1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 25
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
fifi007

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 22990

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-04-06, 07:19   Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
_littleflower_ Dziękuję.
Czytam na bieżąco twoja historię..... Trzymam kciuki z całych sił.
  Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
fifi007

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 22990

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-04-05, 19:48   Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
Witajcie :)
Jestem trzy i pół roku po diagnozie:Clark 2,Bresl do 0,5 mm,intensywny odczyn limfatyczny ,brak mitoz.
Przyszła kolej na kolejne badania kontrolne:RTG płuc ok,węzły pod pachą lekko powiększone zapalnie (5,6mm od trzech lat).
Zrobiłam dzisiaj USG jamy brzusznej i mam zwapnienie;
Wątroba niepowiększona,pod powierzchnią trzewną widoczne zwapnienie 5,4 mm-foto echogeniczność i struktura miąższu prawidłowa.
Pęcherzyk żółciowy bez złogów.
Drogi żółciowe zew i wew nie powiększone.
Trzustka,śledziona,obie nerki bez zmian.
Pęcherz moczowy gładkościenny.
Okolica około aortalna prawidłowa.

Kontrola za rok.
Proszę o Poradę ....czy czekać tak długo? Co o tym myślicie?

Pozdrawiam .
  Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
fifi007

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 22990

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-13, 17:59   Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
Znamię miałam na plecach (między łopatkami) .
Trudno mi powiedzieć kiedy się pojawiło,wcześniej miałam
kilka znamion usuwanych ,obserwowałam się dość często.
To konkretne miało ok 3-5mm.
W lutym byłam u dermatologa nie widział nic niepokojącego po 2-3 miesiącach zaczęło mnie swędzić poszłam do chirurga nie spodziewając się niczego złego ......we wrześniu wynik.
Muszę dodać ,ze nie jestem i nigdy nie byłam osobą leżącą na plaży czy w solarium.
Taki pech......
;)
Pozdrawiam
  Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
fifi007

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 22990

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-04-06, 20:00   Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
Witam :)
Jestem po wizycie w WCO-Pani doktor powiedziała ,ze węzły "maleńkie".
Uspokoiła mnie ,ze tak może zostać i to nic nie znaczy......następna kontrola za 3 miesiące.
Nie dostałam zaleceń jakie badania mam zrobić .Lekarz chce mnie tylko widzieć.
Teraz nie panikować :rrr:

Pozdrawiam wszystkich WIOSENNIE

Jeszcze raz dziękuję :arawis,stefanku,laluchna
  Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
fifi007

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 22990

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-10, 19:22   Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
Stefanku i Arawis dziękuję za odp. :)
Wiem ,że mam dużo szczęścia w nieszczęściu przyznaje ,ze całą wiedzę na temat czerniaka zdobyłam tutaj .
Jestem pełna podziwu dla wiedzy i cierpliwości tych którzy pomagają.
Bardzo boję się żeby czegoś nie przeoczyć (węzły).
Muszę sobie w głowie poukładać wszystko. :<:
Pozdrawiam was bardzo,bardzo mocno.
D-PANIKARA ;)
  Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
fifi007

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 22990

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-10, 07:37   Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
Witam......zarejestrowałam się na wizytę w WCO -1. 04.
Zobaczymy co powiedzą......USG węzłów w lutym robiłam prywatnie.
Lekarz w WCO nawet mnie nie poinformował ,ze powinnam to zrobić!!
Działam na dwa fronty ale widać inaczej nie można.
Dziękuję za zainteresowanie .
Pozdrawiam gorąco 8-)
D
  Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
fifi007

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 22990

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-07, 21:13   Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
Witaj Laluchna :)
Dziękuję za to ,ze się odzywasz.
Lekarz dzisiaj zalecił kontrolę za pół roku wydaje mi się ,że trochę długo.
Zostaje cierpliwość i wiara w to ,ze wszystko jest ok :)
Dużo zdrówka dla Ciebie i Twojego męża.
------------
D
  Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
fifi007

