1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płaskonabłonkowy 3b, rozpad guza
edytka92

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6457

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-12, 18:48   Temat: rak płaskonabłonkowy 3b, rozpad guza
Witam,

Kolejne tk mama bedzie miala w grudniu, chemii nie dostala teraz bo guz pluca lekko sie powiekszyl ale za to wezły sie sporoo zmniejszyly. Wyniki krwi idealne. Tk jamy brzusznej tez nie wykazalo zadnych przezutów :)
U nas dobre wiesci.
Pozdrawiam wszystkich
  Temat: rak płaskonabłonkowy 3b, rozpad guza
edytka92

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6457

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-09-19, 18:48   Temat: rak płaskonabłonkowy 3b, rozpad guza
Mama byla u rodzinnego dziasiaj, twierdzila nerwobol i przepisala tabletki. Jak narazie jest ok, jest usmiechnieta :)
  Temat: rak płaskonabłonkowy 3b, rozpad guza
edytka92

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6457

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-09-19, 12:31   Temat: rak płaskonabłonkowy 3b, rozpad guza
Witam Was,
nie wie co to bedzie ale moja mama czuje sie coraz gorzej, ma nerwobole w miejscu guza. Jest coraz bardziej zmeczona, ospała. Wszystko ja boli. Jak nabiera powietrza to czasem az krzyknie z bólu. Ma to od niedawna. Faszeruje sie coraz to mocniejszymi lekami przeciwbólowymi (jest pod opieka poradni paliatywnej), nie wiem czy moze to byc zwiazane z rozpadajacym sie guzem?? Moze dawac takie objawy ? W poniedzialek jedziemy do szpitala i bedzie miala robione tk klatki piersiowej i pluc.

Pozdrawiam
  Temat: rak płaskonabłonkowy 3b, rozpad guza
edytka92

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6457

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-08-22, 15:49   Temat: rak płaskonabłonkowy 3b, rozpad guza
Stwierdzil ze guz za mało urósł i dlatego chce jeszcze poczekac. Sam nie wiedzial co robic.

Myslisz ze warto skontaktowac to z innym lekarzem ?

Tylko z kim ?

Mama sie ucieszyla ze nie bedzie miala chemii teraz.. bardzo sie boi i jest zle nastawiona. Duzo z nia rozmawiam ale nie daje rady sama, musze siegnac po pomoc do psychologa
  Temat: rak płaskonabłonkowy 3b, rozpad guza
edytka92

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6457

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-08-22, 11:34   Temat: rak płaskonabłonkowy 3b, rozpad guza
Witajcie,

Lekarz jeszcze sie wstrzymal z chemia, 2509 mama ma isc na oddział i ma miec robiony tomograf klatki piersiowej i jamy brzusznej i bedzie wtedy decyzja co dalej. teraz sam nie wiedzial co zrobic z mama.;(
  Temat: rak płaskonabłonkowy 3b, rozpad guza
edytka92

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6457

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-08-19, 09:49   Temat: rak płaskonabłonkowy 3b, rozpad guza
Teraz w poniedziałek jade z mama do onkologa i bede prosila o reszte badań,
Zobaczymy co mi powie.

Ostatnie USG jamy brzusznej miala robione w kwietniu i wszystko było czyste. Bedzie musiała powtórzyc.

Mama tak mi sama powiedziala ze ta chemia bedzie gorsza bo jej sam lekarz tak powiedzial i ona juz psychicznie jest nastawiona niestety.
  Temat: rak płaskonabłonkowy 3b, rozpad guza
edytka92

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6457

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-08-17, 21:42   Temat: rak płaskonabłonkowy 3b, rozpad guza
Pierwotnie guz mial 56x46, pozniej sie zmniejszyl po 4 miesiacach od chemii wynosil 34x24 mm, a teraz 38x28 mm, mama miala chemie winorelllbe i cisplastyne, lekarz ostatnio jej powiedzial ze pozostaje jeszcze jedna chemia i jest duzo gorsza. Stwierdzil ze nie moze podac tej co miala drugi raz... Mama wszyystko z nerkami a ok.
  Temat: rak płaskonabłonkowy 3b, rozpad guza
edytka92

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6457

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-08-17, 19:33   Temat: rak płaskonabłonkowy 3b, rozpad guza
Witam,

Moja mama choruje na raka płaskonabłonkowego płuca prawego, z przezutaki do wężłów chłonnych śródpiersia (3b) Diagnoza postawiona dokladnie rok temu. Mama czuła sie dobrze, Miała 4 cykle chemii. W listopadzie 2016 ja zakończyła. i guz się duzo zmniejszyl, o okolo 50%.Mama nie zakwalifikowała się na radioterapie z powodu zwapniaych płuc. I dalej juz chemii jej nie podali.

Dzisiaj odebrałam z mamą wyniki tomografii. I jest zmiana guz urósł o 4 mm (38x28) Ale w poprzednim badaniu miała strukturę jednolitą a teraz rozpad guza w centrum... Zaznaczam że nie miała chemii ani naświetlania między dwoma badaniami... Możecie mi powiedzieć czy to dobrze czy to bardzo źle...? Ostatnio mama sie troche gożej czula.. dzisiaj mi powiedziala ze miala przeczucie ze jest gorzej bo sie slabiej czuje... Powiedzcie co oznacza ten rozpad, prosze a nawet błagam o jakies rady jak mamie moge pomoc!! Mama od poczatku choroby jest pod opieka poradni paliatywnej.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group