1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 34
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 72391

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-10-10, 22:05   Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
Mnie w COI bada piersi radiolog przed wydaniem skierowania na mammografię, ja sama nie badam bo po co - małego nie wyczuję a i tak raz do roku mammografia, a prywatnie też raz do roku robię usg.
  Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 72391

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-09-27, 22:56   Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
mammografia faktycznie powoduje spore naświetlenie ale jak trzeba to wykonuje się kilka razy w ciągu miesiąca. Twojej mamie należy się co roku do 10 lat po leczeniu.
Ale w tym wieku to 9 mm można obserwować nawet rok, wolno rośnie.
  Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 72391

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-05-24, 21:37   Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
Ciekawe do którego Gietki zapisałaś mamę? Ale tak ogólnie to oni są nieźli. Stan mamy wymaga po prostu ustanowienia dobrego i dającego się przyjąć reżimu żywieniowego i również niestety odpowiedniego doboru leków.

Ja jestem po leczeniu w COI w tym samym czasie co Twoja mama i ciągle raz do roku mam kontrolę i skierowanie na mammografię (coś mi się obiło o uszy że to do 10 lat). Więc zapisz po prostu mamę do lekarza u którego była na ostatniej kontroli, zrobi mammografię i cześć (lekarz obejrzy pierś a jak ma dobry humor to jeszcze zbada węzły). Czucie się osobą pożądaną to luksus niedostępny dla starszych pań w naszych polskich szpitalach. Mammografię trzeba robić, a gdzie indziej o skierowanie trudno.
  Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 72391

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-05-22, 15:36   Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
Asiu na marskość wątroby się umiera, to się nie cofa, można tylko spowalniać proces. Mama musi być teraz pod opieką hepatologa. Szukaj na NFZ (bo to powinna być stała opieka) ale w W-wie. Kardiologa faktycznie można by zmienić bo ignorowanie marskości wątroby to po prostu klapki na oczach i faktycznie pacjenta nieodpowiednimi lekami można wykończyć.

Tak naprawdę to sprawdzeni dietetycy są tylko w Poradni żywienia SGGW (innych to musiałabyś prosić o pokazanie dyplomu)- niestety bez kontraktu NFZ. Poproś mamę żeby już zaczęła zapisywać wszystko co wzięła do ust w przedziałach godzinowych np 8-12, 12-16 itd. Każdy dzień na osobnej kartce. Trójglicerydy rosną bardzo po cukrach prostych więc np dżem, miód to produkty do mocnego ograniczenia. Jak będzie miała te kartki to niech na każdej zanotuje czy miała dużą zgagę. Jak przyjdzie z takimi informacjami to pierwsza wizyta już będzie produktywna.
  Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 72391

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-22, 15:04   Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
No to jeszcze zapytaj o faslodex.
  Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 72391

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-06-17, 22:02   Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
Asiu a co u Mamy?
  Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 72391

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-02-13, 18:17   Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
Tak tamoksifen zwiększa i to znacznie krzepliwość krwi, ale żeby było zakrzepowe zapalenie żył to musi być jeszcze czynnik zapalny. Właściwa profilaktyka to kontrolowanie (po leczeniu) krzepliwości krwi i CRP (należy dążyć do jego obniżenia - tylko nie wiadomo jak - leki przeciwzapalne nie do końca pomagają). W ostateczności trzeba będzie zmienić lek. Pozdrowienia
  Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 72391

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-04, 20:23   Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
Zazdroszczę Twojej mamie tej radioterapeutki, wiem która, nie udało mi się u niej pozostać. Moim zdaniem zostać u najprzyjemniejszego lekarza, tak czy inaczej teraz tylko obserwacja i lepiej u kogoś kto się przyjrzy i wypyta o wszystko, badania tak czy inaczej idą wg schematu. A w razie (odpukać!!!!!!!!) potrzeby to i tak dalsze leczenie u odpowiedniego specjalisty. Mobilizuj mamę z wagą a zacząć trzeba od tego że w domu nie ma żadnych ciast, ciasteczek, wafelków i herbatników (niczego co łączy tłuszcz z cukrem), jak musi przekąszać to chleb (nie sucharki) nieposmarowany (stary ludowy sposób to żucie skórek od chleba). Można się do tego przyzwyczaić i nawet wątroba odpocznie. Niestety tabletki i suplementy tu nie pomogą. Trzeba ograniczyć "dobre jedzenie" i pościć. To zresztą los większości kobiet w pewnym wieku. Pozdrowienia
  Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 72391

