1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca
gjoanna1

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-14, 18:57   Temat: Guz płuca
Witam, dzisiaj mama miała dostać wlewkę, ale spadły leukocyty i nie dostała. Ogolnie myslę ze przez te upaly czujs sie slabo. Za 2 tygodnie otrzyma 4 ostatni cykl chemioterapii. Pani ordynator poleciła żeby zapisać się do poradni onkologicznej, mama narazie jest pod kontrolą poradni torakochirurgicznej.
  Temat: Guz płuca
gjoanna1

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-07, 07:30   Temat: Guz płuca
Witam, dawno mnie nie było, mama dzisiaj rozpoczyna 3 cykl chemii . Czuje się dobrze, wyniki krwi dobre. Oby tak dalej. Pozdrawiam
  Temat: Guz płuca
gjoanna1

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-05-17, 18:34   Temat: Guz płuca
Witam,
mama od wczoraj przebywa w szpitalu, po badaniach które wyszły dobrze , dzisiaj otrzymała chemię a jutro do domu i za tydzień jak beda dobre wyniki to dolewka. Mam nadzieję że będzie się czuła dobrze tak jak po 1 chemii. Lekarka powiedziała , że jeśli po 1 czuła się dobrze to tak już pozostanie bo organizm się przyzwyczaja. No nie wiem co o tym myśleć. Na poprawę parametrów krwi mama pije 2X dz. sok z kiszonych buraków( ponoć pomaga). Będąc u mamy w szpitalu dowiedziałam się że wszyscy tam piją po kilka kropli oleju z konopi cbd. Moje pytanie czy warto to stosować?może ktoś ma jakieś doświadczenie?.
  Temat: Guz płuca
gjoanna1

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-05-02, 07:38   Temat: Guz płuca
Witam, mama w ubiegły piątek miała chemię nawet było ok, ale jutro miała dostać 2 raz I niestety ma spadek leukocytów. Proszę o podpowiedź czym je odbudować, bierze tabletki z buraka czerwonego. I czy to bardzo źle że nie dostanie tej chemii w zaplanowanym czasie.
  Temat: Guz płuca
gjoanna1

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-04-27, 21:38   Temat: Guz płuca
Witam, mama w piątek dostała 1 chemię, następna ma być w przyszły piątek. Przez ten czas ma zostać w szpitalu na wypadek gdyby coś się działo. Mam nadzieję że w miarę dobrze to zniesie.
  Temat: Guz płuca
gjoanna1

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-04-23, 07:55   Temat: Guz płuca
Jak juz pisałam od czwartku mama idzie na chemię. Proszę o informację czy ma się jakoś do niej przygotować I jak się odżywiać w trakcie I po żeby wyniki krwi były dobre.
  Temat: Guz płuca
gjoanna1

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-04-04, 22:21   Temat: Guz płuca
Długo się nie odzywałam, mama miała po operacji raz lepsze dni raz gorsze. Od paru dni czuje się lepiej. Mamy już wynik jutro go zamieszczę, badanie hist. wykazało T3 N0 M0, po świętach zaczynamy chemię uzupełniającą. Mam nadzieję że mama jakoś ją zniesie.
  Temat: Guz płuca
gjoanna1

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-03-12, 06:48   Temat: Guz płuca
Mama czuje się dobrze i dzisiaj wychodzi ze szpitala.
DZIĘKUJĘ ZA CIEPŁE SŁOWA I TRZYMANIE KCIUKÓW.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2019-03-15, 07:27 ]
:uhm!:
  Temat: Guz płuca
gjoanna1

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-03-07, 21:49   Temat: Guz płuca
Mama w środę miała operację, do końca nie było wiadomo czy lekarz wytnie cały płat czy tylko pobierze wycinek do badania z uwagi na niezbyt dobrą spirometrię. Dzięki Bogu udało się wyciąć cały płat I węzły. Mama czuje się dobrze. Teraz pozostaje nam czekać na wynik histopat. Mam nadzieję, że będzie dobrze.
  Temat: Guz płuca
gjoanna1

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-03-05, 03:01   Temat: Guz płuca
Dzisiaj mama ma miec bronchoskopie, mam nadzieję że się coś dowiemy. Bardzo się boję że lekarze zdecydują się na operację i że po niej płuca nie podejmą pracy, z uwagi na słabą wydolność płuc. Czy bronchoskopie jeśli nie dostaną sie do guza może określić z czym mamy do czynienia?
  Temat: Guz płuca
gjoanna1

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-02-28, 13:39   Temat: Guz płuca
Z uwagi na to że mama tego guza ma tak umiejscowionego że nie ma możliwości zrobienia biopsji I prawdopodobnie bronchoskopi też nie
Po wszystkich niezbednych badaniach ma mieć operacje usunięcia 1 płata płuca. I dopiero po usunięciu będzie możliwość zbadania jaki to rodzaj. Czy usunięcie jest dobrym posunięciem?, gdyż gdzieś czytałam że jak jest drobnokomórkowy to lepiej nie usuwać tylko chemia I radioterapia.
  Temat: Guz płuca
gjoanna1

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-02-26, 05:39   Temat: Guz płuca
Bardzo dziękuję za wsparcie jest mi teraz bardzo potrzebne. Bardzo się boję co będzie dalej.
  Temat: Guz płuca
gjoanna1

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-02-23, 13:50   Temat: Guz płuca
Mama jest konsultacji kardiologicznej, lekarz że swojej strony nie widzi przeszkód do operacji. Myślę że w dcchp we Wroclawiu mamie porobią odpowiednie badania i dowiemy się jaki to rodzaj raka.
  Temat: Guz płuca
gjoanna1

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-02-20, 22:53   Temat: Guz płuca
Jesteśmy po konsultacji z torakochirurgiem, który po obejrzeniu Peta, powiedział że jeśli badania spirometri I jeszcze jakiegoś innego badania wyjdą dobrze, wówczas będzie możliwa operacja usunięcia całego płata płuca. Za tydzień w środę ma być przyjęta do szpitala. Cieszę się ponieważ coś ruszyło, a nie tylko odsłanie nas od jednego lekarza do drugiego. I jeszcze ten pan pulmonolog, który powiedział że nic się nie da zrobić, a przecież nawet nie wiemy z czym mamy walczyć, bo mama nie miała żadnych badań oprócz tk I pet.
  Temat: Guz płuca
gjoanna1

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-02-15, 13:20   Temat: Guz płuca
W środę jestem umówiona na konsultacje do Wrocławia, zobaczę czego tam się dowiem, bo nie mogę się pogodzić z tym że już nic nie da się zrobić. Znam Panią którą walczy już 10 lat z Czerniakiem IV stopień złośliwości, powiedziała walczy się do końca. Jak nie drzwiami to oknami, ale do końca.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group