1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
bartek245

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9745

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-07-26, 22:51   Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
Bardzo dziękuję
  Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
bartek245

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9745

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-07-26, 20:46   Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
Bardzo dziękuję,
więc TK było robione w innym szpitalu jak poprzednio w pierwszej wersji miałem więc robione na najnowszym sprzęcie a jak do czego doszło to badanie przeprowadzono mi na starym tomografie. W dodatku nawet jest napisane w opisie iż zrobione z kontrastem i bez . Pani Pielęgniarka podała mi kontrast do żyły a przed podaniem prosiłem aby uważała bo mam słabe żyły i potrafią mi pęknąć. W trakcie badania w tunelu poczułem ogromny ból ręki i nacisnąłem alarm , ręka zaczęła mi sztywnieć natychmiast podano mi zastrzyk i na rękę wylano ampułki z adrenaliną i cała rękę zabandażowano. Do dzisiaj czuje ból ręki.I dlatego mam wykonane badanie częściowo z kontrastem i bez. Hm, czyli może być różnie chyba przerzut z tarczycy można wykluczyć ponieważ TG jest w normie, natomiast nie rozumiem czy w pierwszym badaniu mleczna szyba to był guz ? czy zaczątek guza który teraz się teraz w niego przekształcił? czyli rozumiem że teraz ważne następne 6 miesięcy czekania? Czyli rozumiem że jeżeli by rósł to mógłby być guz pierwotny? Chcę zadzwonić do Pani doktor która opisywała mi wyniki aby powiedzieć o tarczycy i poprzednich wynikach no i oczywiście muszę pójść do Pana doktora torakochirurga , który mnie na to badanie skierował.
Mam jeszcze pytanie czy taki guz może zniknąć samoistnie? , nadmienię iż prowadzę zdrowy tryb życia i nie palę papierosów i nigdy nie paliłem.
pozdrawiam i dziękuję bardzo.
  Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
bartek245

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9745

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-07-26, 19:21   Temat: badania tk po 4 miesiacach -wyniki rak tarczycy guzek na płu
Witam,
Zrobiłem badanie TK zgodnie z zaleceniem po 4 miesiącach. Jak byłem na badaniu to chciałem dać opis i wszelka dokumentacje z poprzedniego badania lecz osoba robiąca badanie stwierdziła iż to niepotrzebne. Pani doktor opisująca nadmieniła iż badanie zrobione bez wcześniejszych wyników porównawczych. poniżej przedstawiam opis z pierwszego badania oraz poniżej z drugiego , oddzielam je datami w celu łatwiejszego odróżnienia.
Proszę o opinię z dalej , zapisałem się znowu do torakochirurga co jeszcze mogę zrobić?
o to wyniki
1/o to wyniki badań - to jest wynik z marca 2013
w segm. 6 płuca lewego widoczny jest regularny, ostro odgraniczony, krągły obszar gorszej powietrzności
o typie mlecznej szyby wlk. 10 mm możliwe że tworzący się guzek o charakterze wtórnym do konsultacji klinicznej.
Poza pola płucne bez innych zmian zagęszczeń miąższowych.
W polu sródpiersia bez ewidentnych powiększonych węzłów chłonnych.
Objęte badaniem pole nadbrzusze bez uchwytnych zmian.

2/ badanie z lipca 2013
Jamy opłucnowe wolne, w seg. 6 lewego płuca widoczny słabo wysycony, głatkokonturowany, nielity guzek wielkości 7mm. Poza tym płuca bez zmian ogniskowych i zagęszczeń, prawidłowo powietrzne. Drzewo oskrzelowe drożne. W śródpiersiu ani we wnękach nie ma powiększonych węzłów chłonnych. Nadnercza kształtne. Struktury kostne bez cech destrukcji.
Wniosek. Nielity guzek lewego płuca do kontrolnego badania TK za 6 miesięcy.

Pani doktor nie wie o moim przebytym nowotworze tarczycy.

Nie rozumiem czy wcześniej był tworzący się guz czy guz o wlk. 10mm a teraz 7mm co o tym myśleć i dalej robić ? jaką jeszcze diagnostykę zrobić?
  Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
bartek245

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9745

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-01, 15:47   Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
spytam jeszcze czy lekarz powiedział jak długo te badania kontrolne będą przeprowadzane?
ale trzymam kciuki za Ciebie bo rozumiem co człowiek czuje i życzę wszystkiego najlepszego.
Najmniejsze coś nie tak i alarm, stres i złe myśli ogólnie przewrażliwienie. A raka tarczycy miałem 1mm czyli malutki i powiedziano mi że wycinamy i zapominamy po sprawie że pewnie nawet jodowanie nie będzie potrzebne a w sumie byłam 2 razy i badania kontrolne mam co pół roku.
  Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
bartek245

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9745

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-01, 15:17   Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
Tak, stres jest ogromny, bo zawsze najgorsze jest czekanie i człowiek praktycznie jest bezradny, chciałem skierowanie na badanie PET, lecz pan doktor mówił że nie ma na razie takiej potrzeby.
Mam pytanie do myszki jak dawno te 14 miesięcy temu było, czyli jak długo tego guza masz?
Mam też skierowanie do pulmonologa ale po wizycie u torakochirurga nie wiem czy skorzystać.
  Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
bartek245

