1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca prawego
bluemoon87

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 36352

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-05-13, 22:47   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca prawego
A jednak się potwierdziło. Bardzo mi przykro.

W trakcie oczekiwania na odpowiedzi moderatorów, polecam tę lekturę.
http://onkologia.zaleceni...ej_20190517.pdf
To aktualne zalecenia terapeutyczno-diagnostyczne w leczeniu nowotworów płuc i opłucnej - takie ABC onkologa. Informacje o leczeniu DRP od strony 43.

Pozdrawiam
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca prawego
bluemoon87

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 36352

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-05-12, 22:58   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca prawego
Cześć Mario,

przykro mi z powodu Twojej mamy. Fachowcy z forum na pewno odpowiedzą na Twoje pytanie. Do tego czasu, pozwól, że wtrącę swoje 3 grosze. Nie jestem fachowcem, ale mogę Ci powiedzieć, że moja mama ma podobnie położonego guza: to znaczy też mamy do czynienia z guzem prawej wnęki, otacza tętnicę dolnopłatową, jest niedodma, powiększone węzły w łączności ze zmianą. Była bronchoskopia i EBUS, ale nie wiemy jeszcze co to za guz. Więc, wydaję mi się, że nie można z samego TK wywnioskować jaki to rodzaj guza. Można tylko domniemywać: przeważnie guzy o takim położeniu to raki płaskonabłonkowe albo drobnokomórkowe; gruczolakoraki przeważnie położone są obwodowo. Ale nie ma tu żadnej pewności; bywa różnie. Poza tym są jeszcze rzadziej spotykane typy guzów, np. te o mieszanym utkaniu, raki wielkokomórkowe i inne. Pewność, co to tego, czy jest to guz złośliwy, a jeśli tak to jaki, daje jednie badanie histopatologiczne. Reszta to gdybanie. Więc chyba pozostaje czekać.

Trzymaj się;-)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group