1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Znamię skórne dysplastyczne
biofanka

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4459

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-11-11, 00:02   Temat: Znamię skórne dysplastyczne
Ewelina007 napisał/a:
pamietam, że to znamię dysplastyczne , że mam predyspozycje i każda zmiana musi byc u mnie usuwana.....mam rozumieć ,że to było "coś złego"?

Dobrze zapamiętałaś to znamię dysplastyczne. Nie jest to nic groźnego, ale przypadku tego typu znamion ryzyko przekształcenia się w czernniaka jest nieco wyższe. Dlatego przy podejrzeniu znamiona dysplastycznego profilaktycznie lepiej usuwać wcześniej. W przypadku potwierdzenia w badaniu histologiczny przynajmniej dwóch nd oraz przy dużej ilości znamion (szczególnie w nietypowych miejcach) lekarz może zdiagnozować zespół znamion dysplastycznych. W takim przypadku jest się pod stałą obserwacją specjalisty. Każde podejrzane znamie zostaje usunięte i przebadane hp.
Wycięte znamię zostało usunięte w całości. Jeżeli posiadasz więcej nietypowych znamion warto udać sie do specjalisty - dermatologa na badanie dermatoskopowe. Ponadto sami znamy naszą skórę najlepiej więc jeśli pojawi się coś niepokojącego udaj sie do lekarza. Specjalista zadecyduje o ewentualnej biobsji. Unikaj opalania i zadbaj o witamine D w diecie. No i ciesz się że to nie czerniak :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group