1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie raka wątroby-nadzieja umiera ostatnia
dario1973

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 49369

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-10-16, 12:07   Temat: re
Magdo u mojego Taty woda zbierała się głównie w nogach, brzuch nie był nabrzmiały, pomijając wyraźnie przerośniętą wątrobę. Proponuję Ci wybranie się do hospicjum, zapisanie Taty do listy oczekujących (pamiętaj, że chętnych jest sporo), konsultację z lekarzem hospicjum co dalej można zrobić aby ulżyć Tacie. Zapisanie do tej instytucji nie oznacza umierania, powiem Ci, że szkoda, że tak późno się zdecydowaliśmy z moją Mamą na ten krok. Oczywiście odrzucaliśmy tę myśl a przecież Ci wspaniali ludzie są tak pomocni w tych ciężkich chwilach. Błyskawicznie wypożyczyli nam łóżko z materacem antyodleżeniowym, koncentrator tlenu a przede wszsytkim wiedza i dobre słowo ..
  Temat: Podejrzenie raka wątroby-nadzieja umiera ostatnia
dario1973

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 49369

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-10-16, 11:34   Temat: re magda88
Witam Was .. no cóż, mnie też dawno nie było .. miałem zupełnie inne sprawy na głowie. Niestety po długiej i mężnej walce wieczorem 30.09 umarł mój Tata.
Magdo, organizm mojego Taty również zbierał wodę, być może to wiedza nie do końca profesjonalna ale .. masowałem mu napuchnięte stopy i nogi codziennie po około godzinie. Ojciec miał cewnik i po takim masażu musieliśmy 2-krotnie opróżniać torebkę z moczem, także pozbywaliśmy się tej wody. Mieszkamy w Jaworznie i korzystaliśmy z pomocy naszego hospicjum. Nie wiem czy wykonują zabiegi ściągnięcia wody, ale, jeżeli trafisz na podobnych ludzi to na pewno pomogą. Chciałem serdeeeeeecznie podziękować dziewczynom z hospicjum jaworznickiego za wszelką pomoc, którą otrzymaliśmy .. za zaangażowanie, wiedzę i poświęcenie. Magdo dużo siły Ci życzę.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
dario1973

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8809

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-14, 17:10   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
otóż właśnie, masa ... przeważnie nazwy handlowe i skład, nie bardzo jest o działaniu
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
dario1973

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8809

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-14, 17:03   Temat: re po czasie
Witam, Ojciec przechodzi właśnie 3 serię chemii w klinice. Podawany jest lek o nazwie fluorouracil medac. Proszę o informacje o tym preparacie, pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
dario1973

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8809

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-05, 09:15   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Nie ma sensu ... bo? Jest możliwość innych przerzutów do innych organów? Proszę o minimalne rozwinięcie, pozdrawiam.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
dario1973

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8809

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-04, 23:53   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Chodzi o przeszczep części wątroby, powiedzmy mojej dla ojca
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
dario1973

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8809

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-04, 23:40   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Mam do Państwa pytanie, czy w forum poruszany był problem przeszczepu rodzinnego? Czy jest to możliwe?
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
dario1973

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164182

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2013-06-04, 15:38   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Soja, współczuje Ci .. ten podpis pod Twoim postem, chce mi się wyć!!
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
dario1973

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164182

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2013-06-04, 15:30   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Witam, mój Tata umiera, szukam alternatywy i trafiłem (poza wieloma innymi) choćby na taki artykuł:

http://www.rp.pl/artykul/...nia-w-raka.html

Hmm, może jednak coś w tym jest?

Jestem "ścisłowcem", inżynierem i bliższe mojej skórze zawsze było to "szkiełko i oko", ale gdy konwencjonalne metody zawodzą człowiek próbuje alternatywnych.

Pozdrawiam D
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
dario1973

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8809

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-03, 12:12   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Tak oczywiście, organizuje wizytę właśnie, choć dzisiaj mam problem z napisaniem zdania po polsku nie mówiąc o jakiejś kreatywnej myśli w głowie, dziękuję za dobre słowo
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
dario1973

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8809

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-03, 11:35   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Dziękuję :(

Wyniki wkleję jak je będę miał fizycznie, a będę miał nie wcześniej niż na tydzień ze względu na analizy próbek.

Tak czy inaczej lekarz, który operował stwierdził "organoleptycznie", że wątroba jest cała zajęta i jego zdaniem organizm nie wytrzyma chemioterapii ze względu właśnie na stan wątroby. Lekarz ten nie jest onkologiem ma natomiast ogromne doświadczenie jako chirurg.
  Temat: Podejrzenie raka wątroby-nadzieja umiera ostatnia
dario1973

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 49369

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-03, 09:35   Temat: Podejrzenie raka wątroby-nadzieja umiera ostatnia
Mam wielką prośbę do Pań z Katowic, czy mógłbym liczyć na kontakt np. email w celu polecenia lekarza onkologa z okolicy? Pozdrawiam

PS mój email: d.guja@onet.eu
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
dario1973

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8809

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-03, 09:16   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Hmm, po dzisiejszej wizycie u lekarza prowadzącego to właściwie mam tylko i aż jedno pytanie.

Jak się umiera na raka wątroby? Czy Tata będzie cierpiał? Czy można wyróżnić jakieś etapy zbliżającej się śmierci? Jak pomóc?

Niestety lekarz określił stan Taty jako dramatyczny, zajęta jest cała wątroba i rokuje kilka tygodni życia. Tata czuje się dobrze, wraca do formy po usunięcia raka jelita, ma takie plany ... jeszcze nic nie wie, ja nie daje sobie rady z tym
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
dario1973

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8809

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-02, 01:51   Temat: pierwszy post
Witam Was serdecznie

Niestety i ja dołączam się do grona osób, których bliscy walczą z rakiem. Przeczytałem już wiele postów zamieszczonych na tym i innych portalach (zachęcamy więc także do przeczytania Regulaminu Forum, w którym mowa m.in. o zakładaniu własnych wątków - wątek wydzielony / Administrator), szukam informacji o przebiegu choroby, możliwości leczenia oraz kontaktów, które można wykorzystać podczas leczenia.

Kiedy w kwietniu b.r. dowiedziałem się, że mój Tata ma raka jelita grubego odebrałem tę informacje jak wyrok. W dniu 29 maja odbyła się operacja usunięcia guza ... Operacja udała się, zmiana została wycięta jednak podczas jej przeprowadzania chirurg dostrzegł zmiany przerzutowe do wątroby ...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group