1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gdy odchodzą..
dominit1990

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3460

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2021-11-03, 09:49   Temat: Gdy odchodzą..
moja Mama umierała na moich rękach. Była już w tak złym stanie, ze wiedziałam, ze śmierć jest dla niej ukojeniem. Sam moment śmierci nie był straszny. Mama była spokojna wzięła kilka głębszych oddechów i po prostu przestała oddychać. W szpitalu widziałam również śmierć innych osób - przebiegały w podobny sposób. Osobiście uważam, ze możliwość przebywania z ukochaną osobą podczas jej śmierci jest wielkim darem. Jest to dramatyczne wydarzenie ale daje spokój ducha, poczucie, ze zrobiło się dla ukochanej osoby to, co było możliwe.
  Temat: Podejrzenie międzybłoniaka opłucnej, leczenie chirurgiczne
dominit1990

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7924

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2021-04-16, 10:39   Temat: Podejrzenie międzybłoniaka opłucnej, leczenie chirurgiczne
be.bo, najprawdopodobniej każdy ośrodek specjalizujący się w leczeniu międzybłoniaka poda właśnie taka chemię. Jeśli chodzi o kwas foliowy i zastrzyki B12 to moja Mama takowe dostawała (nie pamiętam jak często dostawała zastrzyk, natomiast kwas foliowy miała przyjmować codziennie).
5 tygodni to niestety bardzo długo, sugeruje szukać innego ośrodka w którym podadzą chemię. Dodam tylko, że samą chemię Mama przechodziła dość dobrze (przy czym to zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu). Wzięła 6 cykli i na ten czas udało uzyskać się stagnację choroby.
  Temat: Podejrzenie międzybłoniaka opłucnej, leczenie chirurgiczne
dominit1990

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7924

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2021-03-29, 14:36   Temat: Podejrzenie międzybłoniaka opłucnej, leczenie chirurgiczne
be.bo niestety z doświadczenie wiem, ze miedzybłoniak potrafi bardzo szybko rozprzestrzeniać sie po całym organizmie. W przypadku mojej Mamy dwa badania tk wykonane w odstępie 4 tygodni bardzo się różniły, nastąpiła duża progresja zmian. Dlatego pisze, ze naprawdę każdy dzień jest na wage złota. Jednakże missy ma racje, dopóki nie ma wyniku histo-pato nic nie jest pewne.

PS niestety nie mogę napisać wiadomości prywatnej do Pani - przy próbie odpowiedzi wyskakuje błąd.

[ Dodano: 2021-03-29, 14:40 ]
Gerd, zatem przepraszam że wprowadziłam w błąd, natomiast wiem, że w przypadku międzybłoniaka talkowanie opłucnej w zdecydowanej większości przypadków (jesli nie w każdym) przeprowadza się jako zabieg paliatywny, gdy nie ma szans na radykalne leczenie, a chce się ulżyć choremu.
  Temat: Podejrzenie międzybłoniaka opłucnej, leczenie chirurgiczne
dominit1990

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7924

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2021-03-28, 12:13   Temat: Podejrzenie międzybłoniaka opłucnej, leczenie chirurgiczne
be.bo, zgodnie z opisem Tk Twój Tata ma zmiany na obu płucach co wyklucza przeprowadzenie operacji (wycięcie jednego płuca nic nie pomoże, ponieważ drugie jest juz zajęte). Tak talkowanie opłucnej jest przeprowadzane jako zabieg paliatywny, który wyklucza usuniecie zmian. Musicie jak najszybciej starać się o chemioterapię, która może na jakiś czas powstrzymać chorobę, lub nawet ją cofnąć (u około 30 %pacjentów).
  Temat: Podejrzenie międzybłoniaka opłucnej, leczenie chirurgiczne
dominit1990

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7924

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2021-03-22, 10:31   Temat: Podejrzenie międzybłoniaka opłucnej, leczenie chirurgiczne
be.bo, moja Mama miała międzybłoniaka. Jeśli chodzi o ewentualną możliwą operacje polecam doktora Zielińskiego, który jest ordynatorem w szpitalu w Zakopanym. Polecam możliwie najszybszą konsultację z nim (są możliwe w Krakowie i na Śląsku). Mama leczyła się w CO w Warszawie. Miała jedynie chemię ( 6 cykli) po której niestety nastąpiła szybka progresja. Choroba postępuje bardzo szybko więc każdy dzień jest na wagę złota (moja Mama pierwotnie miała mieć operację, niestety zanim do niej doszło, nowotwór stał sie nieoperacyjny :-( )
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
dominit1990

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 67090

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-01-17, 09:40   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1, 20 mm płynu to nie jest "dużo".Z tego co się orientuje fizjologiczna ilość płynu w opłucnej to ok 10. Natomiast niepokojący jest fakt, że ilość płynu się zwiększa (chociaż nieznacznie). Może to wynikać z problemów z sercem, ale tutaj musi wypowiedzieć się lekarz. natomiast na chwile obecna ilość płynu jest nieznacznie przekroczona wiec póki co raczej nic nie będzie z tym robione - jedynie obserwacja. Najczulszą metodą określenia ilości płynu jest usg.

[ Dodano: 2020-01-17, 09:43 ]
aha i gdyby płyn narastał - lekarze zlecają punkcje płynu i badają jego skład. Na podstawie parametrów płynu są w stanie określić przyczynę jego pochodzenia.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group