1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz trzonu trzustki
azja

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 42562

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-10, 21:54   Temat: guz trzonu trzustki
Dobrze powiedziane że na przerwanie leczenia zawsze przyjdzie czas.....
Ją wiem z nawet jak moja mama mówiła że nie chce że nic to nie da to jednak świadomość że chemia jeszcze jest ja tak wewnętrznie napędzala...Dawała nadzieję że może to nie koniec....Kryzys nastąpił po tym jak lekarz zapowiedział koniec leczenia...To jakby jej ktoś nóż w serce wbił....
Jak wam proponują to bierz....
  Temat: guz trzonu trzustki
azja

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 42562

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-09-15, 23:16   Temat: guz trzonu trzustki
I fajnie! Milo słyszeć !!!!
My we wtorek wyniki tkodbieramy i do onkologa
  Temat: guz trzonu trzustki
azja

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 42562

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-01, 15:01   Temat: guz trzonu trzustki
Właśnie miałam dopisać
-moja mama też ma takie wahania nastroju ...czasem taka przybita..jakby trochę mniej momentami przyswajala o co chodzi....
-wyspi się w dzień za to w nocy ma problem ale ona nie chce żadnych leków na to
-suchosc w gardle i problemy z przełykaniem pokarmów takich jak chleb ...wszystko co gryzienianeymaga...byliśmy u laryngologa czy to nie guz ...to okazało się bardzo wysuszone śluzówki..
Dostała plkuanke robiana Wit a +e i taki spray ale poprawa żadna
-miesq nie je kompletne odrzucenie i słodyczy też nie....a zawsze lubiła!
  Temat: guz trzonu trzustki
azja

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 42562

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-06-30, 13:18   Temat: guz trzonu trzustki
Dokładnie nie trzymaj sie kurczowo statystyk...ją jak dowiedziałam się co jest mamie to ja sie na nią patrzylam i myślałam że umrze już teraz zaraz...takie paranoje miałam....
Z drugiej strony nie ma się co oszukiwać....nikt z tym gownem nie wygrał....
Trzeba walczyć i tyle z podniesioną głową!przegrać w walce niż poddać sie bez....
Zyjemy. Z bomba tykajaca....ale przecież zdarzają się wypadki dziś wychodzić do sklepu i nie wracasz....zabije cie pijany kierowca albo dostaniesz zawału....i to nie rąk wygra a wypadek/przypadek....

Patrząc na moją mamie nie wierze do końca że to szybko się potoczy że żyje z tym już pół roku ...i jest dobrze!je pije chodzi sama do sklepu ....funkcjonuje normalnie
  Temat: guz trzonu trzustki
azja

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 42562

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-06-29, 12:44   Temat: guz trzonu trzustki
Moja mama ma sama gemcytabine..?nie pomogę ci ....2wlewy co tydzień i 2,przerwy...
Nic jej się nie dzieje akurat po tym...
18srycznia mojej mamie dano 3,-6miesiecy życia....
Jak na razie jest wszystk dobrze....
Wszyscy wiemy jakie to dziadostwo okrutne...co tu gadać..trzeba żyć i walczyć!
  Temat: guz trzonu trzustki
azja

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 42562

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-06-20, 17:28   Temat: guz trzonu trzustki
Miałam te same dylematy co ty..po co radio po co chemia....przekopałam cały net...
Ale ani po radio ani po chemioterapii już 6wlewow było...nic się nie dzieje....
Czasemżmam śpi cały dzień ale zazwyczaj normalnie funkcjonuje ...raz tylko białe krwinki spadły i zrobiono przerwę łuższą...
Na pewno to da poczucie leczenie mamie bo widze po niej...
Myślę że należy spróbować.....

[ Dodano: 2016-06-21, 13:37 ]
moja mama od zespolenia omijajacego które by!o w lutym pije 2-3nutridrinki dziennie te proteinowe...wydatek spory ...nie powiem....kupuję przez net z apteki po 50 sztuk więc wychodzi taniej...
Jak wyszła ze wszpitala to była tak niedożywione białko chyb2.2bylo ze miała obrzęki stop....juz wtedy zapatwialam hd i lek z hospicjum najpierw do mnie zadz zapytać o sytuacje czy mama wie z czym mamy problem ....
Od tego momentu jak zaczęła pić nutridrinki. I jeść obrzęki minęły...samopoczucie jest ok ...czasem ma dni że przesypia ale nie ma boli....sprawna jest chodzi na zakupy ...tylko jest bardzoooo chuda....
Na apetyt pije megalie jest problem z tym syropem ale na necie da się znaleźć aptekę gdzie mają....
Po radioterapii pojawila się cukrzyca ...nie jakieś strasznie wysokie ale insulinę trzeba było wdrożyć....
Ale nie było wymiotów biegunek ani innych ekscesów
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group