1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 22
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: podejrzenie Tu
arawis

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-07-01, 12:59   Temat: podejrzenie Tu
Ola Olka, dziękuję...Ciocia zmarła wczoraj wieczorem..
  Temat: podejrzenie Tu
arawis

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-28, 20:23   Temat: podejrzenie Tu
Pisząc ten post, obawiam się, ze już przedostatni w tym wątku.. Wiemy już, ze to nie płyn, tylko naciek nowotworu na tchawicę powoduje dolegliwości związane z oddychaniem i piciem. Nic nie można z tym zrobić. Pani doktor na oddziale paliatywnym powiedziała, że możemy liczyć na 2-3 tygodnie,a Ciocia umrze, bo nie będzie mogła po prostu oddychać. Jestem załamana, ale nic nie możemy zrobić... Poza tym jest zabezpieczona bólowo. Proszę moderatorów o zmianę tytułu mojego wątku na "rak drobnokomórkowy płuc z przerzutami", może komuś się jeszcze przydadzą informację. A te 6-8 miesięcy przeżycia od czasu wykrycia, to jest wersja bardzo optymistyczna...
  Temat: podejrzenie Tu
arawis

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-26, 18:51   Temat: podejrzenie Tu
marzena66, w mojej miejscowości ani okolicy nie ma żadnego hospicjum stacjonarnego, tylko domowe, a to nie wchodzi w rachubę w obecnym stanie Cioci.. Dzisiaj lekarz robił jej USG jamy brzusznej, też nie znalazł nic podejrzanego. Podejrzewa, że problem leży w tym, że jest płyn w opłucnej albo naciek na tchawicę? O piciu już prawie nie ma mowy, nie mówiąc o jedzeniu. Ciocia nie może odkrztuśnąć, popołudniu nie było prawie z nią kontaktu (może efekt morfiny i tego upału dzisiaj). I znowu muszę zapytać, czy jest szansa, ze jeśli ten płyn jest, to mogą ją trochę z niego odbarczyć jak już trafi jutro na oddział paliatywny? Chodzi o to, żeby nie cierpiała, jeśli to już naprawdę koniec., a boimy się, ze ona po prostu umrze przez to, że się udusi...
  Temat: podejrzenie Tu
arawis

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-25, 21:11   Temat: podejrzenie Tu
Dziękuję za odpowiedzi jak zawsze, Ciocia dostała skierowanie na oddział paliatywny (czwartek). Nie je, nie pije, nogi sine, spuchnięte, brzuch również...Kroplówka i cewnik podłączony. Pomimo braku konktetnych wyników np. z TK, to chyba wiadomo jak to się zakończy,,Powiedzcie, że dobrze, że Ciocia trafi na ten oddział? Może ją trochę odbólują?
  Temat: podejrzenie Tu
arawis

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-22, 13:10   Temat: podejrzenie Tu
gaba, mam nadzieję że będzie TK z kontrastem i dostanie ten elektrolit. bo przy obecnym stanie Cioci już raczej kolonoskopia i gastroskopia nie wchodzi w rachubę. Czekamy na poniedziałek, ale po wstępnej rozmowie z ordynatorem na internie, raczej skupią się na badaniach obrazowych Ciocia nie chce jeść, nie może się wypróżnić.. Czy naprawdę mogą być takie objawy po chemii po takim czasie ( 3 tygodnie)? Nutridrinki za słodkie..Co jeszcze można podać? Ma ochotę na sos z kurek, u nas grzybów jeszcze nie ma...
  Temat: podejrzenie Tu
arawis

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-17, 17:14   Temat: podejrzenie Tu
gaba, no właśnie tego się obawiam. Czy kolonoskopia może coś wykazać? No bo TK pewnie też nie...
  Temat: podejrzenie Tu
arawis

