1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy proszę o rady i pomoc
bajkaa

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 13138

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-11-08, 12:53   Temat: Czerniak złośliwy proszę o rady i pomoc
gosiaaa85,
rozumiem Twoje stanowisko, bo u mnie też w sumie tak było. Po operacji nic mi nie zaproponowano, no może radioterapię, ale tak trochę na odczepnego. Gdybym wtedy na to przystała, to też jeździłabym co 3 miesiące na badania, uspokojona, że jest OK, bo wyniki są dobre.

Ale ja nie zaufałam, bo opierając się na wielu źródłach i wypowiedziach zaangażowanych w ten proces ludzi (lekarzy i pacjentów) zauważyłam, że czerniaki w wysokim stopniu zaawansowania są bardzo groźne. "Maskują się" przez pierwszy okres 1 - 3 lat, a potem.... nagle BUCH! i rozsiew!!
Tak wiele takich historii, jakże często zakończonych zgonem pacjenta usłyszałam, z ust osób, których bliscy odeszli, takich, albo oo tych, z którymi leżałam w szpitalu, a oni właśnie wrócili po 3 latach z przerzutem, a niby byli wyleczeni. Bo wyniki były dobre.
Dlatego ja nie odpuściłam, bo nie chcę czekać na rozsiew..... Nie oznacza to, że mam dzięki temu gwarancję, że nie będzie przerzutów. Oznacza to tylko to, że mam w sobie wolę walki, odpowiedzialnej i poważnej. Póki co.
I powtarzam - NIE PODDAWAJ SIĘ.
Choroba nowotworowa niszczy nie tylko ciało, ale przede wszystkim duszę. A bez niej ciało samo sobie nie poradzi...
Nic więcej nie umiem poradzić. Poza tym, że siedziałabym wciąż w necie, szukałabym maili i kontaktów do każdych możliwych ośrodków onkologicznych, i wysyłała dziesiątki maili z zapytaniami, czy można mi pomóc....
  Temat: Czerniak złośliwy proszę o rady i pomoc
bajkaa

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 13138

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-11-08, 11:24   Temat: Czerniak złośliwy proszę o rady i pomoc
gosiaaa85,
ja jestem właśnie poddawana immunoterapii, mam czerniaka Clark III z naciekiem 4,5 mm. Ale ja jestem dopiero 5 miesięcy po diagnozie, czerniak jeszcze się nie rozprzestrzenił. Gdyby Twoja mama zgłosiła się zanim doszło do tak licznych przerzutów.... na pewno byłaby szansa na immunoterapię.

Ale nie poddawajcie się proszę !
Ja na Twoim miejscu szukałabym dalej, poza Polską, w którymś z ośrodków europejskich.
Z immunoterapią jest tak, że ona działa dość wolno, pierwsza odpowiedź chorego na leczenie jest po 2 -3 miesiącach. Pacjent musi być silny by to przetrwać.... Ona działa inaczej niż chemia/radio, zatem inny jest system kwalifikacji do niej. Ale próbuj, szukaj, konsultuj mamę gdzie się da. Każdy pacjent musi mieć prawo de leczenia, ale czasami trzeba sobie trochę pomóc.
Zwróć się do europejskich ośrodków onkologicznych, może coś się znajdzie. Walcz, dla Mamy i dla siebie....
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group