1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór dróg źółciowych - proszę o interpretację wyników
dziki

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4501

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-05-23, 22:28   Temat: Nowotwór dróg źółciowych - proszę o interpretację wyników
Hmm, dziękuję za radę. Dotarłem do protokołu z operacji, ale chyba nie będę dalej badał bloczków. Leczenie jakie wtedy zastosowano na pewno pomogło powstrzymać chorobę. Mija już ponad 3 lata bez wznowy i wierzę, że jeszcze tego czasu będę miał. Szansa na taki obrót sprawy była niewielka, ale jednak się udało. Mam nadzieję, że dla innych moja historia będzie znakiem, że szansa zawsze jest i trzeba w nią wierzyć oraz o nią walczyć.
  Temat: Nowotwór dróg źółciowych - proszę o interpretację wyników
dziki

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4501

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-02-25, 22:51   Temat: Nowotwór dróg źółciowych - proszę o interpretację wyników
Zamieszczam więc wynik badania PET, które nie odzwierciedliły faktycznego stanu podczas operacji. Początkowo zgodnie z PET miała być dokonana resekcja guza trzustki, jednak na podstawie badania USG, zespół operacyjny również był przygotowany na inną ewentualność czyli resekcję prawego płata wątroby. Tak też się stało, po otworzeniu i oględzinach trzustki przez lekarzy, dokonano resekcji PP wątroby wraz z węzłami, które mylnie nałożyły obraz aktywny w PET na trzustkę.
Po operacji skierowanie na dalsze paliatywne leczenie chemioterapią w kierunku raka dróg żółciowych.
Dziękuję za radę, postaram się dotrzeć do protokołu z operacji. Pamiętam jedynie, że chirurg mówił, że ten guz był dość nietypowy i był bardzo zdziwiony wynikami histopatologi, że zmiana okazała się złośliwa.
Co do samej diagnostyki to wiem ile trzeba się nachodzić i ile badań zebrać aby coś popchnąć do przodu. Przed operacją chodziłem wiele miesięcy aby potwierdzić cokolwiek słysząc wiele różnych diagnoz (nawet trzymając w ręku badanie USG z widoczną 5cm zmianą na wątrobie). Gdyby nie mój własny upór to pewnie inaczej by się to skończyło.

  Temat: Nowotwór dróg źółciowych - proszę o interpretację wyników
dziki

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4501

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-02-23, 21:59   Temat: Nowotwór dróg źółciowych - proszę o interpretację wyników
A jakie błędy w nim widzisz?
Wynik badania był dostarczony w dwóch turach. To co widać na załączonym zdjęciu było opisane po 14 dniach z komentarzem, że dalsze wyniki w trakcie.
Po kolejnych 30 dniach dostaliśmy ledwie niewielki dopisek, że rak może wywodzić się z żołądka trzustki lub dróg żółciowych.
Od początku ten wynik dla mnie budził we mnie podejrzenia.

posiadam jeszcze wynik histopatologii z pobranego wycinkaprzed operacją, który przedstawia się następująco;
naciek raka niedrobno komórkowego - badanie immunohistochemiczne w toku.
Uzupełnienie;
Naciek raka gruczołowego G2. Profil immunohitochemiczny (CK7+,CK19+,CK20_,CDX2-,TTF1-) wskazuje najbardziej na raka dróg zółciowych / raka trzustki

Czy te dwa badania potwierdzają według was, że to rak dróg żółciowych?
  Temat: Nowotwór dróg źółciowych - proszę o interpretację wyników
dziki

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4501

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-02-22, 21:46   Temat: Nowotwór dróg źółciowych - proszę o interpretację wyników
Wnioskuję po histopatologii. Jak dobrze rozumiem najprawdopodobniej guz w woreczku jest pierwotnym, wątroba i węzły to przerzuty raka. Początkowo lekarze twierdzili, że to wewnątrzwątrobowy rak dróg żółciowych, źle rokujący. Mimo to resekcja udana R0.
Chyba rzadko spotykane aby taki guz był bez nacieku wyraźnie ograniczony osłonięty torebką?
  Temat: Nowotwór dróg źółciowych - proszę o interpretację wyników
dziki

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4501

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-02-21, 20:52   Temat: Nowotwór dróg źółciowych - proszę o interpretację wyników
Witam ponownie, Wracając do tematu napiszę trochę więcej. Mianowicie pacjent mężczyzna wiek 34 lata. Objawy od około półtora roku co kilka miesięcy występują 2-3 dniowe ćmienie, ból w prawym podżebrzu. w ostatnim ataku 2 m-ce przed operacją ból dość silny łatwiej do zniesienia w pozycji siedzącej. Badanie USG wykazało początkowo tylko guz na wątrobie o rozmiarze 35x54mm. Na PET ognisku również w węzłach chłonnych które zinterpretowano mylnie jako guz trzustki i zakwalifikowano jako pierwotny rak trzustki. Guza w woreczku nie rozpoznano. Morfologia w normie bilirubina jedynie jednorazowo przekroczenie do poziomu 1,1. Markery w normie, brak żółtaczki, wymiotów. Mimo tak dobrych wyników z krwi i niewielkich objawów choroba mocno posunięta.
  Temat: Nowotwór dróg źółciowych - proszę o interpretację wyników
dziki

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4501

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-01-09, 21:25   Temat: Nowotwór dróg źółciowych - proszę o interpretację wyników
Witam,

Chciałbym z wami skonsultować wynik histopatologii po resekcji prawego płata wątroby.
Nie do końca rozumiem czy to nowotwór woreczka czy dróg żółciowych, wewnątrz czy zewnątrz wątrobowych?
Same badania obrazowe przedoperacyjne były bardzo niejasne również ze wskazaniem na raka trzustki, a pooperacyjne też niejednoznaczne.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group