1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz szyi - rak płaskonabłonkowy
balbina007

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 30643

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-10-08, 12:52   Temat: Guz szyi - rak płaskonabłonkowy
Witam serdecznie,

Mama jest po badaniu PET - nie znaleźli ogniska pierwotnego , czy to normalne?
Poza tym była przebadana ginekologiczne i też wszystko ok.

Od jutra ma 20 naświetlań a po tym ma mieć chemię

Czy często się zdarza , ze PET nie wykrywa "ognisk zapalnych"

pozdrawiam
Balbina
  Temat: Guz szyi - rak płaskonabłonkowy
balbina007

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 30643

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-09-30, 21:10   Temat: Guz szyi - rak płaskonabłonkowy
Witam ponownie,

Jednak nie zrobili jeszcze naświetlań , p. doktor zleciła PET-a, chcą znaleźć pierwotne źródło .
Teściowa odniosła wrażenie , że. doktor nie pasowało coś w postępowaniu lekarzy przeprowadzających zabieg .... ale niestety nie wiemy co.

Widzę , że mama jest słaba , boli ją tył głowy, jakby miała zdrętwiały kark, dopada ją huśtawka nastrojów ale podchodzi do wszystkiego optymistycznie

Zastanawia wie mnie to , że skoro lekarze pierwotnie powiedzieli, ze nie można czekać na naświetlania 3 tygodnie , czemu teraz lekarze z RCO jednak przesuwają to w czasie (PET będzie za tydzień) ?

Nigdzie nie ma póki co informacji czy naświetlania mają być radykalne czy paliatywne, najprawdopodobniej będzie włączona chemia a naświetlania będą na obie strony szyi.

Pozostaje tylko czekać, dziękuję Wam za wszystkie informacje i komentarze
pozdrawiam
  Temat: Guz szyi - rak płaskonabłonkowy
balbina007

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 30643

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-09-27, 20:38   Temat: Guz szyi - rak płaskonabłonkowy
Przeczytałam załączone przez DumSpiro-Spero linki, dziękuję .... niestety nie wygląda to dobrze... czekamy do czwartku ...

Mam jeszcze kilka pytań .
Jakie są rokowania przy takim zaawansowaniu nowotworu? Czy zakładając paliatywną radioterapię można spodziewa się remisji ?

Czy możliwe ,że mimo stwierdzenia w badaniu laryngologicznym, że część krtaniowa-gardłowa jest w porządku jednak coś może siać ?

Czy w tego rodzaju przypadkach przerzuty dalekie są częste?

pozdrawiam ciepło i dziękuję za pomoc
  Temat: Guz szyi - rak płaskonabłonkowy
balbina007

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 30643

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-09-24, 22:37   Temat: Guz szyi - rak płaskonabłonkowy
Dziękuję Wam wszystkim za odzew bardzo mi to rozjaśniło sytuację.

Faktycznie TK nie zrobiono co wydawało mi się bardzo dziwne.
Mama trafiła na laryngologie z tym torbielem, przy okazji znaleźli coś na krtani , pobrano wycinek do badania i wynik był ok .... odetchnęliśmy w tym momencie z ulgą, został "tylko torbiel" ... a tu taka "niespodzianka"

Zrobili jeszcze usg brzucha, wszystko ok i żadnych innych badań nie robili, przy mamie były moje szwagierki więc się "nie wtrącałam", raczej powinno się wierzyć w to co robią lekarze .... ale czytałam , drążyłam i wydawało mi się naprawdę niedopuszczalne , że nie zrobili tomografu

To zabieram się za czytanie podanych linków.

Trzymam kciuki za wszystkich walczących z tym paskudztwem
  Temat: Guz szyi - rak płaskonabłonkowy
balbina007

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 30643

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-09-24, 14:47   Temat: Guz szyi - rak płaskonabłonkowy
Tak myślałam ... nikt nam nie powiedział jaki to ma być rodzaj, jesteśmy przekonani (może niesłusznie), że ich celem ma być zlikwidowanie tego paskudztwa ... czy jest to możliwe przy tym rodzaju raka i zaawansowaniu choroby, czy na podstawie tych wyników , które są można stwierdzić co innego?

Czy można zrobić coś poza radioterapią ? Czy chemia jest skuteczniejsza w takich przypadkach ?
  Temat: Guz szyi - rak płaskonabłonkowy
balbina007

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 30643

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-09-24, 11:38   Temat: Guz szyi - rak płaskonabłonkowy
Niestety nie wiem ile tych naświetlań i jakie :-( , dopiero w czwartek określą to w RCO , niby będą decydowali na bieżąco.

