coś bliżej będzie mógł napisać, proszę :-(

Cięcie w kształcie litery " S "w okolicy przyusznej prawej.Uwidoczniono torebkę ślinianki stosując technikę retrograde uwidoczniono gałązkę brzeżną nerwu VII, odpreparowano i usunięto dolną część płata powierzchniowego uwidaczniając duży guz płata głębokiego, o policyklicznym zarysie penetrujący na podstawę czaszki ( wyrostek poprzeczny II kręgu szyjnego ),częściowo na odcinek rylcowaty ( 3x 4 cm). Pień główny nerwu twarzowego całkowicie w torebce guza ( odpreparowano na tępo ). Guz usunięto w całości. Podczas odpreparowania nerwu VII od guza doszło do penetracji poza masą guza.

Jeśli ktoś może podpowiedzieć na ten opis będę wdzięczna.
Pozdrawiam
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
grazyna484

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 15376

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-11-18, 11:48   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Dziękuję
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
grazyna484

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 15376

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-11-17, 22:52   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Witaj Ne1a
Właśnie wczoraj przyjechałam z kliniki, niestety nie torbiel , ale duży guz ślinianki operacja trwała ponad 4 godz, mam porażenie nerwu twarzowego :( teraz długa rehabilitacja no i czekam na wynik histopatologiczny. To że udało się nerw twarzowy zachować to cud był w samym środku guza. Czuję się okropnie a zwłaszcza dzisiaj no ale cóż trzeba walczyć
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
grazyna484

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 15376

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-11-07, 23:47   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Dziękuję Ne1a
Pozdrawiam
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group