1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
clexane02

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298684

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-04-11, 16:20   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Witam mam prośbe o porade oboje moi rodzice mają znaczny stopień niepełnosprawności ja pracuję i moje siostry również wiem że w takim przypadku należy się 520 zł dla osoby opiekującej się lecz ta osoba nie może pracować czy może to być obca osoba?

Jeszcze jedno pytanko czy mężowi sprawującemu opiekę nad niepełnosprawną żoną należą się też pieniądze? i ile? to już z czystej ciekawości jeśli mogę prosić o odpowiedz

pozdrawiam
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
clexane02

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298684

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-02-07, 15:09   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Dziękuję za odpowiedz .
Ciekawe tylko czy wszystko tak płynnie da się załatwić bo wiadomo jak w tym kraju bywa.
Przykładowo byłam w Urzędzie skarbowym spytać czy mama musi być współwłaścicielem samochodu aby odliczyć paliwo od podatku Pani za okienkiem wertowała po stronach książki aby mi na to pytanie odpowiedzieć, mało tego w sumie rzeczy nie odpowiedziała mi konkretnie nie wiem czy ludzie nie załatwiają takich spraw ?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
clexane02

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298684

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-02-06, 16:31   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Za póżno bede miala orzeczenie z urzedu pomocy rodzinie czy jakoś tak a o zasiłek pielęgnacyjny będziemy sie starać z zusu bo jest wyższy a o karte parkingową starać się ? będzie potrzebna legitymacja? ale legitymacji nie dostanie jesli bedzie pobierała zasiłek pielęgnacyjny z zusu.

Jestem już całkowicie wygłupiona bo nikt nie chce napisać co bardziej warto zasiłek pielęgnacyjny z ZUS czy z MooP czy jakoś tak jakie są różnice jakie korzyści zależy mi na załatwieniu tego dobrze bo ojciec dowozi mame samochodem maja oboje tylko niskie emeryturki każdy grosz im się przyda
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
clexane02

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298684

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-02-03, 17:09   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
W sumie z ZUSU zasiłek jest wyższy ale jak pisałam nie ma legitymacji .

Jeżeli chcemy otrzymać zwrot kosztów za dojazdy do szpitala odliczając paliwo od podatku czy ma wówczas znaczenie z kąd pobieramy zasiłek pielęgnacyjny?
Jakie to sa programy dla niepełnosprawnych?

[ Dodano: 2012-02-03, 17:12 ]
Finlandia, to pytanie akurat nie miało związku było zadane przy okazji może ktoś akurat mi podpowie kto pyta nie błądzi
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
clexane02

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298684

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-02-03, 17:04   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
jeszcze jedno pytanie związane z moją osobą dojeżdżam do pracy swoim samochodem czy należy mi się jakiś zwrot odliczanie od podatku?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
clexane02

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298684

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-02-03, 16:42   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Proszę mi doradzić czy lepiej załatwiać zasiłek pielęgnacyjny dla osoby niepełnosprawnej przez ZUS? 180 zł i nie otrzymuje ona legitymacji osoby niepełnosprawnej? czy lepiej otrzymywać zasiłek z powiatowego urzedu do spraw pomocy rodzinie i wynosi on 150 zł lecz chory dostaje wtedy legitymację osoby niepełnosprawnej co jest bardziej korzystne dla chorego? prosze mi doradzić na co takiej osobie przydaje sie legitymacja?

Załatwiam jeszcze mamie odliczanie paliwa za dojazdy na chemioterapię czy ktoś może mi napisać na jakie koszty można liczyć ojciec dowozi mamę swoim samochodem mama nie jest współwłascicielem samochodu i nie posiada prawa jazdy oboje rodzice sa na niskich emeryturach prosze o pomoc w tej sprawie
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
clexane02

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 298684

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-27, 21:09   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Czy dobrze zrozumiałam że wnioski o ubieganie sie o zasiłek pielęgnacyjny wypełnia lekarz rodzinny? wnioski pobrałam sobie z internetu .
A co z paliwem tylko odliczanie z podatku? no i oczywiście z tego co wiem chory musi btć właścicielem lub współwłaścicielem samochodu? a czy chory musi mieć prawo jazdy? na jakiej podstawie dadza zwrot podatku od paliwa i ile? czy to gra warta świeczki?

[ Dodano: 2012-01-27, 21:14 ]
Może tak przy okazji skorzystam i spytam ja mam podstawe 1800 i mój mąż 1700 nie otrzymujemy świadczeń rodzinnych dwójka dzieci jeden syn jest w internacie w technikum czy należy się nam jakiś zasiłek z tego tytułu?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group