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 22990

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-07, 19:59   Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
Clark2,Bresl.0,5mm,0 mitoz..........
Dzisiaj odebrałam wyniki wyciętych 2 pieprzyków -wynik ok :) .
Trochę martwią mnie węzły pod pachami: styczeń wszystko dobrze ,początek lutego kilka powiększonych (zapalnie) 0,5 i0,6 mm.
Dzisiaj kontrola węzły bez zmian :| (tzn.powiększone)
Lekarz zalecił następne badanie za pół roku.......mogę tyle czekać???
Dodam tylko ,ze od września miałam usuniętego czerniaka i 5 pieprzyków od 2 tygodni jestem zaziębiona ,mam "zajady" od 2 miesięcy
czy to może wpłynąć na wielkość węzłów?
Pozdrowionka dla wszystkich :)

[ Dodano: 2016-03-07, 20:31 ]
......... węzły podłużne 5 i 6 mm
  Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
fifi007

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 22990

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-17, 19:53   Temat: Re: Czerniak
....po wizycie u neurologa
Lekarz uspokoił mnie ,zmiany związane prawdopodobnie z migreną -kontrolny rezonans za pół roku.
Czekam jeszcze na wyniki z usuniętych 2 znamion i kontrola powiększonych węzłów.
Chyba zmienię swój nick na PANIKARA ;)
Dziękuję Missy i M_M_M.
Pozdrawiam i samych dobrych wyników wszystkim życzę :)
  Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
fifi007

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 22990

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-12, 13:11   Temat: Rezonans głowy
Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyników rezonansu głowy.
Od 5 miesięcy wiem ,ze mam czerniaka(Clark2,0 mitoz,Bres.do 0,5,bez owrzodzeń).
Co pewien czas miałam bóle głowy ,neurolog po diagnozie skierował mnie na rezonans.


Wynik:Badanie MR głowy wykonano w sekwencji SE w obrazach T1 i T2-zależnych oraz
FLAIR,DWI i angio MR przed i po dożylnym podaniu SK.
opis;
Układ komorowy nieprzemieszczany,nieposzerzony.Przestrzenie podpajęczynówkowe prawidłowe. W istocie białej lewego płata czołowego na wysokości rogu przedniego komory bocznej stwierdza się nieostro ograniczone ognisko hiperintensywne w obrazach T2 zaleznych w sekwencji FLAIR .,wielkości ok 6mm.
Kolejne ogniska widoczne są przykomorowow okolicy rogów tylnych komór bocznych i trójkąta komorowego prawej komory bocznej oraz niewielkie w tylnych częściach obu środków półowalnych.
Obraz MR ognisk przemawia raczej za zmianami o charakterze naczyniopochodnym,niedokrwiennym,mniej prawdopodobne ogniska demielinizacyjne .
Podnamiotowo zmian ogniskowych nie stwierdza się.
Po dożylnym podaniu SK wzmocnień patologicznych nie stwierdza się.

Badanie MR angio głowy objawów wady naczyniowej i niedrożności w obrębie tt.koła Willisa nie wykazuje.

WNIOSKI:
w obu półkulach mózgu w istocie białej i okołokomorowo zmiany ogniskowe mogące odp.zmianom niedokrwiennym jak również demielinizacyjnym.
Wskazane badanie kontrolne za pół roku.


Wizytę u neurologa mam za tydzień.
Znowu strach zajrzał mi do oczu.
Proszę o pomoc. Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2016-02-12, 13:59 ]
Posty scalone.
Wczorajsza odpowiedź M_M_M jest absolutnie prawidłowa. Wnioski z badania jasno mówią zarówno o braku zmian ogniskowych jak i braku wzmocnień patologicznych w obrębie mózgu.
Nic podejrzanego onkologicznie się nie dzieje.


[ Dodano: 2016-02-12, 14:06 ]
Dziękuję :)
  Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
fifi007

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 22990

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-11, 20:15   Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
Monika_Maria_Marika - bardzo dziękuję za tak szybką reakcję :)
muszę się przyzwyczaić do tych emocji.
Mam nadzieję ,ze będzie dobrze.Dziękuję jeszcze raz.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka :-D
  Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
fifi007

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 22990

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-11, 20:00   Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
Witam i bardzo proszę o poradę...
miałam wizytę u neurologa skłoniły mnie do tego częste bóle głowy(przed diagnozą też były).
Lekarz pokierował mnie na rezonans głowy.
Przepiszę wynik,jestem zaniepokojona mam jeszcze węzły powiększone pod pachami kontrola w marcu.

