1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
babinka

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 35770

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-03-16, 21:18   Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
Kochani , przegapiłam Twój post Mężu , myślałam o Was ,byłam ciekawa co u Was ,a tu proszę wynik bad. PET jest i na chwilę obecną jednoznaczny ,czyli ok. :) !
Każdy z nas "naznaczony" tą chorobą nie będzie nigdy zdrowy ,tylko w remisji .
Kontrolne badania są już na zawsze wpisane w nasze życie , trzymajcie się tego .
Cieszcie się tym co teraz :) organizm ludzki ,płata wiele figli ,wiem coś o tym bo pod koniec roku ,moje wyniki krwi były na granicy ( moja interpretacja) i już myślałam ,że wznowa, ale .. PET wykluczył powrót choroby ,i na razie przyjmuję to do wiadomości z wielką ulgą :) ( co nie znaczy ,że się nie denerwuję ,nawet Miśka W. prosiłam o interpretacje ostatnich badań ) .
Kontrola u Hematologa jak najbardziej wskazana i pewnie lekarz będzie Żonę kierował na odpowiednie badania i "trzymał rękę na pulsie",nie wiem,czy Żona nie powinna przyjmować specjalistycznego leku co 2 m-ce ,przeciw wznowie (pewnie Misiek W Was" pouczył " i podpowiedział )
Pozdrawiam Was i dzieciaczki b. serdecznie ,życząc wszystkiego dobrego :)
  Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
babinka

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 35770

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-12-03, 19:33   Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
:) Cieszę się z Wami ,że leczenie przynosi pozytywne rezultaty ,oby tak dalej :) . Pozdrawiam :)
  Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
babinka

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 35770

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-10-19, 08:00   Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
Wszystkiego dobrego życzę , pozdrawiam cieplutko :)
  Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
babinka

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 35770

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-10-08, 19:05   Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
Uff ulżyło mi , bo już myślałam,że coś Ci się porobiło i nie jesteś sobą :) Bużka :)
  Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
babinka

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 35770

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-10-08, 18:21   Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
Fakt dla każdej kobietki ,utrata włosów jest wstrząsem,ale ..,raz,że dostępne są chusteczki ,turbany i peruki ,które teraz naprawdę są super,do tego pora roku sprzyja czapkom,kapturom i innym okryciom głowy i to dodatkowy plus, a jeszcze świadomość,że włosy odrosną mocniejsze powinna być budująca. Mąż zapewniający w każdej okoliczności ,że Żona jest piękna( a Ty na takiego wyglądasz :) )
powinna zminimalizować złe odczucia.Życzę tego z całego serca.



Ps. Miśku, oczywiście nie chcę wkraczać w niczyje kompetencje , nie mam do tego prawa, przeszłam tylko chemioterapię !w schemacie RCHOP.
Żona Męża jest w wieku mojej córki ,życzę jej jak najlepiej i dzielę się swoimi doświadczeniami,chociaż oczywiście różnica wieku jest kolosalna i zdaję sobie sprawę,że leczenie może być rózne.Nie przypominam sobie,żebyś komentował negatywnie moje iniekcje ,mało tego sprawdziłam i polecałeś na potezne bóle po Neulaście Ketonal,z kolei moi lekarze woleli zmienic mi na inny lek niż pozwolic na zażywanie go.Różnie to bywa. W tym moim" zamieszniu" b. mi z Justyną pomogliście i wierzę,że dalej to robisz,a moje uwagi proszę , traktuj jako rady osoby po przejściach dla osoby w podobnej sytuacji. :)
  Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
babinka

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 35770

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-10-08, 17:11   Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
Sorki , do Miśka pytanie , od kiedy takowe wytyczne ? ,chyba ostatnio uległy zmianie .
Fakt ,miejsce gdzie się leczyłam, działało swoim trybem ,ale, pomimo wielu zastrzeżeń ,uważam ,że podawanie czynnika wzrostu bezpośrednio po wlewie daje pozytywne rezultaty i w większości przypadków uzyskuje się pozytywny rezultat ,czego jestem przykładem ;) .
W tym wszystkim chodzi przecież o zdrowie chorego ,moja uwaga nie miała na celu zdyskredytowania nikogo.
Pozdrawiam :)
  Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
babinka

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 35770

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-10-08, 12:51   Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
Ups . :-( przykre ,chociaż osobiście się b.dziwie,że nie został podany po wlewie czynnik wzrostu ,pewnie każdy ośrodek i lekarze wprowadzają inny sposób leczenia ,może zmieni się to przy drugiej chemii ,uważam za bezpieczniejsze podanie tego leku .
Mam nadzieje ,że już nie dojdzie do takiej sytuacji .
Pozdrawiam cieplutko ,wszystkiego dobrego :)

[ Dodano: 2016-10-08, 13:08 ]
Lepiej na "zimne dmuchać" przy następnej analizie krwi sprawdżcie kwas moczowy i poziom potasu ,podczas mojego leczenia te dane były istotne .
Pozdrawiam :)
  Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
babinka

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 35770

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-10-01, 07:51   Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
Super ! :) Pozdrawiam :)
  Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
babinka

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 35770

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-09-30, 09:19   Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
Coś takiego znalazłam w necie,może akurat ,niech Justyna albo Misiek wypowiedzą się na temat proponowanych tu środków

Wysłane przez smokooka
Idź do strony:
Fora Wątki Nowy wątek

smokooka (offline)


