Link do strony z możliwością wsparcia forum:

https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: atak na chore na raka / kłamliwa propaganda
delete

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 2551

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-04, 21:30   Temat: atak na chore na raka / kłamliwa propaganda
SKANDAL!!!
Nie jestem prawniczką, więc nie pomogę:(

Proponuję jednak zgłosić tę kwestię np. do TVN wraz z informacją gdzie zostałozrobione to zdjęcie. Oni powinni nagłośnić tę kwestię, sprostować i postarać się o komentarze ekspertów
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
delete

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 145654

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-21, 21:29   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Nata Nataliii

Najszczersze wyrazy współczucia
Rafał był naprawdę mądrym i rozsądnym młodym człowiekiem.. Miał w sobie tyle empatii, odwagi..
Strasznie mi przykro...
::rose::
  Temat: Guz szczytu płuca prawego
delete

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 14521

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-18, 21:32   Temat: Guz szczytu płuca prawego
Dolby,

pozwolę sobie zasugerować, abyście zgłosili się do Szpitala MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie, Oddział Kliniczny Onkologii i Immunoonkologii.

Biorąc pod uwagę Olsztyn tylko w tym szpitalu Twój Tata zostanie poddany kompleksowemu leczeniu (możliwa jest konsultacja interdyscyplinarna, czyli omówienie przypadku Twojego taty przez specjalistów onkologa, torakochirurga, ortopedę i wspólnie zaplanowane leczenie taty, ewentualna radioterapia, czy dostęp do nowoczesnych leków w ramach tzw. programów lekowych). Pozostałe ośrodki - Szpital Pulmonologiczny na Jagiellońskiej, czy ośrodek onkologiczny Kopernik nie mają tylu możliwości leczenia.

Pójdźcie do lekarza rodzinnego - niech wystawi kartę DILO.
Zadzwońcie do Poradni onkologicznej szpitala MSW, powiedzcie, że u taty na podstawie badania PET rozpoznano nowotwór, występuje silny ból nogi związany z ogniskiem nowotworu i umówcie się do onkologa.
Jeżeli będą długie terminy oczekiwania dla pacjentów pierwszorazowych możecie również spróbować skontaktować się z Kliniką.

Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Moja siostra
delete

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-25, 22:26   Temat: Moja siostra
Aga,

Na razie wiadomo tylko tyle, że w badaniach obrazowych uwidoczniona została zmiana w głowie/trzonie trzustki. Dopóki nie będzie wyniku badania histopatologicznego (czyli badania wycinka tej zmiany) nie wiadomo, z czym mamy do czynienia. Niestety jest prawdopodobne, że to zmiana nowotworowa - i właśnie z tego powodu należy potraktować zaistniałą sytuację bardzo poważnie.

W Olsztynie nie ma lekarza, który miałby doświadczenie w chirurgii trzustki. Najbliższy jest w Warszawie i przyjeżdżają do Niego ludzie z całej Polski! W tym momencie kluczowa jest rola chirurga. Jeżeli po operacji okaże się, że to nowotwór, siostra będzie mogła kontynuować leczenie (chemioterapia?, radioterapia?) w Olsztynie... w tym momencie najważniejsze jest, aby doświadczony specjalista ocenił, czy podejmie się operacji, a jeśli się podejmie - czy uda mu się usunąć zmianę.

Jeżeli Twoja siostra jest typem pacjenta, który nie chce zbyt dużo wiedzieć o swojej chorobie - nie opowiadaj jej na siłę, tym bardziej, że nie ma wyniku his-pat.
Myślę jednak, że możesz Jej powiedzieć prawdę dotyczącą trzustki - z uwagi na fakt, że jest to organ położony "głęboko", pod innymi organami, na dodatek w sąsiedztwie bardzo dużych, ważnych naczyń krwionośnych jest naprawdę niewielu chirurgów, którzy mają doświadczenie w przeprowadzaniu operacji trzustki (dosłownie kilku w Polsce). Z tego powodu musicie pojechać do Warszawy.

Od tej decyzji może zależeć niezwykle dużo..
  Temat: Moja siostra
delete

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-25, 19:56   Temat: Moja siostra
Aga,

Przypadek Twojej siostry należy jak najszybciej skonsultować ze specjalistą mającym doświadczenie w chirurgii trzustki. Ja mogę Ci podpowiedzieć 2 adresy:
1/ Prof Paweł Lampe - Katedra i Klinika Chirurgii Przewodu Pokarmowego SPCSK Śląskiej Akademii Medycznej
2/ Dr hab. Marek Durlik - Klinika Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii CSK MSW w Warszawie (równocześnie jest dyrektorem szpitala MSW w Warszawie)

Trzustka jest bardzo trudno dostępnym organem i naprawdę niewielu specjalistów ma doświadczenie w jej operowaniu (trudna i długa operacja, duże ryzyko powikłań) - dlatego niezwykle istotne jest, aby Twoją siostrą zajął się chirurg, który ma na swoim koncie kilkaset, nie kilka takich zabiegów. Tylko taki specjalista zaproponuje odpowiednie rozwiązanie.