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-17, 15:31   Temat: podejrzenie Tu
Dzień dobry, melduję się znowu w związku z kolejnym problemem. Dzisiaj rozmawiałam z lekarzem prowadzącym - chemia wstrzymana ze względu na stan pacjentki. Konkretnie, chodzi o bóle brzucha. Nie pomagają żadne tabletki, kroplówki itp - ciocia nie jest w stanie nic zjeść i wypróżnić się. W poniedziałek ma się stawić na oddziale wewnętrznym celem gastroskopii. I prawdopodobnie kolonoskopii. TK głowy - czysto, USG dzisiaj wykonane też nie wykazuje zmian. Czy jednak chemia może być przyczyną tego bólu? Czy może być coś na jelitach, których nie widać na USG?
  Temat: podejrzenie Tu
arawis

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-10, 20:53   Temat: podejrzenie Tu
Bardzo dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. Podjęłam decyzję, że nie powiem Cioci z czym się zmaga. Może tego nie udźwignąć, poza tym jest bliższa rodzina (córki), które mogą jej przedstawić stan choroby. Ciocia nie dopytuje, nie chcę być tym złym wieszczem...

[ Dodano: 2019-06-10, 21:41 ]
Ale mam jeszcze pytanie przy okazji. Czy szpital mi udzieli odpowiedzi telefonicznie czy są już wyniki badań TK (jestem osobą upoważnioną) czy nawet takich informacji nie udzielą i muszę jechać osobiście zapytać?
  Temat: podejrzenie Tu
arawis

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-06, 19:20   Temat: podejrzenie Tu
Powiedzcie mi proszę, czy lepiej żeby chora wiedziała z jakim nowotworem ma do czynienia czy niekoniecznie? Ciocia, oprócz tego, że wie iż ma raka i jakie jest dalsze postępowanie (chemioterapia), nie wie nic ponadto. Jak to u Was wyglądało? Bo mi wydaje się,że lepiej żeby nie wiedziała o rokowaniach, choć np. ja wolałabym wiedzieć, żeby pewne sprawy pozamykać... Jutro ma mieć założony port, strasznie słabo mówi, wręcz dusi się przy mówieniu, mimo że ma koncentrator tlenu. To jest starsza osoba (70 lat), jej mąż zmarł na raka płuc w wieku czterdziestu kilku lat ponad 25 lat temu (ale był to bodajże rak niedrobnokomórkowy). Wie jak wygląda umieranie na raka płuc. Lepiej żeby miała świadomość ile ewentualnie czasu jej zostało czy nie?
  Temat: podejrzenie Tu
arawis

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-04, 17:31   Temat: podejrzenie Tu
marzena66, nie, nie działo. Idę zaraz do Cioci i zapytam czy polepszyło się czy jednak trzeba coś podać.
  Temat: podejrzenie Tu
arawis

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-02, 16:54   Temat: podejrzenie Tu
Dzień dobry, Ciocia ma jednak dostać chemię dopiero za 2 tygodnie (czyli standardowy cykl co trzytygodniowy), natomiast w tym tygodniu ma mieć założony port, ze względu na problem z żyłami i myślę, że to dobre rozwiązanie. Koncentrator tlenu juz jest i Cioci bardzo pomógł. Morfina w plastrach też działa, więc generalnie byłoby wszystko w miarę ok, gdyby nie problem z wypróżnianiem. Ciocia schudła 3 kilo w ciągu tygodniu, bo praktycznie po każdym posiłku (a ma normalny już apetyt) od razu idzie do toalety, dziś zaś pojawił się problem w drugą stronę (zaparcie i ból brzucha). Czy to mogą być skutki uboczne chemii, czy można coś na to doraźnie wziąć czy lepiej poczekać na wizytę w szpitalu w tym tygodniu żeby skonsultować z lekarzem?
  Temat: podejrzenie Tu
arawis

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-05-29, 16:51   Temat: podejrzenie Tu
Dziękuję marzena66, Mam już kartę informacyjną ze szpitala. Wnioskuję, ze ciocia dostała standardowy cykl chemii. Za tydzień następny i później kolejny po tygodniu o ile dobrze zrozumiałam. Koncentrator tlenu najprawdopodobniej będzie w tym tygodniu - mała miejscowość i posiadamy tylko, albo aż hospicjum domowe. Na wynik TK wciąż czekamy. Ciocia czuje się kiepsko, ale myślę że ta pierwsza chemia ją mocno osłabiła, no i nie ukrywajmy, choroba taka a nie inna...

