1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
awz

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10369

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-19, 21:49   Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
Kreatynina ok.
Dziękuję Tobie Marzenko.
Zapytam.
  Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
awz

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10369

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-19, 21:33   Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
Dziękuję.

Zastanawia mnie dlaczego ma zrobić bez kontrastu.
Male guzki mogą zostac niezauważone przez tk.
  Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
awz

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10369

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-19, 19:52   Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
Cześć.
Czy mogłabym poprosić o wyjaśnienie różnicy pomiędzy TK z kontrastem a bez kontrastu.
Tata ma kontrolne TK po 3 miesiącach od VATS.
Lekarz zlecił by zrobić bez kontrastu. Zawsze robił z kontrastem.
Dodam ze ma kilka malych (1mm-4mm) guzków w ostatnio operowanym płucu.
  Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
awz

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10369

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-19, 15:56   Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
Witam.

tata juz po videotorakoskopii.
Czy mogę poprosić o interpretację wyniku 😡
Z góry dziękuję.


  Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
awz

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10369

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-07, 19:12   Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
Dziękuję za odpowiedź.
czy ewentualna operacja -po przejściu pozytywnie tych testów-może nastąpić 4 m-ce od ostatniej? Czy jest jakiś minimalny czas jaki musi upłynąć miedzy operacjami?
Czy będąc na konsultacji u torakoch.z wynikiem prosić o skierowanie na pet?
  Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
awz

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10369

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-07, 17:21   Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
Witajcie.

gaba napisał/a:
jeżeli teraz po operacji kiedy organizm jest osłabiony one się nie ruszą tzn nieszkodliwe. Mogą to być inne ogniska tego samego raka, jeżeli nie będzie przerzutów do węzłów to też będzie rozważana operacja.


Niestety... ruszyły się :cry: operacja odbyła się w sierpniu.
ostatnie TK z listopada wykazało, że jeden z guzków urósł o ok. 2mm ( ma nieregularne zarysy i otoczony zmętnionym płucem-jeżeli dobrze zapamiętałam opis tk) i dodatkowo pojawiły się cztery nowe od 1mm-5mm.
opis z tk dołącze.

[ Dodano: 2016-12-07, 17:28 ]
czy myślicie,że od razu będzie operacja czy procedura od nowa... biopsja --wynik hispat i potem decyzja o operacji? te 4 nowe guzki rozmieszczone są w różnych segmentach czy w związku z tym usunięte może być całe płuco?
  Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
awz

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10369

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-22, 18:51   Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
Dziękuję Kochana :)
  Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
awz

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10369

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-22, 17:38   Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
Witajcie.

Tata wykonał badania i jest zaniepokojony wynikami o obniżonych i podwyższonych wartościach. Czy jest się czym martwić? Wizyta u torakoch.dopiero w grudniu.



  Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
awz

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10369

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-27, 14:14   Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
Witam.

Wizyta u onkologa coraz bliżej. Podpowiedzcie o co warto zapytać. Tak naprawdę jedziemy z decyzją konsylium że leczenie onkologiczne zakończone.
  Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
awz

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10369

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-06, 14:15   Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
Marcin J bardzo dziękuję za pozytywną energię, którą odczułam po przeczytaniu Twojej odpowiedzi. Bardzo byśmy chcieli aby to byly zmiany zwyrodnieniowe czy pozapalne -zwał jak zwał aby nie byl to rak. Dowiemy się za 3 mce po kontrolnym TK.
Tata leczy się w Gdańsku w UCK. Został tam zdiagnozowany i zostajemy przy tym.
Koniec września wizyta u prof.Dziadziuszko -uslyszymy jego opinię.
  Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
awz

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10369

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-05, 20:06   Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Miło, że przypominasz, że po 60 nie ma czystych płuc.
Następnym razem zanim zadam pytanie upewnię się czy nie ma ono związku z tym stwierdzeniem.
  Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
awz

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10369

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-04, 22:43   Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
Radiolog w TK napisał dosłownie:dwa drobne guzki. Jutro załączę dok.med. sprzed operacji.

[ Dodano: 2016-09-05, 14:28 ]
Załączam TK kl.piersoowej z maja 2016r. Sprzed operacji.


[ Dodano: 2016-09-05, 19:21 ]
Czy mogę liczyć na wyjaśnienie co oznacza zdanie w tk kl.pierś." niewielkie pogrubienia opłucnowe w górnych partiach płuc"

[ Dodano: 2016-09-05, 19:28 ]
PO BURZY ZAWSZE ŚWIECI SŁOŃCE
  Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
awz

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10369

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-04, 22:19   Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
A czy te dwa drobne guzki w prawym płucu to może być inny rak?inny typ, rodzaj? Przeżuty raczej nie bo przecież węzły chłonne są " czyste"
  Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
awz

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10369

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-04, 17:29   Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
Jak jest a jak być powinno wiemy wszyscy. Niestety, nie zawsze liczy się człowiek...w tym świecie pieniądza.
To przykre...nie mamy na to wpływu.
Jestem zestresowana i dlatego mogę zbyt emocjonalnie reagować i nie zawsze właściwie odczytywać dobre intencje.
Jestem wdzięczna za Wasze opinie i będę na bieżąco informować co u nas.
Pozdrawiam serdeczne😊
  Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
awz

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10369

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-04, 16:30   Temat: Rak gruczolowy początkowe stadium
Tyle się mówi o tym aby się badać, że rak wcześnie wykryty to duże szanse na wydłużenie życia, wyleczenie. Zanim założyłam konto na tym pomocnym forum, przeczytałam wiele przedstawionych tu historii ludzi czy ich bliskich którzy walczą lub przegrali tą walkę z tą podstępną chorobą.
Niestety, dużo jest tych drugich a to głównie z powodu późnej diagnozy.
Nie kieruje mną ciekawość uważam,że to niewłaściwe określenie w tej sytuacji. Kieruje mną strach, lęk, niepewność. To, że wynik nie jest zły wcale mnie nie uspokaja bo wiemy wszyscy jak przebiegle potrafi rozwijać się rak.
Dlatego nie chcę czekać na niepokojące objawy tylko mieć wiedzę aby w porę podjąć odpowiednie działania.
Niemniej jednak bardzo dziękuję za Wasze opinie i sugestie.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group