1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Badania genetyczne.
gaba

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 27916

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-06-21, 09:07   Temat: Badania genetyczne.
Asiu!
Na podstawie innych Twoich postów miałam zamiar zwrócić Ci uwagę na ten problem, ale widzę że jest on dalej posunięty niż myślałam i że zdajesz sobie z niego sprawę. Każdy chory na świecie jest pytany o obciążenia rodzinne i szukano zmian genetycznych dla wszystkich poza b. rzadkimi nowotworów. W raku żołądka i przełyku istnieje tzw występowanie rodzinne, ale nie znaleziono odpowiednich mutacji genów. Uważa się że helicobacter jest bakterią przenoszoną rodzinnie i jego wpływ na powstanie raka żołądka został udowodniony. Podobnie udowodniono że wieloletni reflux może skończyć się rakiem przełyku. Cała rodzina jednocześnie powinna pozbyć się helicobacter i kontrolować to co jakiś czas. Znajdź wiarygodną lekturę jak się żywić przy refluxie i stosuj to, bo jak się zaczyna w Twoim wieku to.... Ja wiem tylko że zakazane są wszystkie wędliny i żywność konserwowana, a wskazany jest 20 min ruch po każdym posiłku (również kolacji). Ostatecznie jeżeli nie da się refluxu opanować to są metody operacyjne, ale nie myśl że po operacji zalecenia żywnościowe znikną. Leki zawierające omeprazolum są dosyć skuteczne ale bierze się je latami, no i trzeba brać pod uwagę że te najtańsze często są nieskuteczne mimo że niby to samo. Na szczęście te raki nie atakują znienacka, a teraz jeżeli jesteście uprzedzeni i będziecie się leczyć to można tego uniknąć. Trzymaj się
  Temat: Badania genetyczne.
gaba

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 27916

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-01-25, 12:35   Temat: Badania genetyczne.
Tak dla uściślenia, ta sonda do żołądka to gastroskopia?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group