1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
awilem

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 68035

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-11-04, 14:15   Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Ale dlaczego odbieracie nam, osobom, które w prorocze sny nie wierzą, możliwość wyrażenia własnego zdania na ten temat i od razu czujecie się urażone itd.
Brak dociekania i prób udowodnienia naukowego tłumaczymy sobie metafizyką i dla wielu jest to wystarczające dla mnie natomiast nie. Sny traktuję jako reakcję mojego mózgu na stres, który wychodzi ze mnie w nocy i dobrze bo pewnie bym zwariował.
Wiadomym jest, że choroba bliskiej osoby wywołuje ogromny stres przez co i sny są inne, jaskrawsze bardziej do nas przemawiające ale to nie znaczy, że od razu są prorocze.
Ale oczywiście nie można powiedzieć czemuś "nie" bo od razu podnosi się larum jak to jedni wyśmiewają drugich.
A mi zależy żeby nad wszystkim co niby magiczne zastanowić się i najpierw postarać się wyciągnąć racjonalne wnioski.

Swego czasu oglądałem w TV jak ludzie modlili się do komina obitego blachą, na której pojawił się bodajże Jezus. Ludzie klęczeli w błocie z różańcem w dłoniach i się modlili i na nic było, że profesorowie akademiccy tłumaczyli, że to zwykłe odbarwienie blach na skutek wysokiej temperatury. Wszyscy teraz mamy w to uwierzyć bo inaczej będziemy tymi złymi, którzy się wyśmiewają z wiary ludzi. Tyle, że to już nie ma nic wspólnego z wiarą a zabobonami.
  Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
awilem

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 68035

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-10-25, 11:46   Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
No takie sny to tak a nie jakieś zęby :mrgreen:
  Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
awilem

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 68035

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-10-25, 10:31   Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Wyraziłem swoje zdanie, do którego mam prawo. Każdy może wierzyć w to co chce, ale zawsze na pierwszym miejscu trzeba kierować się rozumem - to jest moja dewiza.
Cytat:
I choć to dziwne to czasami się sprawdzają :(

Ci, którzy wierzą w sny naginają fakty tak, że wreszcie pasują do snu i można wtedy stwierdzić, że sen się sprawdził.
Analogicznie jeśli w każdym bólu będziemy doszukiwać się nowotworu to wreszcie sami sobie znajdziemy symptomy, które nas w tym utrwalą i tak oto w naszej świadomości staniemy się chorzy mimo, że nic nam nie będzie.
  Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
awilem

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 68035

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-10-25, 08:18   Temat: Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Aż ciężko się to czyta. Mi zęby śniły się od lat i od zawsze zwiastowały niechybną wizytę u dentysty nic więcej. Sen jest odzwierciedleniem stanu emocjonalnego a jak czasami jakoś połączymy fakty z rzeczywistością to od razu prorocze sny.
Sennik to jak dla mnie największy stek bzdur na świecie. Jakby choć ciut bzdety z sennika się sprawdzały to mieszkał bym w willi z kilkoma basenami o samochodach to nie wspomnę a mam mieszkanie w bloku i samochód, którym jak jadę do pracy to się modle żeby dojechać.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group