1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Koronawirus a nowotwór
bluemoon87

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5686

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2020-03-31, 21:04   Temat: Koronawirus a nowotwór
Gerd, nie oburzaj się. Nie chodziło mi o sianie paniki. Piszę po prostu jak jest z MOJEGO punktu widzenia. To, że u Was ośrodek funkcjonuje normalnie, nie znaczy, że wszędzie tak jest. Przykładowo, u mnie w ośrodku wstrzymano zapisy na PET-CT i nikogo nie interesuje, co to oznacza dla pacjentów. Przypuszczalny termin badania na dziś to byłby maj. Bez tego badania z kolei nie możemy ruszyć z dalszą diagnostyką, a co dopiero z leczeniem. Obawiam się też o terminy następnych zabiegów, bo same rejestratorki przebąkiwały coś w stylu, "nie wiadomo czy nie zamkną szpitala." Także, sam widzisz, nie wszędzie jest wesoło; akurat my nie możemy być niczego pewni póty, póki ta zaraza będzie się szerzyć. Chciałabym napisać coś bardziej pozytywnego, ale nie mogę.

[ Dodano: 2020-03-31, 23:02 ]
Bardzo możliwe, że jest też tak, że jak już pacjent jest w trakcie leczenia, to takie leczenie się kontunuuje. No bo jak mają je przerwać? To byłoby bez sensu. Za to "ucina" sie resztę, na przykład tych, którzy jeszcze nie mają ostatecznej diagnozy albo są po leczeniu. U nas szpital próbuje ograniczać liczbę pacjentów do minimum; ciągle pytają czy to badanie, ta wizyta jest pilna czy może poczekać. Pytanie, kto z onkologicznych może czekać. Jedynie pacjenci po leczeniu, u których aktualnie nic złego się nie dzieje. Czego z kolei też nie można na 100% stwierdzić bez badań. I tak w kółko. Napisałam o tym, żeby się podzielić swoimi myślami i przy okazji dowiedzieć się, czy ktoś też ma takie problemy. Razem raźniej zwłaszcza wtedy, gdy człowiek napotyka na mur.
  Temat: Koronawirus a nowotwór
bluemoon87

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5686

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2020-03-20, 12:52   Temat: Koronawirus a nowotwór
Ludzie w trakcie chemii są teraz w szczególnym niebezpieczeństwie. Ale koronawirus może mieć więcej ofiar niż się wydaje i nie chodzi mi to o samo zakażenie i ciężkie powikłania. Mówię chociażby o pacjentach onkologicznych, którym z powodu koronawirusa odracza się na czas nieokreślony zabiegi, operacje, nawet diagnostykę, bez której nie można podjąć jakiegokolwiek leczenia. Niektóre szpitale grożą zamknięciem. Tymczasem rak nie czeka i robi swoje. I co na to można poradzić? A no właśnie. Nic. Najczęstsza odpowiedź ze strony służby zdrowia odnośnie obecnej sytuacji to: no i co ja Pani na to poradzę. Nie wiem, jak jest w innych ośrodkach, ale, jak mniemam, wszędzie może panować podobny chaos, a raczej niewydolność czy paraliż systemu. Tymczasem "zwykli" ludzie mają dylematy jak nie zwariować przez ciągłe siedzenie w domu. Oj, naprawdę chciałabym mieć takie problemy.

[ Dodano: 2020-03-20, 13:03 ]
Odnośnie tych zaleceń. Popieram, rozumiem, choć nie jest to komfortowa sytuacja. Ale jeden punkt zawsze mnie trochę śmieszy. O ten: "Pacjenci proszeni są o przychodzenie na wyznaczoną godzinę, którą mają Państwo w karcie pacjenta. Nie ma potrzeby by przychodzili Państwo wcześniej i narażali się na ryzyko infekcji." Tak, jakby pacjenci celowo przyjeżdżali na wizytę kilka godzin wcześniej, żeby miło spędzić czas w ośrodku. Przecież pacjenci przeważnie przyjeżdżają na swoją godzinę, co nie zmienia faktu, że i tak muszą czekać, czasem nawet kilka godzin...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group