1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: wnęka gęsta a rak płuc
edyta603

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13561

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-07, 12:57   Temat: wnęka gęsta a rak płuc
Nie jeszcze nie widział A uważasz że powinien zobaczyć pilnie? Czy coś jest nie tak?
  Temat: wnęka gęsta a rak płuc
edyta603

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13561

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-06, 16:39   Temat: wnęka gęsta a rak płuc
Dzisiaj odebrałam wynik TK i proszę o interpretację. Wydaje mi się ok ale ja się na tym nie znam?

"Niewielkie zwłóknienie w szczelinie m-płatowej po stronie lewej. Poza tym miąższ obu płuc prawidłowo powietrzny, bez zmian naciekowych. Jamy opłucnowe wolne od płynu. Narządy śródpiersia niezmienione. Cech limfadenopatii nie stwierdzono.
Uwidocznione fragmentarycznie narządy miąższowe nadbrzusza zmian nie wykazują."

Co oznacza ten wynik? Co to są te zwłóknienia?
  Temat: wnęka gęsta a rak płuc
edyta603

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13561

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-05, 20:14   Temat: wnęka gęsta a rak płuc
Żadnych skurczów nie miał. Poczytam o tym kontraście.
Dziękuję Ci jeszcze raz za pomoc

[ Dodano: 2012-12-05, 22:04 ]
A czy zawsze podaje się kontrast przy KT klatki piersiowej?
  Temat: wnęka gęsta a rak płuc
edyta603

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13561

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-05, 19:46   Temat: wnęka gęsta a rak płuc
Dziękuję ci za odpowiedzi. A co to jest konkretnie ten kontrast? Nie mogę patrzeć jak tata się męczy a po lekach byłby spokojniejszy.

Nie wiem czym miałby się objawiać jednostronny ruch przepony?
  Temat: wnęka gęsta a rak płuc
edyta603

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13561

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-05, 19:04   Temat: wnęka gęsta a rak płuc
miansec 10mg - lek przepisany na bezsenność

ewentualnie chlorprothixen zentiva - to też na sen

który lepiej mu podać? Powiedział że nie da rady już kolejnej nocy przesiedzieć więc musi coś wziąć. Czy kontrast może wchodzić w jakieś niebezpieczne reakcje z lekami?

I czy mogłabyś mi jeszcze odpowiedzieć na pytanie związane z przeponą?
I jak myślisz czy radiolog nie chciał nic powiedzieć bo widział coś niebezpiecznego? Wiem że to są domysły ale nie mogę się dzisiaj uspokoić :cry:
  Temat: wnęka gęsta a rak płuc
edyta603

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13561

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-05, 18:50   Temat: wnęka gęsta a rak płuc
miansec
  Temat: wnęka gęsta a rak płuc
edyta603

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13561

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-05, 18:33   Temat: wnęka gęsta a rak płuc
Już po tomografii. Mam same złe myśli, radiolog nie chciał nic powiedzieć tylko kazał czekać na opis dlatego myślę, że jest źle bo jak byłoby wszystko ok to powiedziałby od razu :cry:

Czy może mi ktoś powiedzieć czy może tata zażyć leki nasenne po podaniu kontrastu bo nie śpi już kilka nocy i jest wyczerpany psychicznie?
  Temat: wnęka gęsta a rak płuc
edyta603

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13561

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-03, 21:16   Temat: wnęka gęsta a rak płuc
Dziękuję Ci pięknie za wytłumaczenie wszystkiego :)

Jutro wizyta u pulmonologa zobaczymy co powie

[ Dodano: 2012-12-04, 19:27 ]
No i po wizycie u pulmonologa. Wiadomości bardzo złe :cry: Zlecona tomografia na jutro. Lekarza najbardziej niepokoi właśnie to uniesienie przepony. Uważa że jest to porażenie przepony i trzeba zbadać przyczynę.