Na forum od:
10-05-2013

Na suchość jamy ustnej czy przełyku cierpiała każda z nas w okresie leczenia. Do tego afty, grzybice, stany zapalne, infekcie w buzi i bóle nieznośne. Zresztą przyczyn podobnego stanu rzeczy jest więcej, niż chemio czy radioterapia. Cukrzyca, menopauza, niewydolność nerek, astma, nietrzymanie moczu(!) i inne choroby oraz przyjmowane na nie leki mogą zaburzać wydzielanie śliny, suchoty śluzówek i rany w jamie ustnej. Dla mnie w okresie chemioterapii było pod tym względem koszmarnie i od tego czasu zbieram informacje jak sobie pomóc.
Ja na początku strałam się dużo pić, ale to nie pomagało, potem ssałam lek Isla, ale pomagało na moment, pierwszą rzeczą jaka dawała skutek na chwilę wytchnienia była płukanka recepturowa od mojej onkolożki, oto jej skład - może ją wypisać każdy lekarz, a rodzinny w szczególności:
Vit A liq 10,0
Vit E liq 10,0
Ol. Menthae 0,1
Gliceryni ad 400,0
M.f. sol
Ostrzegam, że z tej proporcji jest tego multum, trzebaby przeliczyć powiedzmy na połowę, żeby miało to sens. Płukanka jest oleista, nie za sympatyczna w ustach, ale lekko miętowa i skuteczna w nawilżaniu poniszczonych śluzówek. Płukać ile potrzeba, ale uważać i nie połykać - ze względu na zawartość bazowego składnika - gliceryny - ma przeczyszczające działanie. Oczywiście w razie wypicia a nie wyplucia tylko chichot
Kandydoza, candidia albicans - czyli grzybica w ustach, biały nalot na języku, paskudny posmak, owrzodzenia i ogólnie bleee - różne sposoby:
- płukanie 50 ml z trzema kropelkami olejku z drzewa hebracianego, 3 razy dziennie
- przyjmowanie witaminy C i E
- jedzenie czosnku
- przyjmowanie olejku z oregano lub wyciągu z liścia oliwnego (do nabycia w aptekach, również internetowych) . Oba te specyfiki wykazują wysoką skuteczność w walce z grzybem Candidia albicans.
- ssanie tabletek zawierających chlorchinaldol czyli popularnego Chlorchinaldinu
- stosowanie tabletek Sebidin - kolejny popularny lek, o którym Twój onkolog Ci nie powie winking smiley a rodzinny rozkłada ręce hehe - lek zawiera chlorheksydynę - kolejny środek leczący miejscowe objawy zapalenia błony śluzowej gardła i krtani, zapalenie dziąseł i choroby przyzębia, afty przewlekle nawracające, pleśniawki, nadżerki i odleżyny.
- do odkażania skóry i błon śluzowych jamy ustnej można zastosować również kwas borny, jodynę, gencjanę, roztwór nadmanganianu potasu lub wody utlenionej (w odpowiednich stężeniach - do sprawdzenia w necie)
- pomocne są również żele stomatologiczne i pasty zawierające m.in. dializat z krwi cieląt, który posiada silne właściwości regenerujące uszkodzonych komórek błony śluzowej
W aptece można kupić lub zamówić następujące wspomagacze:
- stomatologiczny płyn do płukania jamy ustnej z dodatkiem siemienia lnianego i alantoiny Implant Alfa - zawiera też korę dębu, sząłwię, arnikę, xylitol, chlorheksydynę (jak sebidin) glicerynę, rozmary, d-panthenol i rumianek - to musi działać łagodząco i pomagać w naszych stanach
- podobny Alfa Med - specjalistyczny płyn do płukania jamy ustnej z dodatkiem siemienia lnianego i arniki, specjalnie do stosowania w czasie terapii przeciwnowotworowych
- Preparaty BIOTENE oral balance - nr I na świecie w walce z suchością jamy ustnej - xerostomią (tak to się nazywa) - wśród nich enzymatyczny żel nawilżający śluzówkę, płyn do płukania jamy ustnej, enzymatyczna pasta do zębów, superdelikatna szczoteczka do zębów i enzymatyczna guma do żucia.
- a mi moja aptekarka poleciła Mucosit - ziołowy mocny żel który bardzo mi pomagał ogarnąć skutki chemioterapii
- oczywiście używałam też nystatyny w zawiesinie, skuteczna ale to już tylko na receptę, tylko w przypadku kandydozy i obrzydliwa wyjątkowo.
- nie używałam, ale od lekarza można jeszcze dostać receptę na diflucan, zawiera fluconazol, typowo na kandydozę.

Substancje przeciwgrzybicze należy aplikować tylko na zmienioną grzybiczo błonę śluzową jamy ustnej po każdym posiłku.
  Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
babinka

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 35770

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-09-28, 13:32   Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
http://www.forum-onkologi...znej-vt9061.htm - jeszcze to ,oba linki zapodała mi swego czasu Justyna .
pozdrawiam :)
  Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
babinka

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 35770

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-09-28, 12:13   Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
http://www.forum-onkologi...4,15.htm#189135 - przesyłam ten adres ,może przydadzą się Wam porady żywieniowe.
Pozdrawiam :)
  Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
babinka

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 35770

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-09-23, 08:25   Temat: Chłoniak grudkowy u 35-letniej chorej
Potwierdzenie tej diagnozy to szczęście ;) w nieszczęściu albo " lepsze zło" , leczenie tych chłoniaków przynosi w 100% remisję (Misiek W chyba potwierdzi )
Życzę wszystkiego dobrego ,powodzenia pozdrawiam serdecznie :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group