1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
eskate

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54496

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-31, 16:53   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Agakon,

bole przerzutowe lokalizuja sie najczesciej w tych miejscach, w ktorych przerzut wystepuje. Moim zdaniem malo prawdopodobne by tak „szeroko” wedrujace bole o jakich piszesz zwiastowaly przerzut. Moja mama miala przerzuty raka pluc na kosci udowe - siedziala i caly czas sie po nich masowala, bol byl okropny ale wystepowal w miejscu, w jakim byly przerzuty. Dla spokoju zrobilabym rtg, ale tez poszla z tym do internisty.

Tak, brak miesiaczki moze byc spowodowany przez duzy stres. Sama jestem tego przykladem - raz w zyciu mialam taka sytuacje, musialam miec cykl rekonstruowany cyklem lekow hormonalnych, potem zaskoczylo i bylo OK. Ale trzeba (jak zawsze) to zdiagnozowac - idz do ginekologa, takiego co robi usg na wizycie, niech spojrzy co sie dzieje i zleci odpowiednie badania hormonalne.

Pozdrawiam,
Kasia
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
eskate

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54496

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-07-05, 23:07   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Czesc Agakon,

Pisze zeby moze Ciebie troche uspokoic swoja historia.
Mam wezly wielkosci do 4 cm w niektorych miejscach. Na szyi potrafia siegac do 20mm w osi dlugiej, pod pacha do 30 mm, w pachwinach na ostatnim usg kontrolnym wyszlo 40 cm w osi dlugiej. Z tego powodu, jeszcze zanim wykryto u mnie czerniaka, bylam diagnozowana w wielkim strachu pod katem chloniaka (jeden z moich wezlow nie podobal sie lekarzowi nie tylko wielkoscia ale i budowa).
Wynik wyszedl odczynowy.

Z tymi samymi wezlami poszlam do innych dwoch radiologow - powiedzieli ze nie przyczepiliby sie do nich, bo powiekszone sa ale o wygladzie odczynowym. Jesli chodzi o szyje, to lekarze mowili mi ze wiekszosc osob ma powiekszone wezly.

Niepokoi zawsze okreslenie „hypoechogeniczne”, ale ja radzilabym Ci dla spokoju pojsc do innego radiologa na usg, zeby spojrzal na to jeszcze ktos inny. Interpretacje potrafia sie roznic, a u Ciebie (skoro normalnie zostawilby je do obserwacji), obraz nie jest jednoznaczny.

Poza tym - przeczytalam ze czerniaka mialas na rece - tutaj oczywiscie zawsze zdarzaja sie wyjatki, ale dziwny troche bylby ten splyw chlonki (do szyi?) jesli mialabys miec tam przerzut.

Z uwagi na chorobe podstawowa trzeba zachowac ostroznosc i zbadac, ale ja zrobilabym moze jeszcze usg u innego lekarza.
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
eskate

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54496

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-23, 14:30   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Mysle ze ciezko na Twoje watpliwosci cos zaradzic a jakiekolwiek odpowiedzi bylyby i tak tylko domyslami/wskazowkami, nie zas konkretna odpowiedzia ma Twoj konkretny przypadek. Jesli masz jakiekolwiek watpliwosci, przebadaj jeszcze raz preparat w innym laboratorium, z prosba by okrelili wszystkie parametry wg standardow. To rozwieje wszystkie watpliwosci.
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
eskate

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54496

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-23, 13:38   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Agakon,

Pierwszy raz spotykam sie z czyms takim o czym piszesz. Grubosc nacieku jest okreslana w skali Breslow i Clarka. Moze wklej jakis watek w ktorym mowa o tym co masz na mysli to bedzie to jakas wskazowką. Pierwsze o czym pomyslalam to ze ten drugi wymiar byc moze okresla wielkosc zmiany na skorze, ale to jedynie gdybanie.
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
eskate

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54496

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-16, 19:36   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Swietne wiadomosci :) super, bardzo sie ciesze! Masz caly weekend na swietowanie!
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
eskate

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54496

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-07, 22:57   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Agakon,

Wydaje mi sie, ze jesli mimo tego ze zglaszalas nie przesuneli badania, to znaczy, ze sobie z tym kaszlem poradza. Jesli bys nie wytrzymala, to wciskaj smialo guzik zeby nie bylo artefaktow ruchowych i juz. Nie stresuj sie na zapas, zostaw to fachowcom.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group