Może to jednak naciek guza? Masz pewność że byłoby to widoczne na rtg? A jakie mogą być jeszcze przyczyny takiego porażenia?
  Temat: wnęka gęsta a rak płuc
edyta603

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13561

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-03, 19:55   Temat: wnęka gęsta a rak płuc
Masz rację chciałabym takiego zapewnienia ale wiem też, że nikt mi go nie da.

Właśnie o tej przeponie przeczytałam że to jeden z objawów przerzutu raka na przeponę i w obrazie rtg wychodzi wyżej ustawiona. Wątroba jest na pewno w porządku bo było robione usg. Nie jest to też cecha fizykalna bo na poprzednim rtg tego nie było.

Niestety ja już się nastawiam na nowotwór bo występują praktycznie wszystkie objawy książkowe :cry:
  Temat: wnęka gęsta a rak płuc
edyta603

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13561

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-03, 19:16   Temat: wnęka gęsta a rak płuc
a możesz mi jeszcze powiedzieć czy to może być zwykłe zapalenie płuc? czy raczej coś innego bo może zapalenie to lekarz rozpoznałby po zdjęciu i osłuchaniu?

i jeszcze co może oznaczać wyżej ustawiona przepona oprócz nacieku raka? Czy są jakieś inne przyczyny takiego stanu?
  Temat: wnęka gęsta a rak płuc
edyta603

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13561

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-01, 21:46   Temat: wnęka gęsta a rak płuc
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi bo wszystkie informacje są dla mnie bardzo cenne.

A co najczęściej oznaczają takie zagęszczenia?

Rozmawiałam przez telefon z lekarzem u którego jest wizyta i przeczytałam mu opis i stwierdził że może mnie uspokoić że to nie rak bo nie ma nacieków na płuca a co to jest to powie po obejrzeniu zdjęcia. Ale jakoś mnie to nie uspokoiło bo jak czytam forum to brak nacieków chyba o niczym nie świadczy?

A czy może to być POCHP chociaż morfologia dobra a kaszel jest suchy a nie mokry?

Dodam jeszcze że tato był w szpitalu 3 lata temu bo miał stan przedzawałowy i tam wykonano mu rtg które teraz odnalazłam i był taki opis:

"Płuca bez zmian naciekowych, wzmożony rysunek poniżej dolnego bieguna wnęki prawej, wnęki i serde w normie"

Czy ma to jakiś związek z teraźniejszym rtg? Czy to mocno pogorszony stan od poprzedniego rtg? Czy już wtedy powinna być zalecona wizyta u pulmonologa (nie była)?
  Temat: wnęka gęsta a rak płuc
edyta603

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13561

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-30, 21:33   Temat: wnęka gęsta a rak płuc
Dziękuję za odpowiedź.

Ale wiesz może co konkretnie oznacza wnęka prawa gęsta? Bo nigdzie nie znalazłam takiego sformułowania?
  Temat: wnęka gęsta a rak płuc
edyta603

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13561

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-30, 15:00   Temat: wnęka gęsta a rak płuc
Witam,

Wczoraj mój tata zrobił rtg klatki piersiowej i opis badania jest taki:

Płuca bez zmian naciekowych. Wnęka prawa gęsta. Serce rtg w normie. Przepona prawa wyżej ustawiona.

Lekarz rodzinny nie chciał nic powiedzieć tylko dał skierowanie do pulmonologa. Wizyta jest dopiero we wtorek. Do tego czasu można oszaleć więc bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników. Przeszukałam cały internet i dowiedziałam się tyle że to może być wszystko.

Do wiadomości dołączam zdjęcie oraz dodam że tata jest nałogowym palaczem. Od ok. 3 miesięcy czuje pieczenie w klatce piersiowej i ogólne osłabienie.

Bardzo proszę o odpowiedź czy jest duże prawdopodobieństwo że jest to rak i co oznacza wnęka gęsta?

[ Dodano: 2012-11-30, 17:41 ]
Naprawdę nikt nie wie co może znaczyć wnęka prawa gęsta? :-(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group