1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi uogólniony
gaba

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5866

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-07-14, 10:27   Temat: Rak piersi uogólniony
W tym wypadku może być już zaatakowana skóra więc nie wiadomo czy operacja bez poprzedzającej chemioterapii pomoże. Nie proponowano chemioterapii?

W tym wypadku to jest walka o życie i należy zapomnieć o wszystkich "a może wystarczy". Leczenie musi być tak intensywne jak tylko chora wytrzyma. Przed operacją powinno być wykonane co najmniej usg jamy brzusznej i rtg płuc w celu wykluczenia przerzutów odległych.

Czy chora jest pod opieką onkologa czy tylko chirurga? Czy leczy się w dużym ośrodku w którym jest co najmniej kilku lekarzy onkologów?

Jeżeli chcesz dokładnych wskazówek to powinnaś zamieścić więcej i dokładniejszych informacji. Poczytaj inne wątki w tym dziale.
  Temat: Rak piersi uogólniony
gaba

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5866

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-07-13, 21:30   Temat: Rak piersi uogólniony
Nie wygląda to na raka zapalnego, bardziej na zaniedbany "zwykły" rak piersi niestety w takim stadium rokowania nie lepsze niż przy zapalnym. Mam nadzieję że teraz zaczęła się leczyć.

Rak "zapalny" charakteryzuje się dużym bólem i powiększeniem całej (albo dużego fragmentu) piersi.

Czy ja dobrze zrozumiałam że rok temu ginekolog stwierdzając duży guz w piersi nie skierował do onkologa ani na dokładniejsze badania?

Uderzenie jeżeli w ogóle to może zainicjować proces zmian które dadzą raka po kilkudziesięciu latach.

Nie rozumiem tych dywagacji nt martwicy tłuszczowej - wynik potwierdza raka i nie ma od tego odwołania.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group