1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 92
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
gosiaczek8729

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 46204

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-02-21, 21:16   Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
Witam Wszystkich,
aż mi wstyd pisac po takiej dluuugiej przerwie,ale tyle sie dzieje w moim zyciu i tych dobrych i gorszych chwill...pozatym dlugo pracuje i duzo:(
Mama czula sie swietnie do dnia mojego ślubu,tryskala energia,angazowała w przygotowania,nic ja nie bolało,a teraz jest gorzej,od kilku dni chodzi z kula,pokrzywiona jakas :cry:
Po grudniowej scyntygrafii wiele przerzutow zniklo ale powstalo i kilka nowych,za jakis miesiac mamy robic RTG pluc i z krwii hormony(czy juz jest po menopalzie)bo lekarz chce zmienic leki,ale niewiem na jakie :?ale?:
Jak mozna jej pomo zeby zmniejszyc ten bol?
Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
gosiaczek8729

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 46204

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-17, 17:50   Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
Mam problem,Mama była w czwartek na ściąganiu płynu teraz jedzie we wtorek ale trochę się uzbierało i takie ma nabrzmiałe czy jechać z nią do szpitala(jeśli tak to potrzebne jest skierowanie?)czy poczekać już do wtorku?
  Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
gosiaczek8729

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 46204

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-15, 23:15   Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
Hejka,wyobraźcie sobie ze Mama jest już po wszystkim:) w zeszłą środę miała zabieg(to było Joanno po tym jak napisałaś,bo zabieg był planowany po swietach),dobrze go zniosła,szef jest duży,Mama jeździ co kilka dni na odsysanie chlonki itp.
Psychicznie czuje się super,wogole się nie przejęła ze czegoś jej brakuje,już by chciała ruszać ręką-a tu trzeba trochę się pilnować i nie nadwyrężać tej części .
Jak tak patrze na moja Grażynkę to nie mogę uwierzyć ze tyle czasu nie mogla się przemoc z wyjawieniem swojej tajemnicy a teraz tak walczy,gdyby to było kilka lat wcześniej bylibyśmy po wszystkim..
Mama wrażenie ze nie jest świadoma ze nie da się tej choroby odwrócić...
  Temat: Ja100 - komentarze (vf7)
gosiaczek8729

Odpowiedzi: 408
Wyświetleń: 113068

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-04-15, 22:56   Temat: Ja100 - komentarze (vf7)
Witaj ja100,trzymam mocno kciuki,dasz rade z chemia silna Kobietka z Ciebie.Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
gosiaczek8729

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 46204

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-03-17, 22:00   Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
Witajcie,
Mama będzie miała operacje:)byłyśmy wczoraj razem, trafiłyśmy na zastępce tego chirurga co miał być ale bardzo przyjemny był i wszystko wytłumaczył.Wyogladal pierś powiedział ze oddziela się od klatki tzn jakby guz był ruchomy czy coś -ja tak zrozumiałam.
4 kwietnia Mama jedzie na konsultacje do anestezjologa ,EKG itp.,a 5 ja jadę do dr.Korejby już sama żeby sprawdził czy wszystko jest ok z wyników i ustalić termin(podobno kwestia miesiąca). Moze wtedy uda mi się dorwać kartę i zobaczyć jakieś ostatnie wyniki badan(wczoraj w szpitalu był taki młyn i wszędzie kolejki ze się nie dało nic zrobić).
Mama czuje się dobrze bryka po domu i coraz więcej rzeczy robi,ze czasami mam wyrzuty sumienia,czasem ja coś muli ale rzadko i oblewają je poty ale przypuszczam ze to tamoxifen. Po szpitalu poruszamy się już na wózeczku (nie chce jej nadwyrężać) wiec już jest fajnie:)
Pozdrawiam Wszystkich
  Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
gosiaczek8729

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 46204

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-21, 21:42   Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
Witaj Soniu,do Częstochowy mamy daleko:(i nie mamy samochodu:(Mama ma dużo przerzutów na kręgosłupie itp wiec taka wycieczka nie wiem czy była by dobrym pomysłem.Mam nazwisko tego mojego chirurga będę szukać go prywatnie:)
Jeździmy do Kielc,a co to jest badanie PET-o co w nim chodzi?
Ja100 dzięki i tez jestem z Toba:)
Anna to do mnie było?
Pozdrawiam Was dziewczynki:)
  Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
gosiaczek8729