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9745

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-01, 10:46   Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
Tak zgadza się, Pan doktor stwierdził to na podstawie tych badań, które posiadam w tej chwili, ale chodzi mi o to że z rozmowy wynika iż guzek jest za mały żeby cokolwiek stwierdzić i trzeba czekać na następne badania i wtedy stwierdzić czy rośnie czy nie. Ale nie chciałbym aby później okazało się że tempo wzrostu jest szybkie i potem sprawa się bardziej skomplikuje.
Od momentu pierwszego badania TK następne badanie będzie po pół roku. Czy to nie za duża odległość czasowa? Chciałbym też dowiedzieć że w razie czego jakimi metodami jest usuwany taki guzek ? oraz czy robić co jakiś czas jakieś badania np. krwi pod konkretnym kierunkiem?
  Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
bartek245

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9745

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-04-30, 23:34   Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
Dzień Dobry,
więc byłem w swoim mieście u torakochirurga który stwierdził iż jest to guzek 1cm suchy, zamknięty nie wiem czy dobrze to opisuję ale wydaje mi się że tak powiedział i zalecił mi za 3 miesiące powtórzyć TK , powiedział że wtedy podejmie dalszą decyzję co dalej. Nie wiem czy mam jeszcze pójść do pulmonologa, co jeszcze zrobić czy jakieś badania ? Zrobiłem badanie krwi tg wynik w normie 14, aby wykluczyć przerzuty z tarczycy. Czy ten guz na płucach to może być pierwotny. 3 miesiące to bardzo długo, bardzo się tą sytuacją denerwuję. co jeszcze mogę zrobić aby czegoś nie przeoczyć? Co zrobić gdy za 3 miesiące okaże się że to nowotwór płuc jak wtedy szybko działać bo czas chyba odgrywa tu dużą rolę. Jestem tą całą sytuacją przygnębiony bo czekanie w niepewności to okropne a chciałbym sobie pomóc tylko teraz sam nie wiem jak.
  Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
bartek245

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9745

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-04-02, 20:18   Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
czyli dalsze badania do wyjaśnienia sprawy do końca i upewnienia się hm, czyli jeżeli wyniki oglądał torakochirurg to teraz udać się do pulmonologa? Bo jeżeli chodzi o tarczyca to chyba Tg ma duże znaczenie.
  Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
bartek245

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9745

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-04-02, 18:18   Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
Witam,
zrobiłem tak jak poradził Gazda za co bardzo dziękuję , wysłałem TK klatki piersiowej, rtg klatki piersiowej , wypisy ze szpitala, ostatnie badania krwi. Odpowiedź była krótka że na podstawie dostarczonych dokumentów nie stwierdza się przerzutów z tarczycy ani objaw choroby nowotworowej. Wiadomość cudowna, lecz czy dalej mam drążyć temat. Mój lekarz ma podjąć decyzję czy robić biopsje, czy PET, lub inne rozwiązanie ? To co to może być na moim płucu i jak to kontrolować ?
  Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
bartek245

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9745

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-03-20, 09:00   Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
Dobrze, to najlepsze rozwiązanie, muszę zająć się natychmiast , aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

[ Dodano: 2013-03-20, 17:47 ]
Może zrobiłbym sobie badanie PET całego ciała? To badanie na wykrycie raka, bo jeżeli są zmiany na płucach to może się rozsiał w innych miejscach. Kto może wypisać skierowanie na takie badanie?
  Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
bartek245

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9745

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-03-19, 22:16   Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
A jeszcze spytam , czy wykonać badanie np.markery albo inne żeby zebrać jak najwięcej informacji? Ostatnio robiłem badanie krwi i wszystkie były w normie. A nowotwór brodawkowaty tarczycy miałem 1mm i było to 2009 roku , robiono mi rtg klatki przy wyjściu ze szpitala i miałem się pojawić za 5 lat a było to w 2011. Pojechałem i wszystko było w porządku.jodowanie miałem 2 razy , po operacji i następne po pół roku.
  Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
bartek245

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9745

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-03-19, 19:04   Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
Bardzo dziękuję za udzielenie mi informacji, chyba wiadomości nie są dobre. Jestem z trójmiasta , czy można np. odbyć taka konsultację na odległość , na stronie szpitala w zakopanym znalazłem opcję ives system /ale to chyba konsultacje miedzy szpitalami/.
Gdyby potwierdziły się złe informacje jaka jest dalej procedura leczenia i rokowania.
  Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
bartek245

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9745

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-03-19, 15:02   Temat: Przebyty rak tarczycy; guzek w płucu
Witam proszę o opinie na temat wyników TK płuc.

Jestem po nowotworze tarczycy w 2009 i teraz robiłem TK płuc.
Czy wyniki są niepokojące jakie są możliwości diagnozy, czy i jakie leczenie.
Mam napisane konsultacja kliniczna - na czym to polega.
Jestem pod opieką endokrynologa a teraz z tymi badaniem gdzie mam się udać.
Czy to może być coś poważnego.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Bartek.

o to wyniki badań
w segm. 6 płuca lewego widoczny jest regularny, ostro odgraniczony, krągły obszar gorszej powietrzności
o typie mlecznej szyby wlk. 10 mm możliwe że tworzacy się guzek o charakterze wtórnym do konsultacji klinicznej.
Poza pola płucne bez innych zmiani zagęszczeń miąższowych.
W polu sródpiersia bez ewidentych powiekszonychwęzłow chłonnych.
Objęte badaniem pole nadbrzuszbez uchwytnych zmian.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group