1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
ewa9898

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-02-07, 12:18   Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
Dziękuję bardzo Richelieu za szybko odpowiedz.
  Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
ewa9898

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-02-07, 11:43   Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
Witam u mojej mamy pojawiły się znowu bardzo silne bóle brzucha i pleców. Jak złapie ją ból to tramal niestety już nie pomaga ostatnio wzywałyśmy pogotowie i mama dostała ketanol w zastrzyku który jej pomógł.Proszę napiszcie skąd pojawił się ten ból pleców?Wcześnie były bóle ale tylko samego brzucha teraz jeszcze plecy.
  Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
ewa9898

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-18, 19:04   Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
Witam ponownie u mojej mamy znowu pojawił się problem dwa ostatnie palce prawej ręki jej drętwieją a praktycznie w tym najmniejszym palcu traci czucie.Co to może być? Nie mam pojęcia jak jej pomóc.Mama twierdzi że to mogą być problemy z krązeniem.Proszę pomózcie
  Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
ewa9898

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-10, 11:58   Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
Dziękuję bardzo za poradę na pewno wypróbujemy.
  Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
ewa9898

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-10, 11:27   Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
Podaję jej od piątku czyli dzisiaj będzie już piąty dzień.
  Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
ewa9898

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-10, 11:13   Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
Tak tylko czy 7dni to nie jest za dużo?Mama nawet nie chce słyszeć żeby iść do lekarza.Podaję jej LACTULOSUM ale efektów nie widać.
  Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
ewa9898

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-10, 10:54   Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
Witam mama jest już po pierwszej chemii (carboplatyna).Mam pytanie mama ma duże problemy z wypróżnieniem się a jak już troszkę zrobi ma bardzo bolesne pieczenie kiszki.Proszę napiszcie czy to mogą być kolejne przerzuty czy to może normalny objaw po radioterapii lub chemioterapii.Jak mogę jej pomóc?
  Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
ewa9898

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-07, 22:15   Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
Mama jest już po radioterapii paliatywnej (5naświetleń).
Nestety są już przerzuty na wątrobie.
W segmencie 2 wątroby widoczne jest nieostro ograniczone hipodensyjne ognisko o przybliżonych wym.przekroju 1,5x1,2cm i 2mniejsze ogniska widoczne w segmencie 8i4a wątroby.Osiągają śr. kolejno 0,9i0,6cm.Zaatakowane są także węzły chłonne jamy brzusznej i miednicy.Proszę powiedzcie mi czego mogę się spodziewać.BARDZO SIĘ BOJĘ.

[ Dodano: 2012-01-07, 22:30 ]
Proszę napiszcie mi czy to są duże przerzuty?I czy są to już przerzuty odległe.
  Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
ewa9898

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-11-29, 11:03   Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
To był lekarz ginekolog a jedyne wyniki jakie miała wynik histopatologiczny.Myślałam że ten lekarz skieruje ją na dalsze wyniki
  Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
ewa9898

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-11-29, 10:41   Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
niestety ale mama nie kwalifikuje się do operacji lekarz zalecił leczenie radioterapią twierdzi że to jej narazie wystarczy.Lekarz nie robił jej żadnych dodatkowych badań czy to normalne żeby przez zwykłe badanie ginekologiczne stwierdzić że pacjentka nie nadaje się na operacje???
  Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
ewa9898

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-11-07, 18:20   Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
Jestem bardzo załamana dzisiaj z mamy zaczęła lecieć jakaś woda.Czy ktoś wie dlaczego??? Co to może być??? Może ktoś miał podobną sytuację.Proszę piszcie. :-(
  Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
ewa9898

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-11-07, 13:41   Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
Nie mama nie była jeszcze u lekarza dopiero jutro idziemy.Ale bardzo niepokoją mnie te krwawienia i ból brzucha.Pani u której odbierałam wynik mówiła że sprawa jest poważna.A może wiecie jak długo czeka się na taką operacje we Wrocławiu?
  Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
ewa9898

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10651

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-11-07, 13:00   Temat: Rak trzonu macicy z przerzutami
Witam,

moja mama ma silne bóle brzucha a przy tym krwawienia z dróg rodnych.
Miała robione badania histopatologiczne.
1.wyskrobiny z jamy macicy,
2.wycinki z tarczy szyjki macicy.

Wynik jest nie zadowalający:
Adenocarcinoma papillare.

Wiem że po polsku znaczy to: Gruczolakorak brodawkowaty.
Proszę powiedzcie czy to coś naprawdę groźnego. Jakie są rokowania???

Z góry dziękuję za pomoc.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group