1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz piersi => chłoniak
gaba

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 20446

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-02-07, 17:07   Temat: Guz piersi => chłoniak
Czekaj, 11 luty to za parę dni i ja bym to usg tam zrobiła. Poza tym wyjaśnij kto krzywo patrzył i dlaczego tak myślisz. To mogła być tylko 1 uwaga lekarza że nie od nich mammografia i chce zweryfikować. W tej chorobie za zbytnią wrażliwość można zapłacić życiem (DOSŁOWNIE). Nie możesz się zniechęcać, przejmować obraźliwymi lub niechętnymi uwagami. Masz twardo domagać się najszybszego leczenia, od każdego do którego pójdziesz. Z tym wynikiem mammografii to zieloną kartę od POZ musisz dostać, to Ci przyśpieszy dalszą diagnostykę. Takiej karty nie może wystawić Ci onkolog przed wynikiem biopsji, a to będzie jakieś 2-3 tyg po pobraniu. Czy we Wrocławiu to CO? Jeżeli tak to lepiej tam zrobić biopsję i nie sądzę żeby trzeba było długo czekać. Pamiętaj że jak będziesz miała tą zieloną kartę to wszyscy po kolei będą zobligowani do przyśpieszenia.

Ja tu na forum pisałam że w nr 5 WPROST jest artykuł o leczeniu w Centrum Onkologii. Dla Ciebie to jest lektura obowiązkowa, przeczytaj parę razy (na pewno trafisz w jakiejś bibliotece), wypłacz się, pozbąź złudzeń że ktoś się użali i pochyli nad Twoim przypadkiem. Ale jeżeli będziesz zorientowana i zawsze na czas to zrobią swoje w miarę porządnie i masz szansę.

Witaj na forum


PS Miałam biopsję i 2 operacje miejscowe sutka bez odstawiania aspiryny.
  Temat: Guz piersi => chłoniak
gaba

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 20446

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-02-06, 18:19   Temat: Guz piersi => chłoniak
W tył zwrot i do POZ po "zieloną kartę". Albo do jakiegokolwiek Centrum Okologii, w dobrze zorganizowanym można biopsję zrobić w dniu zgłoszenia. Trzeba dzwonić i w razie potrzeby pojechać nawet daleko, po diagnozie można się przenieść. Ja na pewno nie wróciłabym do lekarza i szpitala w którym w takiej sytuacji wyznaczono taki termin. Nie wiem skąd jesteś ale NFZ dobrze płaci za leczenie raka piersi i w niektórych regionach to pacjentki mogą przebierać.
Niestety przy zajęciu węzłów chłonnych czas się bardzo liczy i naprawdę warto wybrać się w podróż dla przyśpieszenia sprawy o co najmniej miesiąc. Leczenie w Twoim wypadku należy zacząć od chemioterapii. Ale jeżeli nie wiadomo co to za guz to nie ma rozmowy o szansach wyleczenia. Jeżeli masz możliwości (a może znajdziesz takiego lekarza który "w ciemno" zleci) to dobrze jest zrobić już teraz rtg płuc i usg jamy brzusznej na dobrym aparacie (optymalnie byłoby TK) - to da informację czy są przerzuty do tkanek miękkich. We własnym zakresie to przebadaj się u ginekologa, skierowania nie trzeba. Początek choroby to zawsze intensywna walka o jak najszybsze leczenie, oddech złapiesz dopiero po zaczęciu chemii.
Witaj na forum
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group