1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz płuc 8 cm
gabi2424

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11323

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-08, 19:33   Temat: guz płuc 8 cm
Wyrazy współczucia.
  Temat: Bruzda na nosie - umiernie
gabi2424

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 39559

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2016-04-01, 22:02   Temat: Bruzda na nosie - umiernie
asia_m25 właśnie o to . Niewiem jak ja szukałam że nie znalazłam :roll:
  Temat: Bruzda na nosie - umiernie
gabi2424

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 39559

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2016-04-01, 21:40   Temat: Bruzda na nosie - umiernie
W zeszłym roku był tu na forum wątek: jak rozpoznać że nadchodzi koniec . Czy został on usunięty? Próbowałam ostatnio znaleźć go za pomocą wyszukiwarki jednak z marnym skutkiem .
  Temat: Bruzda na nosie - umiernie
gabi2424

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 39559

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2016-03-31, 19:06   Temat: Bruzda na nosie - umiernie
Ta bruzde na nosie opisywał śp.ks.Jan Kaczkowski w książce " Nie ma szału jest rak " . W książce jest napisane że taka bruzda pojawia się przed śmiercią. Ale z pewnością nie jest to regułą. Mój tatus takiej bruzdy nie miał. Każdy jest inny i inaczej odchodzi. Wszystkie znaki które miały pojawić się przed śmiercią, u tatusia pojawily sie w ostatnim dniu jego życia. W czwartek siedział z nami i jadł schabowego, a w piątek o 16 zmarł. Tatus miał raka płuc z przezutami do mózgu .
  Temat: Czerniak złośliwy tułowia
gabi2424

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 27496

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-31, 18:53   Temat: Czerniak złośliwy tułowia
Przyjmij wyrazy współczucia.
  Temat: nowotwór?
gabi2424

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 11848

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-22, 07:16   Temat: nowotwór?
Wyrazy współczucia
  Temat: Rak pluca z przerzutami
gabi2424

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14296

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-06-07, 15:37   Temat: Rak pluca z przerzutami
Tatuś odszedł w piątek 05.06 o 16:21. Pogrzeb odbędzie się we wtorek . Tak strasznie boli ...
  Temat: Rak pluca z przerzutami
gabi2424

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14296

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-06-05, 14:20   Temat: Rak pluca z przerzutami
Tata odchodzi pomału ale bardzo cierpi. Nie pomagają ani plastry ani morfin. Proszę Was o modlitwę.
  Temat: Rak pluca z przerzutami
gabi2424

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14296

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-31, 12:25   Temat: Rak pluca z przerzutami
Dziekuje Madzia 70. Wczoraj byla lekarka z hospicjum domowego. Tata w ciagu ostatnich dni bardzo oslab. Juz nie wstaje sam trzeba mu pomagac. Jutro tata ma wyznaczona wizyte u onkologa ale lekarka z hospicjum stwierdzila ze nie ma sensu zeby tate tam zawozic poniewaz onkolog i tak juz nic nie pomoze a tylko tate wymeczymy. Drugiego naswietlania miec nie moze , na chemie jest za saby. Pozostaje leczenie objawowe. Nie wiem ale od czasu naswietlan tata bardzo oslabl i teraz mam duze watpliwosci czy dobrze postapilismy wysylajac tate na naswietlania.
  Temat: Rak pluca z przerzutami
gabi2424

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14296

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-29, 20:08   Temat: Rak pluca z przerzutami
Madzia 70 mialas racje ze sie nie zgadzaja dawki bo mama zle spojrzala teraz tata przyjmuje pabi-deksametazon 2xdziennie rano 5 szt o 16 -3 sztuki. Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-05-29, 21:12 ]
absenteeism glownie chodzi mi o wyniki histopatologiczne . Czy mi sie wydaje czy na plucach jest jednak czysto a kolo sledziony jest umiejscowiony nowotwor (gruczolak) ?
  Temat: Rak pluca z przerzutami
gabi2424

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14296

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-29, 20:04   Temat: Wyniki
Witam Wkoncu moge pokazac wyniki tatusia. Jezeli moglby mi ktos pomoc w ich interpretacji bylabym wdzieczna.Pozdrawiam























  Temat: Rak pluca z przerzutami
gabi2424

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14296

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-25, 17:17   Temat: Rak pluca z przerzutami
Madzia70 w srode podam dokladnie .byc moze mama cos poplatala :|
  Temat: Rak pluca z przerzutami
gabi2424

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14296

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-24, 10:02   Temat: Rak pluca z przerzutami
Tata bierze pabi-deksametazon . Co do dawki to zaraz po skonczeniu naswietlan byla dawka 4x3tab przez tydzien. Po tygodniu 3x3 tab do wtorku 26.05 A pozniej 2x5 tabletek . To chyba te sterydy? . Nie wiem dokladnie bo narazie nie ma mnie w Polsce. W srode juz kolo poludnia laduje w Polsce tak ze bede mogla wlkeic wyniki wszystkich badan itp. bo narazie zdaje sobie sprawe ze bez tych wiadomosci trudno cokolwiek powiedziec.
Dziekuje bardzo za kazdy wpis .To dodaje mi sily . Kazdy z nas tutaj zmaga sie z choroba swoja badz bliskiej osoby. Dlatego wiem ze nie jestem sama. Ze ktos mnie rozumie co czlowiek w takiej sytuacji przechodzi. Oczywiscie wsparcie znajomych jak najbardziej mam ale im tez czasem trudno zrozumiec dlaczego nic mnie nie cieszy ,dlaczego ciagle mam o oczach lzy. Kto nie stanal do walki z ta choroba , nie moze miec pojecia w jakim napieciu i strachu zyjemy. Ze ta walka to do samego konca taka sinusoida malych lub wiekszych sukcesow i przegranych bitew.
Troche zbaczylam z tematu ale chyba wybaczycie .Musialam to wyrzucic z siebie :-(
  Temat: Rak pluca z przerzutami
gabi2424

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14296

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-22, 13:58   Temat: Rak pluca z przerzutami
Tata nie ma ani zatwardzenia ani biegunek . Mocz oddaje pare razy dziennie . Z tym ze mamy coraz wiekszy problem ze "zmuszeniem "go do jedzenia czy picia. Czasem ma lepszy dzien jak wczoraj gdzie zjadl ladnie objad , a czasem gorszy jak dzisiaj gdzie do odjadu zjadl tylko pare lyzek platkow na mleku i 3 biszkopty. Nie mozemy tate namowic do picia wody sokow lub kompotow jezeli juz to woli kawe inke .Czy myslicie ze tata moze ja pic?
  Temat: Rak pluca z przerzutami
gabi2424

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 14296

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-22, 09:12   Temat: Rak pluca z przerzutami
Gosolar dziekuje zaraz przeczytam . Pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group