1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czarnuszka pomocna przy radioterapii, leczeniu nowotworów??
e.rudaska

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 12823

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2015-01-30, 14:51   Temat: Czarnuszka pomocna przy radioterapii, leczeniu nowotworów??
DumSpiro-Spero,
Tak, przeczytałam zarówno główne założenia dot. zamieszczania postów w tym dziale, jak i owe tematy. Nie napisałam,że to jest panaceum na wszystko a jedynie,że czarnuszka może być dobrym suplementem diety. Zaznaczyłam,że źródła nie są sprawdzone w 100%,ale skoro znajoma dietetyk poleca czarnuszkę ze względu na właściwości prozdrowotne to nie jest to stek bzdur. Nie piszę o gruszkach na wierzbie, tylko o czymś co warto wprowadzić do codziennej diety (tak jak inne wartościowe produkty). Nie piszę również,że czarnuszka uleczy nowotwór. Nie zachęcam do porzucenia terapii onkologicznej na rzecz jakiejś alternatywy. :fucc:
Biorąc pod uwagę powyższe założenia
Cytat:
W tym Dziale piszemy o tym, co aktywnie wspomaga leczenie onkologiczne, czyli:

stanowi właściwą dietę, bogatą w niezbędne składniki odżywcze, a jednocześnie możliwą do przyswojenia w trakcie terapii onkologicznej


Cytat:
o wszystkim co nie koliduje z leczeniem onkologicznym, co zdrowe i co pomaga

uznałam,że post o przyprawie (bo do tego służy czarnuszka, do przyprawiania potraw między innymi) nie będzie tu jakimś zakazanym tematem (tym bardziej biorąc pod uwagę to,że ludzie się tu pytają o jakieś dziwne terapie i suplementy o "cudownym" działaniu chyba nie powinno to nikogo urazić).

Teraz czekam na wytłumaczenie, co zrobiłam źle :--: a jeśli post bardzo razi w ogólno przyjęte zasady forum to możecie go usunąć (czy ja to muszę zrobić).

Być może chodzi o konkretne stwierdzenia (np. "lekarstwem na wiele dolegliwosci"?)?

[ Dodano: 2015-01-30, 15:13 ]
Po raz kolejny przewertowałam regulamin. Nadal nie dostrzegam tu sprzeczności. Proszę o wyjaśnienia, bo jestem na forum od niedawna.
  Temat: Czarnuszka pomocna przy radioterapii, leczeniu nowotworów??
e.rudaska

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 12823

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2015-01-30, 01:18   Temat: Czarnuszka pomocna przy radioterapii, leczeniu nowotworów??
Witam, po rozmowie na SOR z pewnym 80-letnim staruszkiem, dowiedziałam się,jakoby czarnuszka była świetnym lekarstwem na wiele dolegliwości. :--:
Takie oto newsy znalazłam na internecie :
Cytat:
Małe czarne ziarenko, które wielu z nas zna jako kuchenną przyprawę może zrewolucjonizować terapię nowotworów.
Media i to nie tylko naukowe zelektryzowała wiadomość z początku tego roku, zaprezentowana na posiedzeniu Amerykańskiego Towarzystwa Walki z Rakiem, a przedstawiona przez naukowców z prestiżowego Uniwersytetu Thomasa Jeffersona, iż nasiona czarnuszki mogą być używane w leczeniu i profilaktyce raka trzustki.
Wniosek ten wysunięto na podstawie badania przeprowadzonego na zwierzętach laboratoryjnych, które ten nowotwór posiadały. U 67% zwierząt, u których stosowano czarnuszkę zaobserwowano wyraźne zmniejszenie się tego nowotworu. Wiadomość ta wlała nadzieje w serca ludzi chorych na raka i to nie tylko raka trzustki. Nadzieja ta jest uzasadniona, gdyż w różnych ośrodkach naukowych prowadzone są liczne badania tego surowca zielarskiego.
Wynika z nich, że u zwierząt laboratoryjnych pozytywne efekty po stosowaniu czarnuszki zaobserwowano w wypadku raka jelita grubego, a także w wypadku raka sutka

Coś o radioterapii
Cytat:
Czarnuszka chroni przed skutkami promieniowania. W badaniach czarnuszka zapobiegała uszkodzeniom wywołanym promieniowaniem jonizującym w radioterapii. To ważna informacja dla tych, którzy poddawani są naświetlaniom promieniami w radioterapii chorób nowotworowych.

i taką ciekawostkę
Cytat:
"Nasiona czarnuszki zawierają związek zwany malantyną, której obecność czyni z tej przyprawy naturalny środek przeciwbólowy. Odwar leczniczy sporządza się poprzez zalanie łyżeczki nasion filiżanką ciepłej wody. Taki roztwór powinno się pić dwa razy dziennie"


No cóż... ja na tramalu codziennie i wątpię, żeby na większy ból pomogła,ale jak kogoś coś lekko pobolewa....

No i na koniec dlaczego warto zapoznać się z właściwościami czarnuszki ( a jest ich mnóstwo, tych pozytywnych oczywiście).
Cytat:
Wspominana już w zapisach biblijnych, używana jako panaceum przez starożytnych, którzy uważali, że czarnuszka i jej drogocenny olej „leczy wszystko z wyjątkiem śmierci”. Nazywana czasem „złotem faraonów”, jako że sam Tutenchamon miał w swoim grobowcu fiolkę z czarnuszkowym olejem – tak po prostu „w razie W”, gdyby mu cokolwiek tam w zaświatach zaczęło dolegać. Coś, o czym wiedzieli nasi przodkowie dzisiejsi naukowcy potwierdzają licznymi badaniami (na dzień dzisiejszy ponad 700 badań): czarnuszka w istocie stanowi panaceum na wiele dolegliwości.


Jeśli ktoś jest zainteresowany to odsyłam do lektury, chociażby www. Dostępna w wielu sklepach a w tych eko jest chyba w każdym. Ziarenka są niedrogie. Fajnie rozgrzewają. Nie wiem, czy już tutaj było o czarnuszce,więc piszę. Nie jest to może zioło cudownie uzdrawiające (chociaż, kto wie... :mrgreen: ),ale wydaje mi się,że warto je wprowadzić do naszej codziennej diety. ;) Przepraszam,że nie podaję tu jakichś sprawdzonych źródeł,ale mnie się wydaje, że nawet jeśli w 30% te inf. są prawdziwe to jest ok.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group