1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Co to jest utkanie
gaba

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 18058

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-01-15, 13:27   Temat: Co to jest utkanie
Aaaa
Czyli "nie znaleziono utkania nowotworowego" oznacza że nie znaleziono jakiejś struktury składającej się z komórek nowotworowych, a pojedyncze komórki mogą być? Ciągle mi chodzi po głowie pytanie o dokładność tych badań, ale wg informacji patologa to w Polsce nie ma standardów badań. Patologów mało, badań dużo (i coraz więcej), inwestycje w pracownie patologii pewnie na samym końcu. Mam wątpliwości, a temat w Polsce jakby nie istniał. Nie natrafiłam na żadne opracowania dotyczące jakości i dokładności tych badań.
  Temat: Co to jest utkanie
gaba

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 18058

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-01-15, 00:18   Temat: Co to jest utkanie
W wynikach od patologów często występuje słowo "utkanie". Co to właściwie jest, o ile rozumiem wynik "komórek nowotworowych nie znaleziono" to nie wyczuwam "utkania nowotworowego nie stwierdzono" na czym tu polega różnica. Czy oba te wyniki są rezultatami badania mikroskopowego? Wiadomo czym się różni komórka nowotworowa od typowej dla narządu, a czym się różni utkanie nowotworowe od utkania typowego? Ostatnio przeczytałam "utkania węzła w preparacie nie znaleziono" Domyślić się można, ale chciałabym wiedzieć na pewno. A może ktoś zna angielski termin, w Słomskim tego nie ma.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group