1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiana za uchem- diagnostyka
biofanka

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 9406

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-07-29, 12:19   Temat: Zmiana za uchem- diagnostyka
łukasz1983 napisał/a:
No i na przybliżonym zdjęciu widać w lepszej jakośći widać proces wrzodzenia

Owrzodzenie czerniaka nie jest widoczne gołym okiem.
Jest to przerwanie ciagłości naskórka widoczne jedynie pod mikroskopem.
W Twoim przypadku być może wywiązał się jakiś stan zapalny, na skutek Twojej ingerencji.
łukasz1983 napisał/a:
odnośnie tego rozdrapania czy jeżlei to znamie jest nowotworowe to czy przez to rozdrapanie mogłem przyśpieszyć lub namnożyć bardziej rozwój choroby?

Ogólnie rozdrapanie nie ma wpływu na przebieg czerniaka. Jeśli jest to nowotwór,komórki nowotworowe i tak mnoża się w sposób nie kontrolowany na skutek zupełnie innych bodźców, niż ingerencja mechaniczna.
  Temat: Zmiana za uchem- diagnostyka
biofanka

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 9406

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-07-29, 10:41   Temat: Zmiana za uchem- diagnostyka
Witaj łukasz1983,
Najważniejszy jest fakt,że byłeś u lekarza specjalisty. Na podstawie zdjęcia nie jesteśmy w stanie dokładnie ocenić co to jest, podobnie jak lekarz dermatolog, dlatego dostałeś skierowanie do usunięcia. Tydzień oczekiwania to nie jest długo i nie ma potrzeby przyśpieszać tego terminu. Dobrze ,że masz skierowanie do chirurga onkologa to bardzo ważne.
łukasz1983 napisał/a:
Jak wygłada sprawa z ewentualnym węzłem wartowniczym w przypadku stwierdzenia czerniaka ja od jakiegoś czasu mam powiększony węzeł pod prawą pachą. Byłem wcześniej u onkologa jakiś miesiąc temu potwierdził powiększony węzeł i skierował do poradni na biopsje tego węzła ale to dopiero na 12 sierpnia.

Nie podejrzewam, aby węzeł pod pacha miał coś wspólnego ze zmianą.
Regionalny spływ chłonki dla tej zmiany to węzły chłonne zlokalizowane na głowie i szyi.
Węzeł chłonny powiększony powinien być zdiagnozowany. Podejrzewam, iż wystarczyłoby zwykłe USG. Może to być węzeł zwłókniały (przerośnięty tkanką łączną) na skutek przebytych infekcji co jest częsta przypadłością.Jeśli ma być biopsja to też dobrze.
łukasz1983 napisał/a:
Czy podczas ewentualnego czerniaka któryś z tych markerów lub badanie morfologiczne dało by jakiś sygnał?

Nie.
łukasz1983 napisał/a:
pobolewa mnie również klatka piersiowa wszystko po prawej stronie.
Jestem załamany całym tym przebiegiem sytuacji

Zapewne Twój stan emocjonalny,strach i związane z nim napięcie mięśniowe generuje objawy bólowe. Musisz troszkę się wyciszyć .Najważniejsze już zrobiłeś,zareagowałeś ,udałeś się do lekarza. Teraz spokojnie odczekaj tydzień. Zmiana zostanie usunięta, a jeśli w badaniu hp wyjdzie coś niepokojącego zapraszam na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group