1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
bea

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 297580

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-09, 09:54   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Ups, Zuza, widac nie umiem czytac ze zrozumieniem, myślalałam , że ten umiarkowany stopień to ZUS-owski.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
bea

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 297580

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-08, 21:01   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Edi, a dlaczego Zuza nie może starać się o orzeczenie stopnia w powiatowym zespole...?tam zdaje się orzekają niezaleznie od ZUS.

Ja nie przeszłam ani radio, ani chemioterapii, jestem po operacji onkologicznej, pracuję i dostałam orzeczenie o znacznej niepełnosprawności.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
bea

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 297580

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-08, 20:00   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Zuza, może ja spróbuję Ci pomóc.

Wniosek o ustalenie stopnia niepełnosprawności składa się w Powiatowym Zespole d/s Orzekania o Niepełnosprawności. Potem staje sie na tzw. komisji- decyzja przychodzi pocztą. Jesli jest pozytywna to można starać się o legitymację osoby niepełnosprawnej, którą wydaje tenże urząd, a w wydziale komunikacji na podstawie orzeczenia można dostać kartę parkingową, upoważniającą do wjazdu i parkowania w miejscach normalnie niedozwolonych.

Z orzeczeniem o niepełnosprawności zgłasza się w Mops-ie, wypełnia wniosek o zasiłek pielęgnacyjny, który jest wypłacany w kasie lub wpłacany na konto i on właśnie wynosi te 152 zł.

(ZUS przyznaje dodatki pielęgnacyjne- z takiego korzysta mój tata, który jest chory na nowotwór, nie ma jeszcze 75 lat i jest emerytem)

Zuza , jak mnie przyznali ( ja starałm sie o zasiłek juz normalnie pracując) to Tobie tym bardziej. Warto sie starać. Życzę powodzenia i przy okazji pozdrawiam Cię serdecznie!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group