1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak Hodgkina NS II
beata79

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 30013

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-01-17, 20:32   Temat: Chłoniak Hodgkina NS II
Z tego co się orientuję, w przypadku mężczyzn najlepiej przed rozpoczęciem leczenia zamrozić nasienie, bo ryzyko niepłodności jest spore. Gorzej w przypadku kobiet, bo mrożenie jajeczka czy tez całego jajnika to juz nie taka prosta i pewna sprawa...do tego brak informacji czy porady w tej kwestii ze strony lekarzy.
Sama zachorowałam na nieklasyczny typ ziarnicy w 2010 roku, mając 30 lat. Nie miałam dzieci, bo wydawało mi sie, że mam jeszcze troszkę czasu na macierzyństwo. Pamietam, że gdy zachorowałam, myśl że mogę w przyszłości nie mieć potomstwa była chyba gorsza niż sama choroba. Wtedy przeczytałam gdzieś opracowanie, które sugerowalo, że stosując antykoncepcję hormonalną w trakcie leczenie onkologicznego "usypia" jajniki i zmniejsza ryzyko niepłodności. Opinie lekarzy na temat terapii hormonalnej w trakcie leczenia są podzielone, ja jednak postanowiłam spróbować i przez całe dwu letnie leczenie stosowałam plastry antykoncepcyjne. Przeszłam 6 cykli chemioterapii ABVD, naświetlania śródpiersia, 2 cykle chemii ESHAP oraz chemie przeszczepową BEAM + autoprzeszczep. Leczenie zakończyłam w styczniu 2012 roku, a w połowie 2014 roku urodziłam zdrową córeczkę. Nie wiem ile sobie pomogłam stosowaniem hormonów, a ile jest to zależność osobnicza ale jestem nie jedynym przykładem na to, że leczenie onkologiczne nie musi oznaczać bezpłodności :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group