1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
gabi1986

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10699

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-05-13, 14:27   Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
Dziękuję bardzo, już jesteśmy po pogrzebie, czuję ulgę i spokój że ojciec już nie cierpi, zdążyłam na ostatnie minuty jego życia, poczekał na mnie i zmarł..

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-05-13, 19:14 ]
:tull:
  Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
gabi1986

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10699

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-05-09, 09:48   Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
Nasza historia się skończyła, ojciec zmarł wczoraj, odszedł spokojnie..już nie cierpi..
  Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
gabi1986

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10699

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-05-05, 21:14   Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
Witam, dawno nie pisałam bo u nas źle się dzieje, doktor z hospicjum załatwiła miejsce na oddziale medycyny paliatywnej, miały być naświetlania przeciwbólowe a niestety ojciec powoli umiera, lekarze mówią że przerzuty są w każdym organie łączne z mózgiem, z ojcem kontakt jest utrudniony, leży na łóżku szpitalnym w pampersie i z cewnikiem, sika krwią, hemoglobina jest na poziomie ok 6.. jest tragedia, pozostaje tylko czekać...
  Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
gabi1986

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10699

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-04-19, 18:47   Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
Witam, mam pytanie ojciec miał robiona morfologię, czy ktoś wie co oznacza przekroczenie wartości w badaniu d-dimerow? Norma jest do 500 a ojciec ma prawie 1000!! :cry:
  Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
gabi1986

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10699

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-04-16, 11:49   Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
Mam pytanko, czym mogą byc spowodowane są nienaturalnie ciepłe dłonie i stopy i wypieki na twarzy? Jak się tak dzieje ojca wszystko boli, nie chce jesc i czuję się bardzo źle, jak to minie zachowuje się normalnie, weźmie lekarstwa. Co to może byc?
  Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
gabi1986

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10699

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-04-14, 21:35   Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
Ludzie z hospicjum domowego to anioły, Doktor ustawiła leki, porozmawiala z ojcem, założyła motylka aby łatwiej mu było leki podawać, mowila że ból ma straszny, dała sterydy zmniejszyła podawanie morfiny, zaproponowała że sama zalatwi naświetlania żeby ulżyć przeciwbólowo.. we wtorek przyjdzie pielęgniarka.. wiem że ojciec ma super opiekę :)
  Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
gabi1986

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10699

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-04-13, 19:24   Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
Jutro przyjdzie lekarz z HD, po dwóch dniach od zgłoszenia pogorszenia się stanu zdrowia. Ojca boli wszystko, nogi, biodra, wszystko co jest zaatakowane, nie je, nie pije prawie wcale, traci świadomość. Jest naprawdę źle.. a jeszcze 3tygodnie temu prowadził samochód..
  Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
gabi1986

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10699

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-04-10, 09:51   Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
Tak z HD mają się odezwać w ciągu 2 tygodni maks do miesiąca, czy radioterapia paliatywna w tym przypadku dałaby jakiś efekt przeciwbólowy?
  Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
gabi1986

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10699

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-04-10, 08:12   Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
Dzieje się źle, ojciec przestaje chodzić, guzy na kręgosłupie uciskają jakiś nerw , bardzo go bolą nogi, jutro mieliśmy jechać do Bydgoszczy, musimy to odwołać, pogotowie bezradnie podało morfine, do szpitala nie było sensu żeby jechał bo spedzilby kilka godzin na sorze a i tak odeslaliby nas do domu, dziś przychodzi lekarz na wizytę domową,może zmieni nam dawkę morfiny albo podpowie co można podać aby ojca nie bolało. Ta bezsilnośc wykańcza psychicznie..
  Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
gabi1986

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10699

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-04-05, 21:21   Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
Skąd mogą brać się problemy z przelykaniem pokarmu? Ojciec ewidentnie zaczyna przestawać jesc, jest nieobecny, coraz częściej się wyłącza..
  Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
gabi1986

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10699

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-04-03, 21:01   Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
Dziś znowu nastąpił atak duszności w ciągu dnia tym razem, nie wiem czy to nie wynika ze strachu że jest sam w domu i jak się gorzej poczuje nakręca się jeszcze mocniej i stąd ta dusznosc, być może wynika to z guza którego ma na prawym zebrze i naciska na obszar płuca, dowiadywalam się o koncentrator tlenu do wypożyczenia, ale opinie się takie że dopóki płuca same dają radę nie stosować tego sprzętu bo płuca się przyzwyczaja i nie będą pracowac jak się będzie dostarczać tlenu z zewnątrz.. hospicjum domowe dziś rejestrowane skierowanie- najkrótszy czas 3-4msce.. masakra
  Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
gabi1986

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10699

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-04-02, 21:31   Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
Wiem że może to być postęp choroby, najgorze jest to że na hospicjum domowe czeka się 3-4 msce albo i dłużej. W ciągu dnia czuję się dobrze, temperatura teraz książkowa, mama mówi (nie mieszkam już z rodzicami)że ojciec tymi dusznościami chce przechwycić naszą uwagę aczkolwiek jest to dla mnie mało prawdopodobne bo całe nasze życie kręci się wokół niego, wiem że tak rozsiana choroba postępuje bardzo szybko, nie wiem czy jest sens jechać. Do Bydgoszczy na dalszą kwalifikacje do chemii, to dla nas 500km..
  Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
gabi1986

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10699

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-04-02, 19:38   Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
Mam pytanie od dwóch dni ojciec ma duszności.W ciagu dnia czuję się bardzo dobrze tylko wieczorem te duszności.. W internecie piszą bardzo złe o dusznościach, łącznie z tym że mogą to byc ostatnie tygodnie życia chorego..
  Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
gabi1986

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10699

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-03-30, 21:40   Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
A czy gorączka w trakcie lub po chemioterapii jest normalna rzeczą? Bo ta gorączka ojca męczy i po niej się staje coraz słabszy
  Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
gabi1986

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 10699

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-03-30, 16:49   Temat: Nowotwór moczowodu z przerzutami do płuc, wątroby i kości
Czy może ktoś się orientuje czy guz układu moczowego dają często przerzuty do mózgu? Od jakiegoś miesiąca widzimy z mamą że ojciec ma problemy z pamięcią, myli fakty, był kiedyś świetnym kierowca a teraz boję się z nim jechać autem bo jeździ chaotycznie i czasami nie wie w jakim celu miał jechać.. myślałam że to może być wynik przerzutów do wątroby i uwolnienie toksyn do organizmu..
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group