1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak
basienia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16480

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-05, 23:41   Temat: Chłoniak
Moja siostra jest już po badaniu PET w Bydgoszczy i konsultacji z lekarzem prowadzącym ze Szczecina - jest wszystko dobrze :brav: :brav: :brav:
W Koszalinie czeka na konsultację z radiologiem w sprawie kwalifikacji do radioterapii.
Mam nadzieję, że choroba nigdy nie wróci i moja siostra będzie zdrowa.
  Temat: Chłoniak
basienia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16480

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-11-08, 23:15   Temat: Chłoniak
Moja siostra przez tydzień była na badaniach w szpitalu, została jej tam wykonana bronchoskopia, pobrano próbki do badania i nic niepokojącego nie wykryto. Lekarze uważają, że zostało źle wykonane zdjęcie z TK, ponieważ w płucach nie ma niczego niepokojącego, żadnych zmian...
Tu na forum przeczytałam, że czasami wyniki z bronchoskopii bywają mylne...
  Temat: Chłoniak
basienia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16480

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-10-22, 23:27   Temat: Chłoniak
Dopiero dzisiaj zostało odczytane badanie tomograficzne mojej siostry :-(
Niestety w płucach wykryto liczne niewielkie guzy o szklistej otoczce, lekarze nie wiedzą co to jest.
  Temat: Chłoniak
basienia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16480

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-09-21, 23:07   Temat: Chłoniak
Moja siostra wróciła dwa dni temu do domu i dzisiaj trafiła do szpitala, ze względu na b.złe wyniki.

Przeczytałam w jej karcie z wypisu ze szpitala w Szczecinie, że ostatnio otrzymywała:
R DHAP, Zofran, Metoclopramida, Kalipoz, Torecan, Ortanol, Milurit, Furosemid, Granocyte i płyny infuzyjne

Jest jej zimno, zauważyłam, że po tej ostatniej chemioterapii pokasłuje, ale na szczęście nie ma podwyższonej temperatury. Ogólnie samopoczucie ma b.dobre, nawet Pani Doktor ze szpitala w Koszalinie dziwiła się, że w takim stanie, ona tak szybko chodzi ;)
To właściwie bez znaczenia, ale zapomniałam Wam napisać, że mojej siostrze nie wypadły włosy, tylko się przerzedziły.

Szukałam w internecie wiadomości o r dhap, ale nie znalazłam zbyt dużo wiadomości. Czy to powszechny sposób leczenia chłoniaka?

[ Dodano: 2012-09-21, 23:09 ]
Przepraszam, jakbym jakiś lek przekręciła, ale ukradkiem spisałam na kolanie co też zawierał ostatni wypis.
Pozdrawiam
  Temat: Chłoniak
basienia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16480

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-09-17, 23:19   Temat: Chłoniak
Moja siostra jest już po ostatniej chemioterapii :-D Za 2,5tyg. tomografia.
Od połowy zeszłego tygodnia czekam na nią z utęsknieniem. Niestety nie wypuszczają jej ze szpitala, ponieważ ma problemy z nerkami :-(
Mam nadzieję, że jutro będzie miała lepsze wyniki i nerki będą lepiej pracować. :okok" :okok" :okok"
  Temat: Chłoniak
basienia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16480

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-09-05, 22:11   Temat: Chłoniak
Również pozdrawiam i dziękuję za odp.:-D
Moja siostra czuje się całkiem dobrze. Jutro powinna mieć ostatnią chemię, ale nie została przyjęta do szpitala, ponieważ nie ma miejsca. :|
  Temat: Chłoniak
basienia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16480

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-08-30, 23:21   Temat: Chłoniak
Dziękuję Wam bardzo, dzisiaj jest już zdecydowanie lepiej. Jeszcze jest problem z leukocytami, ale pozostałe parametry są całkiem dobre.

