1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
gaba

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 71569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-05-26, 21:07   Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
przy jakiejś okazji (skoro wróciło do normy to nie ma alarmu) sprawdź Sobie nerki i tętnice nerkowe. A na przyszłość to jak wzrasta waga to pierwsze do sprawdzenia jest ciśnienie, a tak na wszelki wypadek to dopieszczaj nerki, przy chemioterapii sprawność nerek jest ważniejsza niż wątroby.
  Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
gaba

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 71569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-05-05, 11:32   Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
Oby to była prawda, ale nie jestem pewna bo trzeba by sprawdzić na oficjalnej stronie GUS i to w kolejnych miesiącach, należy brać pod uwagę również zmniejszony ruch samochodowy i zatrzymanie produkcji w wielu fabrykach i na niektórych budowach. No i ten niedawny wywiad z pracownikiem zakładu pogrzebowego który deklarował duży wzrost obrotów. Z drugiej strony to przed kilku laty (może dawniej) był 1,5 roczny strajk lekarzy w Izraelu i tam faktycznie nastąpił spadek obrotów branży funeralnej. Różnie to tłumaczono.
  Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
gaba

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 71569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-04-18, 21:47   Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
a tak z ciekawości, bo wydaje się że nie pisałeś o tym. Jak długo regenerowała się wątroba i do jakich doszła wymiarów? Salmonella tak długo? Chyba przeczytam Twój wątek raz jeszcze.

Ja już jakiś czas temu uzgodniłam z lekarką POZ że ze środków p-bólowych przepisze mi co zechcę i kiedy zechcę, jeszcze czekam, ale pisałeś że masz sensownego POZ więc naprawdę przydałby Ci się jakiś zapasik w domu.
  Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
gaba

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 71569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-04-18, 13:45   Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
A moja ukochana pani radiolog twierdzi że do obserwacji pęcherzyka żółciowego lepsze jest usg (oczywiście dobry aparat), częściowo potwierdził to onkolog mówiąc że usg do obserwacji wątroby jest wystarczające bo rzadko w ct pokazuje się coś więcej. Weź to pod uwagę. I nie grzeb za często bo zrobisz przetokę, a przy raku to trudno będzie zagoić. Pozdrawiam
  Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
gaba

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 71569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-04-15, 10:58   Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
Ja bym poczekała co najmniej 2 mies. Przepracują procedury, będzie więcej środków ochrony. Teraz jakikolwiek pobyt w jakiejkolwiek placówce zdrowotnej jest główną przyczyną zakażeń.
  Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
gaba

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 71569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-03-27, 22:51   Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
GRATULACJE
  Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
gaba

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 71569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-03-24, 15:00   Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
Może, nie grzeb sam bo od ubiegłego wieku wiadomo że rany po nowotworze paprzą się, w zaraniach dziejów chirurdzy na tej podstawie orzekali raka. Zrobisz Sobie przetokę i będzie kłopot.

Cierpliwości życzę i oczywiście długiego życiorysu.
  Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
gaba

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 71569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-03-18, 11:59   Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
z taką ilością płynu nic się nie robi, ale możesz porozmawiać z lekarzem czy nie warto sprawdzić co to za płyn, wg tego opisu nie powinno być to trudne. "Częściowo wnika w kierunku guza, częściowo podskórnie", płyn bardzo dobrze widać u usg więc biopsja powinna być łatwa.
  Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
gaba

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 71569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-02-02, 18:15   Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
Właścicielem wyników jest pacjent, tylko nie wolno użyć ich do publikacji naukowej i działalności komercyjnej np wykładów. Ten co leczy i kieruje nie ma praw intelektualnych do wyników, takie prawa ma wykonujący badanie np laboratorium lub radiolog opisujący badanie. A w takim forum gdzie jest wymiana doświadczeń między pacjentami to nie naruszamy żadnych praw.
  Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
gaba

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 71569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-01-30, 17:15   Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
to znaczy że masz jeszcze nie uszkodzony szpik i jak trzeba to wyprodukuje, pewnie Twoje wyniki byłyby bardziej "wyraziste" gdyby nie Nexavar jak lekarz tego nie uwzględnił to mu wyszło że jest niegroźnie. Czasu się nie cofnie, jakby się powtórzyło to zostaw w domu byłe CT i usg (bo jak coś wyskakuje nagle to i tak trzeba powtórzyć), a uwypuklaj jak na wyniki wpływa lek.

Jaką dawkę Nexavaru bierzesz? Czy to już leczenie ciągłe czy masz przerwy na regenerację? Ja niby mam wskazania ale bez szans na refundację.
  Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
gaba

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 71569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-01-28, 20:10   Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
Ja Ci tego nie rozstrzygnę, pogadaj z tym swoim internistą jak było zrobionych dużo badań to może coś określić. Dawne badania nie muszą nic wskazywać, na przyszłych CT możesz mieć informację "zwapnienia w trzustce" Czytałeś przebieg: jak się przetrzyma najgorsze to następuje samowyleczenie wspomagane nawodnieniem i dietą. Nie zrobili Ci usg jamy brzusznej? Teraz może już nic nie wyjść. Jak to właściwie było? Byłeś na SOR, miałeś wysokie CRP, silne bóle brzucha i obyło się bez badań obrazowych?
  Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
gaba

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 71569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-01-27, 21:50   Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
a czy wśród tych sprawdzeń jest wykluczenie ostrego zapalenia trzustki?
  Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
gaba

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 71569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-05-30, 21:03   Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
ja na widok dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych uciekam gdzie pieprz rośnie, nawet jak im zdrowo z nosa patrzy.
  Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
gaba

Odpowiedzi: 175
Wyświetleń: 71569

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-12-06, 17:56   Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
wątroba to dziwny narząd, świeżo po zrobieniu tej świeżynki to mogłabym nawet trochę zjeść, a po 2 godz już nie, gdybym poczekała do następnego dnia i zjadła łyżeczkę odgrzanej byłoby źle
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group