1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mówienie choremu prawdy
basiek500

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 46663

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2015-06-09, 15:44   Temat: Mówienie choremu prawdy
Witam zawsze trzeba walczyć !!!! Mój tato do końca nie wiedział co sie dzieje. Ale gdy nie wracał do sił sam zaczoł sie domyślać . To jest trudna decyzja-powiedziec czy nie powiedziec. Reakcja chorego na taką prawdę jest ogromnym szokiem dla wszystkich. Ale gdy jest się razem w tych momentach czuje sie siłę mimo że koniec jest wiadomy.


"koniec prawie zawsze jest początkiem"
  Temat: Nowotwór jelita grubego
basiek500

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 10597

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2015-06-09, 15:39   Temat: Nowotwór jelita grubego
Witam chciałam podziękować tym którzy mnie tutaj wspierali i doradzali . Tata zmarł 14 stycznia :cry: Hospicjum bardzo pomaga. Oczywiście wszystko zależy na jakiego lekarza i pielęgniarkę trafimy. Jeszcze raz bardzo dziękuje za udzielone odpowiedzi.
  Temat: Nowotwór jelita grubego
basiek500

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 10597

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2015-01-11, 23:30   Temat: Nowotwór jelita grubego
witam zwracam sie z zapytaniem bo tata od kilku dni gdy tylko zamyka oczy strasznie wyje.........okropne uczucie. Nie wiem czy go cos boli czy ma jakies omamy?
  Temat: Nowotwór jelita grubego
basiek500

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 10597

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2015-01-02, 02:18   Temat: Nowotwór jelita grubego
ileene napisał/a:
Macie przecież wynik badania histopatologicznego, a to już jest potwierdzenie.


Witam lekarz się uparł ze ma być potwierdzenie od onkologa o zaprzestaniu leczenia. Prosiłam.... powiedzialam ze doniosę ten papierek od onkologa w ciągu kilku dni ale nic to nie dało.
  Temat: Nowotwór jelita grubego
basiek500

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 10597

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2015-01-01, 12:36   Temat: Nowotwór jelita grubego
Ptaszenio napisał/a:
Basiek,
lekarzem prowadzącym Twojego taty NIE JEST onkolog? Poproś lekarza POZ, aby na piśmie odmówił wystawienia skierowania do hospicjum. Z pieczątką. Zaraz się okaże, że skierowanie masz w kieszeni.


witam...podziałało mam skierowanie ale pojawił się kolejny problem . Z dokumentacji taty choroby mam wypis ze szpitala naszego miejscowego do którego tato trafił za pierwszym razem, mam wypis ze szpitala w którym tacie wyłoniono stomię oraz wynik badania hist. Brakuje mi potwierdzenia od specjalisty że tata ma nowotwór złośliwy i kwalifikuje się do HD. Nasza wizyta u onkologa odbyła w klinice chemioterapii ale pani doktor nie dała nam żadnego dokumentu świadczącego o tym iż tato ma chorobę nowotworową. Mimo iż to ona sama zadeklarowała HD. Sprawa staneła w miejscu . Tato słabnie w oczach. Nie chodzi już od 5 dni.
  Temat: Nowotwór jelita grubego
basiek500

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 10597

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-12-28, 14:58   Temat: Nowotwór jelita grubego
Ptaszenio napisał/a:
Basiek,
lekarzem prowadzącym Twojego taty NIE JEST onkolog? Poproś lekarza POZ, aby na piśmie odmówił wystawienia skierowania do hospicjum. Z pieczatką. Zaraz się okaże, że skierowanie masz w kieszeni.


Dziekuje za podpowiedzi. Jutro sie do niego wybiore. Raz jeszcze.

[ Dodano: 2014-12-28, 15:04 ]
marzena66 napisał/a:
Tak jak napisała Ptaszenio, poproś o odmowę na piśmie. To jest przykre, że czasami musimy walczyć z biurokracją zamiast poświęcić ten czas osobie bliskiej. Ja niestety musiałam też skorzystać z takiego sposobu negocjacji, raz jak karetka odmówiła pomocy i raz SOR. Walczysz o osobę najbliższą i nie dawaj się zbyć, tym bardziej, że lekarz z przychodni ma obowiązek wypisać skierowanie.

