1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 34
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
emet2603

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 32614

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-19, 20:33   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Witam ponownie...sytuacja wygląda umnie tak, jutro ma przyjechac lekarz z poradni bolu i ustawic leczenie bolowe.W czwartek jade do wrocłwia na Borowska w celu przeprowdzenia badan ktore zadecyduja czy moge bractabletki o ktorych pisał Karol.
Marzena co bylo przyczyna mojego oslabienia nie wiem.Lekarz stwierdzil ze wynki nie są takie złe.Wkleje byscie mieli wgąd do wynikow.Dziwi mnie troche taka cisza ze strony onkologa.W szpitalu powiedziano mi po pobraniu biopsi ze jest nowotwor watroby.Dla pewnosci inny doktor przebadal ponownie ten wycinek i potwierdzil wersje pierwotna.Mam pytanie dlaczego ponownie musza mi robic zdjecie rtg jak pod koniec listopada mialem robioną tomografie komputerową
Karol na srode jestem umowiony z kosmetyczka,czy tu chodzi o stopy czy takze dlonie i łokcie?,no i oczywiscie czekam na jak najwięcej info od ciebie.Pozdrawiam wszystkich i zaczynam wkljanie wynikow

[ Dodano: 2015-01-19, 20:34 ]
nastepny

[ Dodano: 2015-01-19, 20:36 ]
nastepny

[ Dodano: 2015-01-19, 20:38 ]
nastepny

[ Dodano: 2015-01-19, 20:41 ]
nastepne
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
emet2603

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 32614

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-15, 11:51   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
lekarz z powodu ze troche jestem oslabiony przelozyl rospoczecie tabletek o nastepny tydzien..Kurde musze sie czyms wzpomoc by sil nabrac na dojazd do Wrocławia juz na 5 rano..Tak szybko tu przychodnie dzialaja ,musza mi badania porobic i zdjecia kregosupa.Dzieki Karol za Info co do bólu.Uspokoilees mnie ale do poradni i tak sie udam.Pozdrawiam
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
emet2603

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 32614

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-14, 10:27   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Czesc Karol co do bolu to az tak wielkiego jeszcze niema jak bylem w szpitalu to dawali mi kroplowke. W internecie czytalem ze przy leczeniu tymi tabletkami bedzie pojawial sie bol, czy tez nasilal. Przegladalem teraz wynik badania i jest stwierdzone ze jest to rak watroby, onkolog tez tak mi mowila -ze nie drog zolciowych, musze to szybko wyjasnic. Jak cos sie dowiem to dam Ci szybko znac.
Pozdrawiam Emet
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
emet2603

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 32614

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-13, 16:56   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Karol a jak z lekami przeciw bolowymi?czytalem ze napewo przy braniu tabletek pojawi sie bol nowotworowy..wiesz cos na ten temat,jak ty przez to przechodzisz?.Moze znowu panikuje ale kto pyta nie bładzi. :) Akcja jagoda poszla wrodzine by byc przygotowanym ;)
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
emet2603

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 32614

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-13, 11:44   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Karol dzieki ze sie odezwales, dales mi znowu wielkiego kopa.
Obawiam sie tych tabletek, teraz jestem w szpitalu powiatowym, daja mi kroplowki przeciw bolowe i wspomagające, ale lekarz mowi, ze to takie lanie w dziure tych kroplowek..chodzi o te wzmacjające :-D , tak mnie podbudowal.
Karol a od wziecia tej tabletki kiedy zacznie sie rewolucja. Radzisz bym byl w domu czy moze w szpitalu?
Dzieki za okazana pomoc i ze nie zostalem tu sam. Co do diety to alkochol zero, smazonego zero, ale pojawil sie problem, cukierki jem jak glupi, na wadze troche przytylem, duzo pije wody, dostalem od onkologa lek pabi-dexamethason- z rana 3, w poludnie 2 i wieczorem jedna tabletka.
Karol a jak wyglada sprawa z przeciw bolowymi?
Ja mam przepisane plastry, oraz zaldiar, oraz paracetamol. Kazda wiadomosc od Ciebie, to dla mnie miodek na serce :)
Wyniki sa w miare i jutro na pewno opuszcze szpital. Moze wiecej ja panikuje niz to warte.
Pozdrawiam i czekam na wiadomosci od ciebie...
Pozdrawiam Emet
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
emet2603

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 32614

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-12, 16:40   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Witam wszystkich ponownie na forum.
Na poczatku zycze wszystkim duzo, duzo zdrowia i wiary ze bedziemy zdrowi.
A co umnie?
A wiec 15 stycznia mam zacząc brac lek sorafenib, mają mi porobic badania, ktore zadecyduja czy moj organizm jest gotowy by zacząc terapie.
Jak na razie lekarz onkolog mowi ze jest ok. Prosze, czy moze ktos mi pomoc w rozpoczeciu tej drogi. Napewno ma ktos jakąś rade, czego unikac, jak postepowac. Wiem, bo juz tego tu zaznalem, ze są wspaniali ludzie.
Jak ja sie czuje?
Psychika troszke nawala, ale zbieram sily do walki. Mam 5- cio letniego syna, ktory jest moim totemem..bo wiem ze warto jest walczyc. Musze sie przyznac, ze jak sie dowiedzialem o bandycie na wątrobie, jest to okreslenie niesamowitego lekarza Pana Profesora Dariusza Patrzałka.. Profesor Wilczur obecnych czasow. Lekarz z sercem dla chorych, powiedzialem a w nosie co mam byc to bedzie, ale teraz wiem ze nie tedy droga, ze trzeba walczyc i daje Wam tu slowo ze stalem sie fajterem, jak dlugo starczy mi sil...i Was o wsparcie prosze i trzymanie kciuków.
To tyle rozczulania sie nad soba, acha mam jeszcze pytanie, czy te tabletki to bierze sie w warunkach szpitalnych, domowych, w szpitalu to chyba bezpieczniej?
Drodzy moi prosze o kazda rade, sugestje jak postepowac, za co z gory Wam dziekuje.
Krzysiek odezwij sie co u Ciebie
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
emet2603