Moja siostra dostała "reprymendę" w Koszalinie, że nie ma przy sobie oznaczenia grupy krwi, że po chemioterapii powinna zawsze mieć je przy sobie.
Pewnie to podstawa, ale nawet o tym nie wiedziałyśmy, choć nie trudno byłoby się domyśleć, że taki dokument faktycznie jest potrzebny.
  Temat: Chłoniak
basienia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16480

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-08-29, 01:59   Temat: Chłoniak
Eh :cry: , po moją siostrę w poniedziałek przyjechało pogotowie i przebywa obecnie w izolatce.
Ma zerowy poziom leukocytów i w ogóle jakieś koszmarnie niskie parametry. Martwię się strasznie...
  Temat: Chłoniak
basienia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16480

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-08-16, 23:00   Temat: Chłoniak
U nas dzisiaj bardzo dobre wiadomości po badaniu tomograficznym :) guza w śródpiersiu prawie nie ma. Siostra nie ma już powiększonych węzłów chłonnych.
Zatrzymano ją na 5 chemię, którą obecnie przyjmuje, zostanie jeszcze tylko 6.
Później może radioterapia, ale konkretów nie znam.
  Temat: Chłoniak
basienia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16480

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-07-31, 01:51   Temat: Chłoniak
Cześć :)
Dzięki ogromne za kciuki :in_love:
Niestety moja siostra nie ma możliwości korzystania z internetu :uuu: .

Obecnie przebywa jeszcze w szpitalu i przeszła 4 chemię. Mam nadzieję, że szybko będzie mogła wrócić do domu. Po trzeciej czuła się naprawdę źle, ale teraz było "lepiej".
Podobno ma być sprawdzany efekt obecnego leczenia, za dwa tygodnie zaplanowane ma badanie tomograficzne, ponieważ tomograf chyba w tej chwili jest popsuty.
Później wyjazd do Bydgoszczy, tylko nie wiem jakie badanie ma być tam wykonane.

Czy to standardowa procedura w trakcie leczenia? Z tego co pamiętam zaplanowano 6 cykli w odstępach 28dniowych, a są w 21dniowych... Ja w żadnym wypadku nie kwestionuję sposobu leczenia tylko nadal nic nie wiemy czy jest lepiej czy gorzej, czy leczenie przynosi efekt... ech, powinnam nauczyć się cierpliwości i pokory...
  Temat: Chłoniak
basienia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16480

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-07-09, 23:10   Temat: Chłoniak
Szkoda, że moja siostra jest na bakier z internetem, może byłoby jej łatwiej...
Szpital działa na nią przygnębiająco i stresująco. Przeszła 3 chemię, nie czuje się dobrze, jest bardzo słaba. Dzisiaj podobno miała podawane sterydy, prawdopodobnie jutro czeka ją transfuzja, ponieważ ma złe wyniki.
Mam wrażenie, że inni pacjenci "straszą" ją. Ona oczywiście tego mi nie powiedziała, ale opowiada mi takie historie...
Tam-tam-taram dziękuję za słowa nadziei.
  Temat: Chłoniak
basienia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16480

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-07-08, 23:50   Temat: Chłoniak
Minia78, dziękuję bardzo :-D
  Temat: Chłoniak
basienia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16480

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-06-04, 00:35   Temat: Chłoniak
Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Muszę przekazać tę zasadę mojej siostrze
Finlandia napisał/a:

...zasada jest taka, by o wszystkie leki brane w czasie chemii pytać onkologa prowadzącego.
  Temat: Chłoniak
basienia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16480

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-06-03, 21:59   Temat: Chłoniak
Chciałabym zapytać czy po chemii na krwotoki z nosa można zażywać rutinoscorbin?
Moja siostra niedawno wyszła ze szpitala, a już 12.06.2012 czeka ją kolejna chemioterapia :-(
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, czy odstępy między chemioterapią liczy się od pierwszego dnia chemii czy od ostatniego?
  Temat: Chłoniak
basienia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16480

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-05-26, 00:11   Temat: Chłoniak
Witaj, bardzo dziękuję za odpowiedź :-D Mam nadzieję, że u Ciebie sytuacja z tym cholernikiem chłoniakiem opanowana.
kobiecinka napisał/a:
Hej! Ja też choruję na chłoniaka z dużych komórek B ale w czasie chemii nie musiałam leżeć w szpitalu, jeździłam na odział co 3 tygodnie, dostawałam kroplówki i po kilku godzinach wychodziłam do domu.
Moja siostra od czwartku przez całą dobę miała wlew jednej chemii i jeśli ją dobrze zrozumiałam taki cykl ma być powtarzany do niedzieli z innymi chemiami :?ale?:
Przepraszam, że piszę tak chaotycznie, ale dysponuję szczątkami informacji, którymi niechętnie dzieli się ze mną siostra :-(
U mojej siostry chłoniak jest b.agresywny, rozwijał się błyskawicznie :cry: , może dlatego dostaje jakąś mocną chemię.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group