Co do wątroby to niestety żółtaczka powoduje zatrucie organizmu i może doprowadzić do śpiączki, na pewno pacjent jest bardzo osłabiony, bez sił, apetytu i tato przez wzrost bilirubiny też słabnie plus oczywiście przerzuty na wątrobie.

Dużo siły życzę.


Masz racje z tą biurokracją.... od momentu jak się dowiedziałam co dolega tacie biegam od lekarza do lekarza ..... jak narazie tato je...mało ale je ...juz mu niczego nie odmawiam :cry:
Tato jest słaby....boi sie ze jak wstanie to sie przewróci.....jesteśmy przy nim 24 na dobe.
  Temat: Nowotwór jelita grubego
basiek500

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 10597

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-12-28, 11:15   Temat: Nowotwór jelita grubego
Jolana napisał/a:
Podstawą przyjęcia do HD jest przede wszystkim dokumentacja chorego dotycząca informacji rozpoznania, przebiegu choroby, zastosowanego leczenia oraz informacja o zakończaniu leczenie onkologicznego.
I na tej podstawie lekarz rodzinny może dać skierowanie do hospicjum...


Witam kontaktowałam sie z Panią która pracuje w HD...powiedzialam jakie dokumenty mam na chwilę obecną .... z informacji jakie uzyskałam powiedziała ze skierowanie moze wypisac lekarz pierwszego kontaktu.

[ Dodano: 2014-12-28, 11:20 ]
marzena66 napisał/a:
Basiek mając komplet dokumentacji szpitalnej i informacje o chorobie nowotworowej, poszłam do lekarza rodzinnego i nawet nie musiałam o nic prosić, lekarz od razu wypisał skierowanie do HD, bo sam powiedział, że nie pomoże w razie bólu.

Piszesz, że tato staje się żółty, skóra, gałki oczne, trzeba by było sprawdzić bilirubinę, profil wątrobowy (badanie z krwi) bo wygląda na żółtaczkę, może coś z wątrobą się dzieje złego.

Pozdrawiam


Witam..... lekarz prowadzący chorobę taty (lekarz pierwszego kontaktu) nie wypisał skierowania....usłyszałam ze musi to zrobic najlepiej onkolog. Pani onkolog znów mówi ze moze skierowanie wypisac lekarz pierwszego kontaktu. Kółko sie zamyka a ja nie wiem juz co robic.

Tato robi się żółty bo ma mnogie zmiany na wątrobie...choroba postępuje...on nie zdaje sobie z tego sprawy bo nie wie w jak poważnym stanie zaawansowanym choroby sie znajduje. Powiedzialam mu tylko ze nowotwór dał przerzut na wątrobę i trzeba sie nią zająć ale musi nabrac sił na chemię. A z dnia na dzien jest coraz słabszy..od wczoraj nie wstaje bo sie boi ..... nie ma sił.
  Temat: Nowotwór jelita grubego
basiek500

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 10597

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-12-25, 15:39   Temat: Nowotwór jelita grubego
Ptaszenio napisał/a:
Basiek,
kto Ci powiedział, że skierowanie może wypisać tylko onkolog? Masz wypis ze szpitala? Skierowanie może wypisać lekarz POZ.



byłam z tatą na prywatnej wizycie u Pani onkolog dokładnie w Łodzi. Poradziła HD i powiedziala ze po skierowanie mam zgłosic sie do lekarza pierwszego kontaktu. Tak tez zrobilam , udalam sie do Pani doktor pierwszego kontaktu taty ale powiedziala ze ona nie moze wypisac takiego skierowania . Musi to zrobic lekarz prowadzący. Na chwilę obecną z dokumentów taty mam wypis ze szpitala naszego miejscowego do którego tato trafił za pierwszym razem, kolejno mam wypis ze szpitala w którym wyłoniono tacie stomię oraz wynik badania histopatologicznego . Z tego co Pani doktor powiedziała brakuje nam potwierdzenia rozpoznania choroby. Mam wypis ze szpitala w Łodzi plac Hallera w ktorym tatao miał wyłonioną stomię.
  Temat: Nowotwór jelita grubego
basiek500

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 10597

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-12-24, 19:44   Temat: Nowotwór jelita grubego
marzena66 napisał/a:
Basiek rozważ na poważnie i jak najszybciej pomoc hospicjum. Pomogą Tobie i Twojemu tacie. W niektórych hospicjach są kolejki i czeka się długo na pierwszą wizytę więc im wcześniej zapiszesz tym szybciej tą pomoc otrzymasz.

