1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Włączyć radio TOK FM (również on line)
gaba

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8293

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-05-28, 19:48   Temat: Włączyć radio TOK FM (również on line)
i chyba to się sprawdza.
  Temat: Włączyć radio TOK FM (również on line)
gaba

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8293

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-01-16, 13:05   Temat: Włączyć radio TOK FM (również on line)
Ogólnie to prof. Tadeusz Pieńkowski i prof. Cezary Szczylik mówili o zatrważającej kondycji polskiej onkologii, nieszanowaniu głosu autorytetów naukowych w decyzjach urzędniczych (urzędnik podejmuje decyzje o odrzuceniu wniosku lekarza o leczenie) , najmniejszych w Europie nakładach na onkologię. Dosyć przekonująco brzmiał fragment o tym że zarówno rządzący jak i pojedynczy ludzie zachłystujemy się wzrostem poziomu życia, kupujemy sobie zabawki (gł była mowa o samochodach), podczas gdy prawdziwy dobrobyt to bezpieczeństwo zdrowotne, a do tego nikt nie przywiązuje wagi. Że nie powinno być konkurencji między kupowaniem urządzeń do radioterapii a nakładami na drogie leki (widocznie teraz jest), że w Polsce od czasu uznania nowego leku do czasu jego bezproblemowej refundacji mija kilka lat (ten problem dotyczy wszystkich chorób). A w ogóle to np moglibyśmy brać przykład ze Słowacji, gdzie leczenie (operacje) onkologiczne jest zgrupowane w ośrodkach które mają odpowiednią kadrę, a nie tak jak w Polsce gdzie kontrakty są dla 400 szpitali. Stwierdzili, że ostatnio się poprawiło, ale że startowaliśmy od prawdziwego dna, to i teraz daleko nam do średniej.

Ja oczywiście zgrzytałam zębami przy fragmencie o tym jak to lekarze onkolodzy czują się związani ze swoimi pacjentami, bo ostatecznie rozmawiałam zarówno z prof. Pieńkowskim jak i z kilkoma chirurgami z tej kliniki i to "związanie" odczułam osobiście.

Odniosłam wrażenie, że jest tak źle, że postanowili wreszcie wyjść z tym do szerokiej opinii publicznej, tylko żeby zakodować coś w społeczeństwie to trzeba kampanii, a nie pojedynczych i rzadkich wystąpień.
  Temat: Włączyć radio TOK FM (również on line)
gaba

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8293

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-01-16, 11:14   Temat: Włączyć radio TOK FM (również on line)
Teraz do 11 ciekawa dyskusja o nas

[ Dodano: 2011-01-16, 11:16 ]
Sorry od 11 do 12
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group