1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany w piersi
gaba

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17500

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-09, 11:34   Temat: Zmiany w piersi
A tego to już nie wiem, oczytana jestem w nowotworach i odróżnianiu zmian złośliwych od niezłośliwych. Stanami normalnymi się nie interesuję.
  Temat: Zmiany w piersi
gaba

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17500

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-08, 20:58   Temat: Zmiany w piersi
Mikrozwapnienia (ale i zwapnienia ogólnie) są pozostałościami po procesie zapalnym. Procesy zapalne mogą być związane z nowotworem, ale również ze zwykłym zakażeniem, w czasie laktacji jakiś w stan zapalny mógł być, sam się wygoił a zwapnienia zostały.

To co czytałaś o znaczeniu mikrozwapnień w rozpoznaniu raka sutka dotyczy mammografii w przypadkach kiedy guza nie widać a tylko same mikrozwapnienia, są one wtedy wskazówką żeby diagnostykę poszerzyć.

W Twoim wieku guzy złośliwe rosną szybko, a ten trzyma wymiar więc chyba nic się nie dzieje, ale jak Ci już pisałam teraz do 2 lat po porodzie trzeba trzymać super czujność. Staraj się robić te kontrolne usg u tego samego lekarza, żeby porównywać wymiary.
  Temat: Zmiany w piersi
gaba

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17500

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-07-17, 10:03   Temat: Zmiany w piersi
Markery (jeżeli w ogóle) to przy takim małym guzku nie będą podniesione.
  Temat: Zmiany w piersi
gaba

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17500

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-07-16, 23:17   Temat: Zmiany w piersi
nie, laktacja na ten wynik nie wpłynęła. O co chciałabyś zapytać na takiej konsultacji? I jakiej możesz spodziewać się odpowiedzi?

Powiedz sobie:
Na razie NIC nie wskazuje na nowotwór złośliwy.
Jestem pod ścisłą kontrolą.
Ryzyko jest przez te 2 lata zwiększone, ale to nadal jest zaledwie ułamek procenta z populacji.
Nie jestem aż takim pechowcem.
  Temat: Zmiany w piersi
gaba

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17500

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-07-16, 14:36   Temat: Zmiany w piersi
tego nie można inaczej zinterpretować jak masz w opisie. Mogę Ci tylko doradzić żeby iść na tą kontrolę i nie spóźnić się. Powinnaś też badać dokładnie piersi, jeżeli wyczujesz coś to szybko do lekarza. Ale te moje rady nie wynikają z tego co masz w wyniku tylko z literatury że do 2 lat po porodzie ujawniają się u młodych kobiet raki piersi. W tym okresie trzeba wszystko dokładnie badać, potem już można trochę odpuścić. Twoja zmiana jest mała i na razie w opisie nie podejrzana lekarz też chyba ze względu na tą sytuację wpisał kontrolę za 3 miesiące, zamiast jak zwykle w takich wypadkach za 6 mies.
  Temat: Zmiany w piersi
gaba

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17500

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-12-19, 13:03   Temat: Zmiany w piersi
Sorry
  Temat: Zmiany w piersi
gaba

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17500

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-12-19, 12:15   Temat: Zmiany w piersi
Ale w Twoim przypadku prawdopodobieństwo, że zmiana jest łagodna jest dużo większe niż że to coś złego. Masz 25 lat i chcesz się oszpecić (nie łudź się po takim wycięciu deformacja pewna - sprawdzone na mnie) tylko dlatego że boisz się rozsiewu. Onkolodzy przyznają że teoretycznie rozsiew przy biopsji jest możliwy, ale nikt się z takim przypadkiem nie spotkał. Skąd wytrzasnęłaś takie informacje?
  Temat: Zmiany w piersi
gaba

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17500

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-12-18, 17:27   Temat: Zmiany w piersi
Medycyny nie studiowałam, tyle wiem że powiększają się przy stanach zapalnych, kiedy jeszcze to możesz poszukać w google. Gdyby było coś naprawdę niepokojącego lekarka by Ci powiedziała, odpuść trochę ten stres. Węzły o których można powiedzieć z wysokim prawdopodobieństwem że są nowotworowe to te powyżej 15-20 mm, inne to wskazówka że coś się dzieje, a co to trzeba sprawdzić lub przeczekać (chyba opcja przeczekania nie bardzo do Ciebie pasuje) Postaraj się jednak spać.

[ Dodano: 2010-12-18, 17:31 ]
A jeszcze sobie przypomniałam, przyczyną niewielkiego powiększenia węzłów pachowych może ( nie musi) być golenie i dezodoranty
  Temat: Zmiany w piersi
gaba

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17500

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-12-18, 16:10   Temat: Zmiany w piersi
Gdyby wszystko było w zupełnym porządku to nie byłoby ich widać w usg. W Twoim wieku rzeczywiście trzeba być b. ostrożną, idź do onkologa pracującego w poradni chorób sutka, znajdź taką poradnię i zarejestruj się (jeżeli potrzebne skierowanie to rodzinny na podstawie usg da), to nie musi być coś groźnego, ale są kobiety które mają całe życie kłopoty z piersiami i muszą to ciągle sprawdzać. Tyle mogę doradzić: czujność bez paniki. Trzymaj się
  Temat: Zmiany w piersi
gaba

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17500

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-12-18, 15:36   Temat: Zmiany w piersi
Nie piszesz ile masz lat, bo po 40-45 to mammografia mogłaby wiele wyjaśnić, nikt Ci teraz nic konkretnego nie powie bo brak danych, ale tak na zdrowy rozum: ból, wyczuwalny guzek, zmiana w usg, węzły chłonne- to chyba dosyć wskazań żeby wyjaśniać. Jak tak bardzo jesteś przeciwko biopsji to możesz zrobić MRI tylko to dosyć droga opcja, skierowania Ci nie dadzą bo standardowo to właśnie robi się biopsję.

[ Dodano: 2010-12-18, 15:49 ]
Właściwie to wszystkie zmiany w piersi są wrażliwe na ucisk, a usg bez ucisku to raczej trudne.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group