1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Amigdalina-terapia metaboliczna witamina b17
asia19

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 47794

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2011-08-31, 16:38   Temat: Amigdalina-terapia metaboliczna witamina b17
Viola, ja piszę w ogóle o takich dyskusjach. Nie rozumiem ich podnoszenia, skoro nie ma żadnego naukowego dowodu na to, czy są skuteczne, czy nie. Jeśli nie ma dowodów na to, że działają, to po co rozwodzić się nad tym, czy są groźne dla zdrowia, czy są m. in. mniej szkodliwe od chemii? Czy dają efekt lepszy od przysłowiowej aspiryny? Przypomnę, że to Ty wyciągnęłaś argument o uciążliwym w skutkach leczeniu cytostatykami.
Wychodzę z założenia, że szukając leczenia poza ogólnie uznanymi standardami medycznymi jest stratą czasu. Wychodzę także z założenia, że jeśli nie ten lekarz nie pomoże, to inny. Tak jest np. z terapiami herceptyną, w jednym szpitalu dana pacjentka jest zakwalifikowana od razu, w drugim nie miałaby szans. Wypowiadam się tutaj, bo sama czuje się ofiarą własnych emocji- bądź co bądź miałam kilka sytuacji, w których robiono mi podobne pranie mózgu, mój Tato nawet był traktowany jako przypadek zupełnie stracony z punktu widzenia medycyny (o zgrozo osoba, która to mówiła jest na stanowisku- albo była- ordynatora jednego z oddziałów szpitala w moim mieście). Proponowano nam właśnie... leczenia hubą. Jak wyliczono cenę Cudownych Specyfików (ok. 400 zł na głowę), wzięłam Mamę za ubrania i już więcej nas tam nie widziano.
Zgadzam się całkowicie z vioom.
  Temat: Amigdalina-terapia metaboliczna witamina b17
asia19

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 47794

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2011-08-30, 23:07   Temat: Amigdalina-terapia metaboliczna witamina b17
Viola napisał/a:
Czy są jakieś dowody na całkowity brak szkodliwości cytostatyków?

Są pewnie dowody na ich szkodliwość, ale są niezbite dowody na to, że cytostatyki są pomocne, u wielu osób powodują całkowitą remisję, u innych pozwalają na jakiś czas ją osiągnąć.
Nie czuję się na siłach intelektualnych, żeby odpisywać na wszystkie wymienione przez Ciebie argumenty i tezy, muszę jednak Ci napisać- nie ma badań, które potwierdzałyby skutecznego działania przeciwnowotworowego amigdaliny (chyba, że nie jestem na bieżąco...). Za to istnieje wiele dowodów na to, również na tym forum, że cytostatyki, a więc popularne chemie działają skutecznie na nowotwory, w różnych stopniach zaawansowania. Nie mówię tutaj o znakomitej większości, myślę jednak, że dla osoby chorej na raka możliwość znalezienia się chociażby w grupie 20% chorych 'odpowiadających' remisją na leczenie cytostatykami jest przekonująca. Mnie osobiście zupełnie nie przekonuje- napiszę więcej, zupełnie mnie denerwuje propagowanie i dyskutowanie o 'wspaniałych', ale jakże wątpliwych metodach leczenia raka. Po co chorym robić bezsensowną nadzieję?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group