Pozdrawiam

Witam tata ma zarezerwowaną kolejkę w HD. Teraz czeka mnie papierkowa robota. Musze isc do onkologa po skierowanie bo sie okazało ze pani onkolog nie zna przepisów i skierowanie moze wypisac tylko ona. Zauwazylam dzis ze stał sie bardziej żółty ...szczególnie na twarzy no i gałki oczne tez ma zółtawe. Zaodczuwac bół w ramieniu , pod łopatka. Chyba oszaleje
  Temat: Nowotwór jelita grubego
basiek500

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 10597

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-12-23, 09:01   Temat: Nowotwór jelita grubego
JustynaS1975 napisał/a:
HD - hospicjum domowe


Pani doktor wspomniała o domowym hospicjum.
Dziekuje za odpowiedź
  Temat: Nowotwór jelita grubego
basiek500

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 10597

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-12-23, 08:31   Temat: Nowotwór jelita grubego
dziękuje za odpowiedź. Nie chce czekac i patrzec jak z dnia na dzien taty stan sie pogarsza. Wolałabym by znalazł sie w szpitalu pod opieką.

[ Dodano: 2014-12-23, 08:31 ]
ileene napisał/a:
(...)
Zapiszcie Tatę do HD.
(...).



Witam co oznacza skrót HD ???

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2014-12-23, 08:42 ]
Nie ma potrzeby cytowania całych postów.
  Temat: Nowotwór jelita grubego
basiek500

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 10597

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-12-22, 20:39   Temat: Nowotwór jelita grubego
Witam szukam pomocy wszędzie znaalzłam to forum i zwracam sie z problemem który dopadl nas we wrześniu.

Mój tata ma 63 lata od połowy wrzesnia zaczoł tracić na wadze. Pani doktor skierowała tatę na oddział chorób wewnętrznych do naszego miejscowego szpitala gdyz stwierdziła ze moze byc 100 przyczyn stanu zdrowia w którym był tata.
W szpitalu pobrano krew do badan zrobiono TK oraz CT, kolonoskopii nie wykonano z powodów technicznych. W wypisie przeczytałam GUZ JAMY BRZUSZNEJ Z PRZERZUTAMI DO WĄTROBY. Jelito (esica) zwężona na odcinku 9cm o 2,5mm. To było jak wyrok.

Pojechalismy do innego szpitala na kolonoskopie ale tez nas odesłano z kwitkiem. Badanie mozliwe po nowym roku.Znalazłam prywatną przychodnie (Łódź) tam Pani doktor zrobiła rektoskopie i pobrała wycinki do badania hist. To był wtorek 2 listopad, Pani doktor skierowała tate do szpitala z wyznaczonym dniem niedzielą 7 listopad. Tata został przyjęty na oddział. W poniedziałek trafił na stół operacyjny w wypisie ze szpitala przeczytałam ze przypadek uznano za nieoperacyjny. Wyłoniono stomię dwulufową na poprzecznicy. Mnogie zmiany na wątrobie, zrakowacenie otrzewnej, wodobrzusze, naciekjący pęcherz moczowy. Badanie hist. G2 .

Tata schudł 15kg. Dzis 22 grudnia bylismy umówieni na wizytę u onkologa. Pani doktor powiedziała ze tata jest za słaby na chemioterapię i to mogłoby go wykończyć. Dała mu 3-4 miesiące życia. No chyba ze cudem przybierze na wadze i nabierze sił to wtedy mamy sie zgłosić.

Nie wiem co mam robic, taka bezradnosc jest wykańczająca. Czy naprawde mam czekac na koniec? Czy skonsultowac przypadek taty z innym lekarzem onkologiem?
POMOCY

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-12-22, 22:12 ]
Będziemy wdzięczni za stosowanie akapitów.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group