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 32614

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-08, 22:19   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Dziekuje za info, a co do przeciwbolowych to co najlepsze? Do onkologa jestem umówiony na czwartek, wczesniej nie da rady.
Prosze tez o szczera informacje czy wogole sa jakies szanse, czy juz powoli szykowac sie na odejsciei, czy to juz jest ta najgorsza odmiana.
Pozdrawiam
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
emet2603

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 32614

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-08, 19:09   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Witam wszystkich. Jestem juz po biopsi i przesylam wypis z szpitala. Co ciekawego u mnie? A więc: Bylem u onkologa z wypisem, kazal mi dostac sie na konsultacje do chirurga specjalisty od watroby, ma stwierdzic czy mozna usunąc operacyjnie. Juz wiem ze nie, ale na kosultacje sie udam. Po decyzji chirurga onkolog zadecyduje co dalej. Jutro jade do poradni paliatywnej bo niestety juz boli i to bardzo, biore trzy razy dziennie zaldiar.
Moze kos z was doradzi mi co dalej







[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-12-08, 19:27 ]
Prosimy o usuwanie danych osobowych lekarzy z wklejanej dokumentacji.
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
emet2603

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 32614

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-10-24, 19:13   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Rozumie ze to oznacza ze pojawily sie przezuty do wezłów chłonnych? Mam jeszcze jedno pytanie czy tylko wynik wycinku potwierdza, czy tez na przyklad inne badania, z krwi itp.
Niestety jestem zielony w sprawach medycznych.
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
emet2603

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 32614

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-10-24, 18:51   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Wlasnie ze nie moge zrozmiec tego wypisu. Wiec jak mozesz mi w prostych slowach wytlumaczyc, to bardzo prosze okreslenia medyczne robią mi metlik w glowie

[ Dodano: 2014-10-24, 18:54 ]
Z onkologiem dopiero mam sie spotkac jak bedzie wynik, nie rozumie okreslenia węzly patologiczne..
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
emet2603

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 32614

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-10-24, 18:43   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Witaj ,a jak to wygląda twoim zdaniem?Wybacz za natarczywość.Emet

[ Dodano: 2014-10-24, 18:47 ]
Nie wiem co robic,zdaje sobie sprawe ze jest zle..tylko nie wiem jak zle.?.Niepewność zabija bardziej chyba jak ten bandyta..co ja moge zrobic ze swojej strony gdzie sie udac..
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
emet2603

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 32614

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-10-24, 18:29   Temat: powrot z kliniki
Witam ponownie na forum. Dzis wróciłem ze szpitala przesylam skany wypisu. Jezeli moze ktos mi cos doradzic z gory dziekuje. Moze to wazna informacja prucz trgo ze pojawil sie bol po prawej stronie narazie pomaga dwa razy dziennie ibupron todalej nie jestem zułty nie puchne, waga w normie. Pozdrawiam emet





  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
emet2603

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 32614

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-10-17, 01:57   Temat: rosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
dziekuje,oczywiscie dam znac po djagnozie w szpitalu,dziekuje za wsparcie i okazaną pomoc i zrozumienie .Moze uda mi sie zasnąć...

[ Dodano: 2014-10-17, 09:47 ]
Mam jeszcze pytanie co oznacza wysoki poziom GGTP moje wynosi GGTP GGTP 351 U/l 0 60 H .Chcialem by przyjol mnie lekarz rodzinny ale juz niema miejsc.Czy czekac do ponidzialku czy isc moze do szpitala.Zaczely od paru dni pobolewac mnie nerki.przestraszyl mnie tez kolor moczu ciemno zółty


Potas 5,60 mmol/l 3,50 5,10 H
ALT ALT 43 U/l 0 41 H
AST AST 32 U/l 0 40 N
Fosfataza zasadowa Fosfataza zasadowa 387 U/l 40 130 H
GGTP GGTP 351 U/l 0 60 H
Amylaza Amylaza 48 U/l 20 100 N
Bilirubina całkowita Bilirubina całkowita 0,46 mg/dl 0,00 1,40 N
CRP, ilościowo CRP 71,9 mg/l 0,00 5,00 H
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
emet2603

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 32614

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-10-16, 19:21   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
dziekuje za informacje,oczywiscie 20 wezne je do szpitala,chcialbym jeszcze wiedziec czy przypadkiem nie przyspieszyc przyjecie do szpitala,chodzi mi o wyniki..Lekarz ktory kierowal mnie na badania bedzie przyjmowal dopiero we wtorek.Tak jak pisalem czuje sie normalnie,l kucie w boku jest zadnych problemow z toaleta.Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-10-16, 19:56 ]
tak cicho nad tym moim usg..Czy moze sie ktos wypowiedziec czy sie pogorszylo czy tez nie..same znaki zapytania..
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
emet2603

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 32614

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-10-16, 19:02   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
aco do wynikow jak je oceniasz?wiem ze nikt mnie nie wyleczy przez internet,ale rady ktore tu dajecie sa bardzo pomocne
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group