1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
asik19

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8356

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-15, 23:18   Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
Sylwiaj ja tez mam cyste na kosci ogonowej co jakis czas daje o sobie znac tzn. rosnie dojzewa i peka potem mam spokoj na jakis czas, pytalam pania onkolog czy to moze miec zwiazek z miesakiem odpowiedziala mi ze nie ale bez wzgledu na to czy ma to zwiazek czy nie musze sie zmotywowac i isc wyciac to cholerstwo zeby nic gorszego sie z tego nie zrobilo chociaz szczerze to jak narazie mam dosc szpitali.Pozdrawiam i zycze powodzenia.
  Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
asik19

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8356

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-14, 23:55   Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
Sylwiaj bardzo bym chciała kiedyś powiedzieć że udało mi się, ale teraz to chyba jeszcze za wcześnie. U mnie wykryto ognisko mięsaka w mięśniaku - byłam operowana na mięśniaka macicy i mam nadzieję że został on wycięty w odpowiednim momencie co spowodowało wczesne wykrycie i mam nadzieję zmniejszenie choć odrobinę ryzyka nawrotu. Po otrzymaniu złego wyniku miałam reoperację po której jedynym zaleceniem są wizyty kontrolne w CO we wrześniu miałam pierwszą na której pani onkolog dopatrzyła się czegoś i wzięła dwa wycinki na szczęście okazało się że to nic groźnego - ziarnina. Teraz mam wizytę w styczniu przed którą mam mieć RTG płuc.
Też nie wiele wiem o mięsakach i bardzo się boję nawet samego słowa ''miesak'' :cry: ale trzeba wierzyć że się uda, Durczok też go miał może nie brzucha ale mięsaka. Pisałam z dziewczyną która miała guza w przestrzeni zaotrzewnowej nie dawno przeszła operację wycięcia mięśnia bo podczas pierwszej operacji wycieli jej tylko guza bez marginesu zdrowych tkanek. Więc Sylwiaj trzeba wierzyć że będzie dobrze.
Pozdrawiam.
  Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
asik19

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8356

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-14, 10:13   Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
''Przecież mięsak nie jest wyleczalny, więc co mi da wykrycie jego wczesnego stadium? I moim dzieciom, o które tak naprawdę najbardziej mi chodzi? Czy ktoś słyszał o przypadku wyleczeniu mięsaka siateczkowokomórkowego? ''

Ja od lekarzy usłyszałam że mięsaki są wyleczalne aczkolwiek są zaliczane do chorób przewlekłych więc też porównałam to do grypy że jeżeli się ją miało i jest się wyleczonym nie znaczy że nie zachoruje się znowu ale nie znaczy też że się zachoruje, tak samo jak ktoś kto jej nie miał nie znaczy że nigdy jej nie złapie. Błędne koło.
Od lekarza usłyszałam że na dzień dzisiejszy jestem zdrowa ale ryzyko nawrotu jest 50/50 więc nie wiem czy to dużo czy mało, pół na pół ani mniej ani więcej. Życie na ''bombie''.
  Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
asik19

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8356

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-13, 11:48   Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
Witam.
Sylwiaj może to co napiszę nie dotyczy Twojej sytuacji, bo nie bardzo orjętuję się o mięsaku o którym Ty piszesz ja miałam ognisko mięsaka leiomyosarcoma i kiedy zapytałam lekarza o córkę to odpowiedziała mi że mięsaki nie są genetyczne że na nie poprostu ma się ''pecha'' więc może to dlatego nie robią na to badań genetycznych, aczkolwiek na wywiadzie w Gliwicach kiedy byłam pierwszy raz to pytali czy były w rodzinie zachorowania na raka, a z tego co się orjętuję mięsaki nie są rakami tylko nowotworami gdzie też nie bardzo wiem na czym polega ta róznica.
Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group