1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
gaba

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 31069

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-11-24, 19:33   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Na razie najlepiej przez wenflony, u mężczyzn żyły sporo wytrzymają. Gorzej że ten port jest do pilnego usunięcia co może opóźnić wdrożenie chemii , ale nie można ryzykować bo zakrzepica to bardzo poważna sprawa.
  Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
gaba

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 31069

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-11-19, 20:26   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Mnie do tego namawiał lekarz (prywatny) ale nie umiał odpowiedzieć na pytanie jak poza organizmem testują te komórki, bo komórki nowotworowe giną same z siebie poza organizmem a nawet w niektórych płynach organizmu.
  Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
gaba

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 31069

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-11-19, 10:19   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Chyba nie wczytałaś się dokładnie w to monitorowanie maintrac. Ono polega na tym że oznacza się ilość krążących we krwi komórek nowotworowych i w trakcie chemioterapii pobiera się próbkę krwi i na podstawie wyniku stwierdza czy chemia działa. Nie można przed podaniem chemii sprawdzić czy zadziała. Ja mam wątpliwości bo nie jestem pewna czy jest taka liniowa zależność między komórkami nowotworowymi we krwi a działaniem chemii. No i drogie to trochę słyszałam o 2 tys za każde oznaczenie (ale to z drugiej "ręki").
  Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
gaba

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 31069

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-11-15, 18:56   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Port się płucze bezpośrednio przed każdym wlewem, kontrola to rzeczywiście sprawdzenie przez lekarza całego portu a zwłaszcza jego drożności.
  Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
gaba

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 31069

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-11-14, 21:33   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Decyduje pielęgniarka co w danym momencie łatwiej, zwykle wybiera port, ale do portu potrzebne są specjalne igły a w szpitalach w których nie wszczepia się portów czasami ich nie ma. A pacjent w momencie przybycia na oddział powinien od razu zadeklarować pielęgniarkom że ma port i chciałby żeby z niego korzystać.
  Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
gaba

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 31069

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-11-13, 16:57   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Kontrola portu zalecana jest raz na 6 mies, ja bym na Twoim miejscu zadzwoniła do szpitala i zapytała gdzie zgłosić się na taką kontrolę. Trzeba się postarać żeby to było przed chemią. Zalecenia dotyczące płukania portu co 4 tyg są dyskusyjne i nie wszystkie szpitale to wdrażają.
  Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
gaba

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 31069

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-11-11, 17:25   Temat: Guz Płaskonabłonkowy płuca stadium IIIB
Nie wiem jak to jest dokładnie w tym programie, ale przestrzegam przed podejmowaniem decyzji (a także poddawaniem się decyzjom) na podstawie takiego "może być". Z własnego doświadczenia i rozmów z innymi chorymi wiem że lekarze u każdego kto choruje lub chorował na raka zawsze w pierwszej kolejności rozpatrują przerzut i niestety czasami podejmują decyzje tylko na podstawie takich przypuszczeń (nie zawsze trafne). Domagajcie się sprawdzenia i potwierdzenia. Zwłaszcza że ulokowanie się przerzutu raka płuc właśnie w śródręczu to duża rzadkość. RTG (reumatolog nie widział?) powinien sprawę wyjaśnić.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group