Badanie MR głowy wykonano w sekwencji SE w obrazach T1 i T2-zaleznych oraz FLAIR,DWI i angio MR przed i podożylnym podaniu SK.


OPIS:
Układ komorowy nieprzemieszczony, nieposzezony. Przestrzenie podpajęczynówkowe prawidłowe.W istocie białej lewego płata czołowego na wysokości rogu przedniego komory bocznej stwierdza się nieostro ograniczone ognisko hiperintensywne w obrazach T2 zależnych i w sekwencji FLAIR,wielkości ok.6 mm.kolejne ogniska widoczne są przykomorowo w okol. rogów tylnych komór bocznych i trójkąta komorowego prawej komory bocznej oraz niewielkie w tylnych częsciach obu środków półowalnych. Obraz MR ognisk przemawia raczej za zmianami o charakterze naczyniopochodnym,niedokrwiennym,mniej prawdopodobne ogniska demielinizacyjne.Podnamiotowo zmian ogniskowych nie stwierdza się.Po dożylnym podaniu SK wzmocnień patologicznych nie stwierdza się.Badanie MR angio głowy objawów wady naczyniowej i niedrożności w obrębie tt. koła Willisa nie wykazuje.
Wnioski: w obu półkulach mózgu w istocie białej i okołokomorowo zmiany ogniskowe mogące odpowiadać zmianom niedokrwiennym jak również demielinizacyjnym.Wskazane badanie kontrolne za ok 6 mies.

Nerwy znowu wzięły górę :uuu: Do neurologa pójdę za tydzień(tak przyjmuje). Bardzo proszę o wytłumaczenie o co chodzi w tym opisie.???

Pzdrawiam

[ Dodano: 2016-02-11, 20:02 ]
P.S Clark 2,bresl do 0,5mm,mitozy brak,owrzodzenia brak
  Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
fifi007

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 22990

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-01-25, 20:13   Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
Witam
Jednak strach wziął górę.Dziś zrobiłam USG węzłów pod pachami .
Lekarz potwierdził ,że jest kilka powiększonych węzłów,ale bez niepokoju.Są malutkie (po depilacji też mogą się takie zrobić :) )
Mam to skontrolować w marcu tak jak było w planie.
Uspokoiłam się i to najważniejsze .
Trzymam kciuki za wszystkich !
  Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
fifi007

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 22990

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-01-19, 18:39   Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
laluchna :)
bardzo dziękuję za odzew.
Mam nadzieję ,że jest tak jak piszesz lekarz też alarmu nie podnosił.
W 4 miesiące miałam usuniętych 5 znamion i czerniaka ........liczę na to ,że to "odczyn" po zabiegach.
Spanikowałam czekam do marca.
jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam gorąco :)
  Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
fifi007

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 22990

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-01-19, 15:14   Temat: czerniak złośliwy-CLARK II
Witam :)
Mam problem jestem po wycięciu czerniaka(09.2015) -clark2,bres.do0,5mm,mitozy 0,owrzodzeń 0.
Od września usunęłam 5 znamion 2 z nich melonacytarne złożone, wyniki ok.
Miesiąc temu zrobiłam usg węzłów chłonnych wyniki bez zmian. Dzisiaj przy odbiorze wyników z wyciętego znamienia poprosiłam lek o zbadanie węzłów....jeden pod pachą powiększony :| Lekarz powiedział ,ze to "maleństwo" mam przyjść na kontrolę 7. 03.
Obawiam się czy to nie za długo?
Może jakieś sugestie od "starszych" forumowiczów?
dodam ,że mam akurat tak zwane zajady w kącikach ust ,czy to może być powód?
Pozdrawiam wszystkich :)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group