Nie zwlekajcie.
Trzymam kciuki.
  Temat: rhabdomyosarcoma
delete

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8092

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-12-01, 21:57   Temat: rhabdomyosarcoma
Vfend - czyli voriconazol jest zarejestrowany i dostępny w Polsce.
Zawiesina również jest zarejestrowana - podmiotem odpowiedzialnym jest Delfarma Sp z o.o. zajmująca się m.in. importem leków.

Jeżeli Vfend ma być podawany w szpitalu - to właśnie szpital powinien go zamówić.
Jeżeli podczas leczenia w domu - apteki otwarte mają możliwość sprowadzenia leku z importu


Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: przewlekła białaczka szpikowa
delete

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 35218

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-10-22, 20:53   Temat: przewlekła białaczka szpikowa
Abata zarówno Nibix, jak Imatinib Accord są lekami, które są wydawane pacjentom za darmo w szpitalu przy okazji wizyty (tych leków nie kupuje się w "normalnej" aptece, a odbiera z apteki szpitalnej)
Formalnie nie ma możliwości, aby ktoś pobierał jakąkolwiek opłatę.

Powodzenia:)
  Temat: prof. Marek Durlik
delete

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8797

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2014-06-03, 20:29   Temat: prof. Marek Durlik
Witajcie,
Prof Marek Durlik podjął się operacji mojego taty rak trzustki, w badaniach obrazowych guz wyglądał na ok 2x3cm na granicy głowy i trzonu narządu, po otwarciu jamy brzusznej okazało się, że niestety nacieka dwunastnicę i krezkę. Ostatecznie: T3N1M0
Prof Durlik operację Whiple'a przeprowadził w 3,5 godz, tata w tydzień doszedł do siebie i żył jeszcze 2 lata, z czego 1,5 roku z względnie dobrym samopoczuciem - uważam, że to zasługa profesora (statystycznie tatuś od momentu diagnozy, bez resekcji, powienien żyć do 6 m-cy), inny operator mógłby zamknąć z powrotem pacjenta stwierdzając wysoki stopień zaawansowania i nie "bawić się" w próbę resekcji.
Po operacja tata co pół roku był zapraszany do szpitala na badania kontrolne i był bardzo zadowolony z opieki i kontaktu z lekarzami z kliniki Prof Durlika.
Ja osobiście jestem mu bardzo wdzięczna za to, że podjął próbę zrobienia czegokolwiek w beznadziejnej sytuacji.
Pozdrawiam.
  Temat: Guz trzustki
delete

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8674

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-01, 17:59   Temat: Guz trzustki
Mój tata z powodu guza głowy trzustki również był operowany przez prof Durlika w CSK MSWiA w Warszawie, którego szczerze polecam. Wybraliśmy profesora po rozmowach z kilkoma specjalistami chirurgii onkologicznej z uwagi na jego duże doświadczenie w chirurgii trzustki. Powodzenia Agneta, trzymam kciuki!
  Temat: Diagnoza- chłoniak DLBCL, co dalej?
delete

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 32062

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-12-22, 12:01   Temat: Diagnoza- chłoniak DLBCL, co dalej?
Marko w Lublinie na Staszica jest b. dobra Klinika Hematologii:
http://www.klinika.hematoonkologia.pl/kontakt.html

Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
delete

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 16276

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-07-08, 20:46   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
"W USA w standardzie jest cis platyna i tamoksifen dla 3-, a Polsce jest tj. w całej unii europejskiej czyli bez cis platyny i bez tamoksifenu - tak mi powiedziała moja pani doktor genetyk, która odradziła mi tamoksifen (jestem też 3-, poza tym mam BRCA1+ )"

Tamoksifen jest antagonistą receptorów estrogenowych, których w przypadku raka potrójnie ujemnego nie stwierdza się. W związku z tym podawanie tamoksifenu czy jakichkolwiek innych leków przeciwestrogenowych nie ma najmniejszego sensu
  Temat: Guz trzonu trzustki. Podejrzenie zmian wtórnych w wątrobie.
delete

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 46813

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-08-25, 08:21   Temat: Guz trzonu trzustki. Podejrzenie zmian wtórnych w wątrobie.
Witaj Tomku,

Dopiero przeczytałam cały Twój wątek i chciałabym Ci coś podpowiedzieć:

1. Dość dobrze rozumiem Twoją sytuację, ponieważ od maja 2011 mój tata (55 lat) również walczy z rakiem trzustki - w chwili diagnozy choroba była w III stadium zaawansowania, jednak został zoperowany (resekcja R2, ale zmniejszono masę guza), później przez pół roku chemio- i radioterapia, obecnie jest w całkowitej remisji.
Zdaję sobie sprawę, że najprawdopodobniej to kwestia tygodni, ale i tak dostał już 8 miesięcy b. dobrego samopoczucia, na które ciężko było liczyć patrząc na publikacje dot. choroby i statystyki.
Wniosek - warto podjąć leczenie. Jeżeli chciałbyś jakieś konkretne informacje, może kontakty - pisz śmiało, ja to forum czytam praktycznie codziennie, więc odpowiem:)

2. Czytając Waszą historię zwraca uwagę zachowanie Twojego taty - takie rozdrażnienie jest dość charakterystyczne dla obniżonego nastroju, zwłaszcza mężczyzn. Sądzisz, że tata zgodziły się na wizytę u psychiatry? Teraz są dostępne "delikatne, nowe" leki przeciwdepresyjne (działające również przeciwlękowo), które na pewno poprawiłyby samopoczucie taty, a tym samym całej rodziny, np. escitalopram w dawce docelowej 10mg (włączany od 5mg, na wszelki wypadek), ewentualnie sertralina (docelowo 50mg, rozpoczynając od 25mg). Jeśli tata ma kłopoty ze snem - znakomita jest kwetiapina w dawce 25mg przed snem. Od razu powiem, że przy tych lekach nie musielibyście się martwić o interakcje z lekami p/bólowymi i ewentualną chemię taty. Dlatego naprawdę polecałabym wizytę u psychiatry (czasami zdarza się (nie często), że leczenie p/depresyjne włączają lekarze innych specjalizacji pracujący w poradni leczenia bólu - mówiliście lekarzowi o zachowaniu taty?

Pozdrawiam serdecznie Tomku i trzymam za Was kciuki:)
  Temat: GUZ TRZUSTKI POMOCY!!!
delete

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6127

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-15, 20:04   Temat: GUZ TRZUSTKI POMOCY!!!
Hana w przypadku mojego taty (55l.) pierwszym objawem (ok 1 - 1,5 roku temu) były bóle w okolicy krzyża, których oczywiście nikt nie wiązał z nowoetworem - a to dość charakterystyczny objaw. W maju tego roku wystąpiła bezbolesna żółtaczka mechaniczna - i diagnoza: guz trzustki. Tata został zoperowany, niestety nie udało się usunąć całej masy nowotworowej. Wynik hist-pat potwierdził podejrzenia. Od 6 miesięcy tata ma chemioterapię (Gemzar - wg obowiązujących standardów) + miał 2 miesiące radioterapii IMRT. Dotychczas choroba nowotworowa jest ciągle skąpoobjawowa, wszystko co się działo (bóle brzucha, pleców, ogólnoustrojowe osłabienie) należy raczej przypisać leczeniu. Niestety chyba już się zaczyna gorszy czas (silne bóle po jedzeniu). Rokowania - jak już pewnie wiesz - też rozwiewają wszelkie złudzenia...

Trzymaj się Hana i jakbyś miała jakiekolwiek pytania - pisz śmiało.

Pozdrawiam:)
  Temat: GUZ TRZUSTKI POMOCY!!!
delete

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6127

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-15, 16:43   Temat: GUZ TRZUSTKI POMOCY!!!
Hano ja niestety od pół roku jestem z tym tematem na bieżąco - co byś chciała konkretnie wiedzieć?
Jak doszło do rozpoznania prawdopodobnie raka trzustki - rutynowe badanie czy coś się działo? Skąd jesteście? Napisz więcej
  Temat: rak trzustki - opracja metodą Whippla -rokowania
delete

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 39601

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-07-17, 21:05   Temat: rak trzustki - opracja metodą Whippla -rokowania
"Metastastes adenocarcinomatis in hepate. Ocena resekcyjności R0"
Wydaje się, że R0 dotyczy resekcji ognisk meta w wątrobie - czyli ogniska przerzutów nowotworowych zostały wycięte w całości z marginesem zdrowej tkanki, w miejscu cięcia nie znaleziono komórek nowotworowych.
[Owszem, ale niestety jest R2 (resekcja nieradykalna makroskopowo) w trzustce, co gwarantuje wznowę i progresję.
Wspominała o tym DSS dwa posty wyżej, wykazując, że wobec tego radykalna operacja guza wątroby nie przyniesie korzyści. / Richelieu]


Sylwia kiedy Twój tata zaczyna chemię?
Pozdrawiam serdecznie,
Del
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group