A czym dokładnie różnią się radykalne od paliatywnych ?
  Temat: Guz szyi - rak płaskonabłonkowy
balbina007

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 30643

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-09-23, 20:52   Temat: Guz szyi - rak płaskonabłonkowy
DumSpiro-Spero nie chciałam nikogo stawiać w niekomfortowej sytuacji, przepraszam.

Chodzi mi rzetelne, szczere , merytoryczne informacje tj. rokowania, metody leczenia, czego możemy się spodziewać, czy radioterapia w takich przypadkach jest skuteczna itp.

Zabieg miał miejsce 9 września .

Naświetlania zaczynają się w przyszły czwartek, interweniował lekarz operujący (nawet nie musieliśmy go o to prosić)

Mama trochę "siadła psychicznie", do tej pory trzymała się dzielnie, to przyspieszenie radioterapii ją podłamało ale wierzy , że radioterapia pomoże (Jej brat miała raka wargi 14 lat temu i do tej pory wszystko jest w porządku)

z góry dziękuję za komentarze i jeszcze raz przepraszam za chaotyczny przekaz w poprzednim poście
  Temat: Guz szyi - rak płaskonabłonkowy
balbina007

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 30643

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-09-22, 22:33   Temat: Guz szyi - rak płaskonabłonkowy
Witam serdecznie,

U mamy mojego męża zdiagnozowano nowotwór szyi.
Wszystko potoczyło się w szybkim tempie, wyczuła na szyi małe zgrubienie, od razu poszła do lekarza, stwierdzono, że jest to torbiel.
Po ok. miesiącu była operowa i podczas zabiegu stwierdzono, że pod torbielą jest rak.

Niestety nie udało się go osunąć operacyjnie więc zalecono radioterapię.
Naświetlania maja się zacząć za 3 tygodnie w RCO w Bydgoszczy,
okazuje się jednak (wg lekarza prowadzącego z innego szpitala), ze za 3 tygodnie może być już za późno ponieważ guz rośnie i mama może się udusić.
Szpital kierujący na radioterapie będzie się starał przyspieszyć sprawę , ja zastanawiam się co jeszcze możemy zrobić by na własną rękę przyspieszyć zabiegi.
Może ktoś zna jakiegoś lekarza pracującego w RCO , który przyjmuje prywatnie?
Czy jest sens działania na własną rękę ? Czy trzeba liczy na rozsądek lekarzy z RCO?

Poniżej postaram się jak najdokładniej przepisać wynik badania histopatologicznego i opis przeprowadzonego zabiegu.
Bardzo proszę o radę, informacje jakie są rokowania w takich przypadkach, czy jest jeszcze coś oprócz naświetlań co mogłoby pomóc mamie?

Wycięcie guza szyi - strona lewa - zabieg o charakterze nieradykalnym

W zn. ogólnym wykonano cięcie skórne wzdłuż przedniego brzegu mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego strona lewa.
Po odpreparowaniu tkanek podskórnych, stwierdzono guz zrośnięty z żyłą szyjną wewnętrzną, poniżej dojścia żyły twarzowej
(w trakcie preparowania żyły szyjnej - guz uległ pęknięciu - wyciekła niewielka ilość płynu surowiczego, wnętrze guza - duży rozpad)
Po odpreparowaniu żyły szyjnej wewnętrznej stwierdzono naciek na tętnicę szyjna wspólna lewą i dół nadobojczykowy lewy,
wykonano badanie hist-pat śródoperacyjne - uzyskując wynik: rak płaskonabłonkowy.
Ze względu na stopień zaawansowania nowotworu zmniejszono masę guza pozostawiając naciek w dole nadobojczykowym lewym i naciek obejmujący tętnicę szyjną wspólną.
Usunięto węzeł chłonny z pola szyjnego lewego III - o wymiarze do 3 cm.
Materiał wysłano na badanie hist-pat.
Dren Redona pod mięsień MOS strona lewa. Szycie.Opatrunek

Wynik:
Szyja
INTRA: Utkanie limfatyczneoraz fragmenty nabłonka paraepidermoidaalnego
POINTROWE:Infiltratio carcinomatosa - Carcinoma planoepitheliale G2
Wyciek z guza
INTRA : Carcinoma planoepitheliale.
POINTROWE: Infiltratio carcinomatosa - Carcinoma planoepitheliale G2
Procedury:
Y90.901X4
Y90.903X2

DRUGI WYNIK
1.Szyja
Infiltratio carcinomatosa - Carcinoma planoepitheliale G2
2. Węzeł chłonny szi
Infiltratio carcinomatosa lymphonodularis - carcinoma planoepithelaile
Procedury
Y90.901X2

Bardzo prosze o komentarz i rady, szukanie w Google jest mało owocne , same czarne scenariusze,
wiem , że nie można się oszukiwać ale przecież nadzieja ....

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group