1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
dawiteusz

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 35974

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-10-24, 13:04   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Droga Anetko.
Myślę, że drażnienie znamion drapaniem nie wpływa na nie korzystnie. Podczas drapania tworzą się mikroranki a to już uszkodzenie. Z pewnością gdy się od czasu do czasu podrapiesz nic złego się nie stanie a przy goleniu przecież nie ranisz sobie skóry tylko delikatnie ścinasz włoski. Groźne wydaje mi się częste intensywne narażenie znamienia na uraz mechaniczny. Ja bardzo często drapałam silnie uda w nocy z powodu nadmiernej nocnej potliwości, właśnie nogi miałam zlane potem i to bardzo swędziało. Drapałam przez sen a rano miałam porysowane uda. No i fakt, że w tym miejscu wykluła się gadzina. No tylko, że do tego dołożyłam jeszcze nadmierne opalanie.
Mojemu synowi w wieku 8 lat wycięto duże znamię barwnikowe ze względu na jego umiejscowienie na wysokości paska od spodni co narażało je na uszkodzenie mechaniczne.
Mnie teraz swędzi cała skóra (podejrzewam, że na tle psychicznym) więc się drapię bez przerwy :) No i oczywiście sprawdzam czy to aby nie jakiś dziwnie wyglądający pieprzyk :)
Pozdrawiam.
Ewa
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group