1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rokowanie rak żołądka
gabi30

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 67777

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-30, 13:37   Temat: Rokowanie rak żołądka
Sprinter, przykro mi,że taka diagnoza. Ale nie skrytykuję Twojego dalszego posta, rozumiem Cię. Łapię się na takich samych myślach,żeby to zostawić, nie diagnozować dalej i nie szukać źródła pierwotnego.
Pozdrawiam i trzymaj się ciepło Gabi
  Temat: Rokowanie rak żołądka
gabi30

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 67777

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-07, 16:52   Temat: Rokowanie rak żołądka
Witaj Sprinter!
Jak u Ciebie z samopoczuciem? Dostałaś się w końcu do hematologa? Ja w piątek wyszłam ze szpitala, leżałam na gastrologii. Zrobili mi komplet badań,z gastroskopią włącznie. Wg USG są niestety przerzuty na wątrobę i wątpliwy guz przy trzonie trzustki. Wątpliwy bo nie wiadomo co to za guz. Z uwagi na neuroendokrynny charakter mojego nowotworu leczona jestem chemioterapią niestandardową w postaci leku Sandostatin LAR 30mg , podawana raz w miesiącu. Miałam sporą przerwę ( operacja a potem powikłania) w podawaniu leku, w styczniu otrzymałam następną dawkę i stał się cud. Ustąpiły biegunki , nie całkiem ale na tyle,że mogę w miarę normalnie funkcjonować. Niestety okropne bóle brzucha są nadal. Lekarka z poradni paliatywnej przepisała mi oprócz plastrów Sevredol i na razie pomaga. Dostałam kopa w tyłek z tymi przerzutami. Nie spodziewałam się ,że tak szybko mnie dopadną.
Pozdrawiam Gabi
  Temat: Rokowanie rak żołądka
gabi30

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 67777

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-10, 20:25   Temat: Rokowanie rak żołądka
Witaj!
Dziś odebrałam wyniki, tak jak myślałam hemoglobina troszkę słaba :10,3. Na swoim wątku wrzucę całe wyniki. Na 18 stycznia mam się zgłosić na podanie chemii. A na 24 stycznia mam wizytę u gastrologa, może coś poradzi na te biegunki. A jak u ciebie z samopoczuciem? Ja słabieńka jestem.
Pozdrawiam gabi
  Temat: Rokowanie rak żołądka
gabi30

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 67777

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-07, 08:53   Temat: Rokowanie rak żołądka
Witaj Sprinter!
Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Tak jak pisałaś ja też wsuwam banany, dobrze robią na zbolałe jelita.Pieczywo tylko kilkudniowe, świeżego nie ruszam, bo zatyka.Zauważyłam,że źle na mnie działają ziemniaki i makarony. Biegunki mam bezustanne,wykańczające. Bez względu na to co zjem. Są pojedyncze dni, kiedy nie muszę okupować toalety, wtedy od razu chce się żyć. O wit. B12 dowiedziałam się z forum, ani w szpitalu ani później na kontrolach nikt mi jej nie zalecił. Obecnie przyjmuję zastrzyki z Milgammy. Mam natomiast problem z bólem. Rodzinny zmienił mi plastry przeciwbólowe, do grudnia brałam Transtec , obecnie biorę Matrifen. Zmieniły się ceny od stycznia. W grudniu Transtec był bezpłatnie, obecnie 65 zł |wht?!| . Nie wiem czy moje bóle nie są przypadkiem spowodowane obecnym przy zespoleniu ropniem? Mam nadzieję,że to od tego bo na dłuższą metę ciężko będzie tak się męczyć. Jestem osłabiona i " źle wyglądam". Mam okropnie bladą i szarą cerę. W poniedziałek odbieram wyniki morfologii, zobaczymy czy nie ma anemii. Bardzo Ci sprinter dziękuję za rady, jak będę miała pytania pozwolę sobie napisać na priv. A Tobie życzę dużo sił do walki z tym skorupiakiem.
Pozdrawiam gabi
  Temat: Rokowanie rak żołądka
gabi30

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 67777

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-05, 18:30   Temat: Rokowanie rak żołądka
Sprinter, ja chętnie poprosiłabym o informacje jak dajesz radę, co jesz i jak u Ciebie z biegunkami? Ja jestem 6 miesięcy po usunięciu żołądka i powiem szczerze,że mam już dość bólu. O biegunkach i bolesnych skrętach jelit nie wspomnę.
Pozdrawiam Gabi
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group