1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rozpoznanie
gaba

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13063

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-08-12, 22:35   Temat: Rozpoznanie
Jakbyś mnie jeszcze objaśniła co uważasz w mojej odpowiedzi za 'złośliwości" to byłby działanie dla dobra innych pytających.
  Temat: Rozpoznanie
gaba

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13063

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-08-12, 18:19   Temat: Rozpoznanie
Nie wiem co to ma być ta interpretacja?
Co wynika z tego dla chorego?
- niski stopień zaawansowania, radykalne wycięcie, wszystkie węzły chłonne wolne od komórek nowotworowych, brak naciekania naczyń i nerwów - to w zasadzie oznacza że są duże szanse na całkowite wyleczenie (w raku nigdy nie ma 100% pewności)
- niecałkowita odpowiedź na chemioterapię i wysoka złośliwość (G3) są czynnikami niekorzystnymi gdyby nastąpił nawrót

'Rak o słabej kohezji' to po prostu nazwa tego typu raka.

Do decyzji lekarza pozostaje czy jeszcze będzie podawał chemioterapię - pewnie nie.

Zwracam jednak uwagę, że w raku żołądka rekonwalescencja jest dosyć trudna i wymaga sporo rozwagi od chorego. Dosyć często zdarza się że chory umiera nie z powodu raka a z powodu nieumiejętności i/lub niemożności utrzymania reżimu. Te wszystkie: boli mnie jak zjem, nie chce mi się, mdli mnie od tych papek, to nie jedzenie, ja tego nie przełknę itp. Co tu dużo mówić w tym dosyć długim czasie jedzenie jest dostarczaniem substancji odżywczych dla organizmu a nie przyjemnością. Zwłaszcza mężczyznom jest to trudno zaakceptować
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group