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-27, 19:43   Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
:-D
  Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 72391

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-26, 00:55   Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
Mama ma pośrednie ryzyko nawrotu, małe przyznaje się tylko przy guzach poniżej 2 cm. W zaleceniach PUO jest tabelka.
Ponieważ miałam kłopoty z marginesem po pierwszej operacji to ja się wykłócałam o jak najszybszą radioterapię, z niewiadomych mi przyczyn chirurg początkowo chciał odwlec moją wizytę u radiologa. No i mi się udało zacząć terapię w rozsądnym terminie. Ale mam ksywę "ta co narozrabiała" i teraz tyły. Ja zrezygnowałam z procedury węzła wartowniczego i uzgodniłam że nie biorę tamoksyfenu. Ogólnie ja uważam że radioterapia jest mniej szkodliwa niż chemia.
Pole, to się nazywa "pole naświetlania". Dokładnie wszystko powie radiolog, jeżeli było N0, to nie ma potrzeby naświetlać specjalnie dołu pachowego. Ja miałam narysowany obszar naświetlania i doskonale go pamiętam: obejmował lewą pierś od środka klatki piersiowej, przechodził przez bok i nawet rogiem sięgał do łopatki, to wynika trochę z budowy osobniczej i ustawienia głowicy w czasie naświetlania. Promienie padały pod kątem i jak widziałam ustawienie głowicy, to mogłam nawet sama oszacować że serce było poza polem bezpośredniego rażenia. Dostaje się dawkę na całą pierś i dodatkowe naświetlania na lożę po guzie.

Nie umiem Ci jednoznacznie powiedzieć czy radioterapia po tak długim czasie spełnia jeszcze swoje zadania. Nie spotkałam takich badań ani opisów na amerykańskich stronach, bo ja tylko tam się uczę.
Pozdrowienia
  Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 72391

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-20, 20:01   Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
Asiu celem chemii jest zapobieganie ew przerzutom, natomiast celem radioterapii jest obniżenie ryzyka wznowy lokalnej, jak widać oba elementy są uzupełniające się. Przy małym ryzyku często rezygnuje się z chemii, natomiast radioterapia jest zalecana nawet po wycięciu DCIS. Radioterapii można uniknąć tylko jeżeli w początkowym stadium chora zdecyduje się na mastektomię. Pozdrowienia
  Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 72391

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-18, 09:14   Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
Jeżeli jest chemia, to czas się raczej liczy od zakończenia chemii.
  Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 72391

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-26, 15:31   Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
Asiu !
Przez 3-4 dni to nawet antybiotyk nie wyleczy do końca infekcji pęcherza, żurawit bierze się najkrócej przez miesiąc a lepiej przez 3. Zróbcie badanie moczu z osadem, jeżeli wyjdzie infekcja to lepiej antybiotyk do końca i potem żurawit przez miesiąc. Lepiej raz porządnie niż ciągle powtarzanie kuracji. Pozdrawiam
  Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 72391

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-08-26, 20:42   Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
Asiu, przy bólach typu migrenowego podniesienie ciśnienia daje pewną ulgę, nikt nie wie dlaczego, bo istota bólu migrenowego jest nieznana (a tu w dodatku nie ma pewności że to typowy migrenowy). Mama ma rezerwy (ciśnienie można jej podnosić) to czemu nie spróbować - ostatecznie to sposób który pomaga w wielu wypadkach. Czy w trakcie chemii mama miała badane elektrolity? Czy dostaje steryd? Jeżeli nie, to powinna o tych bólach powiedzieć onkologowi, bo to już drugi raz pojawiły się w drugiej dobie po chemii? Pozdrowienia
  Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 72391

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-08-26, 19:05   Temat: Rak sutka przewodowy inwazyjny
To może wypije mocno zmineralizowaną wodę, kawę z cytryną (bez cukru), cola bezcukrowa, gotowana herbata, generalnie chodzi o to żeby podnieść ciśnienie. Ale uwaga napoje z cukrem (kawa, herbata, cola) po krótkim (do 10 min) okresie podniesienia ciśnienia, w końcowym rezultacie je obniżają. Przy takim ciśnieniu to pomagają środki typu etopiryna (przeciwbólowy połączony z kofeiną) Ale generalnie to takie bóle jakkolwiek bardzo dokuczliwe nie sygnalizują niczego złego. Zostały już tylko 2 chemie? Wyniki dobre? Pozdrowienia
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group