1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
biofanka

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-09-06, 19:38   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Musisz iść do przychodni to ściągnąć. Trudno powiedzieć jak długo ,to sprawa indywidualna. Ale nie musisz się specjalnie zamartwiać, chłonka z czasem znajdzie swoje nowe drogi :)
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
biofanka

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-08-24, 15:18   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Skorupko,widoczne efekty działania antybiotyku pojawiają się dopiero po 3 dniach, więc poczekaj jeszcze z panikowaniem :) ;) .
Spokojnie dokończ kurację, jeśli obrzęk nie ustąpi ,udaj sie do lekarza.
Być może sa to problemy z chłonką i będzie trzeba zrobić drenaż.
skorupka napisał/a:
to pewnie nie ich sprawa

Jak najbardziej ich .Jesteś teraz pacjentem onkologicznym, więc jeśli byłyby jakieś problemy z raną, możesz udać sie do lekarza prowadzącego.

skorupka napisał/a:
przepraszam za tę poufałość


Skorupeczko, nie przepraszaj za nic |przytula|
Jeśli tylko potrafię bardzo, bardzo chętnie odpowiem na każde pytanie.
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
biofanka

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-08-22, 20:31   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
skorupka napisał/a:
Czy to normalna reakcja organizmu na gojenie ?

To raczej wygląda na stan zapalny lub problemy z krążeniem chłonki.
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
biofanka

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-08-17, 14:14   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Skorupko,
Cytat:
nie mam szwów,tzn. są takie samopozpuszczalne
mieszkam na 3 bez windy ,kuśtykam jakoś dziwacznie,bo drętwieje mi trochę udo tam gdzie krwiak,a jak się rozlezę?
A ten imponujący siniak purpurowy poniżej cięcia na udzie-smarować ?
Lekarz mówił,że to po zabiegu pękło naczynie (dostałam w brzuch heparynę)a on codziennie piękniejszy


Myślę ,że nie ma znaczenia jakie szwy,jesteś zaledwie kilka dni po zabiegu, więc należy tak czy siak się oszczędzać :) , potrzebujesz czasu na rekowalescencje, ile to sprawa indywidualna. Drętwienie i inne odczucia lub zupełny brak czucia to tez normalne reakcje. Więc nie obciążaj się za bardzo, ani wysiłkeim fizycznyma ani myśleniem o tym. A siniak jeszcze zmieni nie raz barwę i kształt w procesie gojenia.

Cytat:
no dość tego marudzenia

Jakiego marudzenia? ;)
Pozdrwaiam.
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
biofanka

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-08-05, 11:05   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
skorupka napisał/a:
żastanowiło mnie to,że lekarz do którego trafiłam stwierdził ,że najpierw węzeł a marginesy potem bo jedno nie powinno iść w parze z drugim.Czy w zależności od regionu wdrażane jest inne leczenie?

Generalnie jednocześnie wykonuje się zabieg poszerzenia marginesów i oznaczenia węzła/ów wartowniczych. Jednak kolejnośc jest bardzo ważna,najpierw BWW a następnie poszerzenie marginesów.Może źle zrozumiałaś lekarza, może właśnie chodziło mu o tą kolejność, podczas jednej operacji.
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
biofanka

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-08-03, 11:48   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Witaj skorupka,
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat typu histologicznego czerniaka musisz przytoczyć pełny i dokładny wynik hsitopatologiczny.
skorupka napisał/a:
w wezlach pachwinowych zmiany pozapalne. Czy ktos wie co to znaczy?

To znaczy, iż węzłach chłonnych doszło do zmiany ich budowy strukturalnej (zwłóknienie) na skutek przebytych infekcji.
skorupka napisał/a:
jak dlugo jest sie uziemionym po zabiegu i jak on wyglada,bo poza tym ze wczesniej podaje sie izotop nie wiem nic.

Nie jest to zabieg szczególnie inwazyjny a rekonwalescencja nie jest długa ani bolesna.
Zależy oczywiście od indywidualnych cech pacjenta, jednak myślę ,że jest szansa abyś we wrześniu wróciła do pracy.
W skrócie procedura biopsji węzła wartowniczego (ang. sentinel lymph node biopsy, SLNB)
wygląda następująco: w celu odnalezienia węzła wartowniczego w obszarze dołu pachowego, przed zabiegiem w okolicę guza podaje się znacznik promieniotwórczy i/ lub barwnik (błękit metylu). Wstrzyknięte substancje kumulują się w węźle wartowniczym. Następnie węzeł zostaje zlokalizowany za pomocą gammakamery zapisany komputerowo. Odpowiednio wybarwiony węzeł wartowniczy jest stosunkowo łatwy do identyfikacji i wycięcia.
Wycięty materiał jest następnie badany przez patomorfologa.Jeżeli w węźle wartowniczym nie ma komórek nowotworowych, to z duzym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że pozostałe węzły chłonne dołu pachowego są również wolne od przerzutów.
W przypadku stwierdzenia obecności przerzutów w węźle wartowniczym stosuje się kolejny zabieg chirurgiczny czyli wycięcie wszystkich węzłów chłonnych z danego obszaru - lmfadenektomia.
skorupka napisał/a:
Napiszcie to o czym nie powie mi lekarz .Kobietki ,czy musze sie ogolic "tam"?To glupie, ale wolalabym wiedziec co mnie czeka.

Jeśli byłaby taka potrzeba, abyś sama to wykonała na pewno zostałabyś poinformowana.
Ponadto lekarz sam decyduje o przygotowaniu pola operacyjnego, więc spokojnie oddaj się w fachowe ręce lekarzy i pielęgniarek. :)
Może inni forumowicze z doświadczeniem udzielą Ci praktycznych wskazówek :) .
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group