  Temat: podejrzenie Tu
arawis

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-05-23, 23:17   Temat: podejrzenie Tu
Bardzo dziękuję dziewczyny za odpowiedzi :) Trochę się znowu dokształciłam, a przy okazji dostałam informację od Cioci, że jednak dostała chemię dzisiaj (nie wiem jaki schemat) i wpisała mnie w listę osób, które mogą być informowane. Kurczę tak czytałam to co podesłała Ola Olka, . Czy to już jednak leczenie paliatywne, skoro są przerzuty do węzłów śródpiersia?

[ Dodano: 2019-05-23, 23:39 ]
Ta buźka to dla Was, ale absoltnie nie oznacza mojego zadowolenia, wręcz przeciwnie, tylko moją wdzięczność dla WAS. W przyszłym tygodniu jadę do Cioci i dowiem się w końcu jaki schemat leczenia i co dalej i ile czasu. Ale ogólnie nie mam dobrych myśli. Ciocia bardzo słabo mówi, po 3 słowach musi złapać oddech. Chyba nie ma co się oszukiwać...I jest mi bardzo źle z tym.
  Temat: podejrzenie Tu
arawis

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-05-22, 18:46   Temat: podejrzenie Tu
gaba, dziękuję. Ciocia od dzisiaj w szpitalu, ale zadbam o to, żeby mnie wpisała, o ile będzie chciała. Natomiast co mnie niepokoi. Ciocia zanim otrzyma chemię, ma mieć zrobione TK głowy? Czy to jest standardowe postępowanie, czy lekarze mogą coś już podejrzewać? Ponoć na wyniki w ty szpitalu czeka się ok 3 dni, natomiast zastanawia mnie sam fakt TK głowy. Zamęczam pytaniami, ale mało wiem na temat tego nowotworu a Wy jesteście nieocenieni w swojej wiedzy. Czy jeśli TK wykaże zmiany w mózgu (Ciocia nie ma żadnych objawów, przynajmniej tak mi się wydaje i sama chora nie czuje, że coś nie tak jest z jej głową), to czy chemia będzie podana?
  Temat: podejrzenie Tu
arawis

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-05-16, 20:30   Temat: podejrzenie Tu
Ciocia od środy ma rozpocząć chemioterapię. Lekarz na pytanie czy wie z czym ma do czynienie, powiedziała,że rak to rak i nie chce nic więcej wiedzieć, bo i tak się na tym nie zna. Jakie kroki muszę poczynić, żeby mieć wgląd w jej wyniki? Czy wystarczy jak przyjadę w trakcie jej pobytu w szpitalu i za jej pisemną zgodą dostanę wgląd w schemat leczenia? Ja na początku swojej choroby upoważniałam osobę, która ma wiedzieć o moim leczeniu, natomiast nie wiem jak to jest w trakcie leczenia..Ktoś coś podpowie?

[ Dodano: 2019-05-16, 20:36 ]
Czy Ciocia podejmując chemioterapię może jeszcze wskazać osoby, które mogą być informowane o trybie leczenia? marzena66, właśnie dlatego chcę być osobą upoważnioną, żeby cokolwiek załatwić, bo chora sama tego nie ogarnie..Nie znam się na tym za bardzo, dlatego pytam.. Nie wiem czy ktokolwiek z rodziny może pytać o taki koncentrator, czy trzeba mieć upoważnienie..
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group