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 46204

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-14, 22:28   Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
Hejka,
niestety nie byłam z Mama ale tez mam(chyba)dobre wieści:)
Mama dostała skierowanie do chirurga w sprawie amputacji piersi,zdaniem chemioterapeuty nadaje się ale musi to ocenić chirurg(ciesze się bardzo ze jest nadzieja na usuniecie największego ogniska).
Postaram się 16 marca jechać z nią,a jakie macie Wy zdanie co do tej amputacji?
Kam gdzie taki szpital co od reki robia wszystko bo u mnie tak wesoło nie ma he he
Trzymam kciuki za Was :-D
  Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
gosiaczek8729

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 46204

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-13, 22:41   Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
pewnie ze wyminiemy,tylko moja Mamcia jest już po chemii,scyntygrafie miała(i to było najgorsze badanie które przeżyłam bo jak zobaczyłam cały szkielet i te zaciemnienia to masakra jakaś :uuu: )a właśnie jutro będą wyniki z TK i USG już kolejnych jestem ciekawa czy jest lepiej a może gorzej...
  Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
gosiaczek8729

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 46204

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-13, 21:48   Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
witam wszystkich,
powiedzcie co zrobić żeby doba była dłuższa,na nic nie ma czasu tyle na głowie...
Jutro Mama jedzie do lekarza,będą wyniki badan,i nie wiem co na tym etapie pytać lekarza(wiem ze mam porozmawiać o zmianie tego leku na kości może się uda coś wskórać)ale co będzie brała teraz cały czas tamoxifen i tyle?
  Temat: Rak piersi przewodowy - przerzuty do wątroby i do kości
gosiaczek8729

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 83941

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-31, 23:34   Temat: Rak piersi przewodowy - przerzuty do wątroby i do kości
Hej Sojka,jak czytam Wasze perypetie to aż mam gęsią skórkę:(tyle wszystkiego może być w człowieku ze aż mozg tego nie ogarnia :shock: Trzymam mocno za Was kciuki i podziwiam za wszystko,pozdrawiam i mocno ściskam.
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
gosiaczek8729

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212686

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-31, 23:21   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Chwile mnie nie bylo i tkich strasznych rzeczy sie dowiaduje:(Bardzo mi przykro ja100.
Czy to na ukladzie kostnym to tak juz na 100%?
Nie poddawaj sie Kobietko!!!jestesmy z Toba:)
  Temat: Obustronny rak piersi przewodowy inwazyjny
gosiaczek8729

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 51829

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-04, 22:15   Temat: Obustronny rak piersi przewodowy inwazyjny
witaj Mana właśnie przeczytałam Twój watek i aż milo się czyta :)
Wszystko idzie do przodu i jest pod kontrola, to super ze masz taka opiekę.
A chemie przeżyjesz i dasz rade:)trzeba pamiętać ze zabija to paskudztwo
trzymam mocno kciuki
  Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
gosiaczek8729

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 46204

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-04, 22:09   Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
Podbijam pytanko czy Tamoxifen w przypadku mojej Mamy jest dobry?
i jeszcze jedno które mnie dręczy czy jeszcze jakieś badania kontrolne by się przydały,czy wystarcza tylko te?
Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
gosiaczek8729

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 46204

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-03, 18:15   Temat: Rak piersi, przerzuty do kości
Witam Wszystkich w Nowym Roku:)
Życze wszystkiego najlepszego,oby ten rok był lepszy od poprzedniego!!!
A teraz trochę co u mnie,Mama miała przełożona wizytę z przed świat bo nie bylo naszego lekarza prowadzącego.Dziś dostała ostatni wlew na kości i nowe leki.
Benefos 400mg (to wiem ze tez jest na kości) i Tamoxifen-EGIS 20mg jak myślicie czy to dobrze w jej przypadku?
Pod koniec ma również zlecone badania kontrolne usg piersi,TK klatki piersiowej i jeszcze jedno usg wiem ze jamy brzusznej ale czego więcej to nie wiem bo nie mogę się doczytać :|
Ogólnie czuje się dobrze przygotowała święta sama i mam wrażenie ze włosy jej odrastaja:)takie mechotki jak u malej kaczuszki:)
Pzdrawiam cieplutko i czekam na odp od kogoś mądrzejszego ode mnie :-D
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
gosiaczek8729

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212686

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-12-15, 19:11   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja tez trzymam mocno mocno mocno!!!
 
Strona 1 z 7
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group